Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Pasirašyta URM ir VDU sutartis dėl Lietuvos diplomatijai skirtos ekspozicijos steigimo

Sukurta 2017.05.02 / Atnaujinta 2017.05.02 17:30
   Pasirašyta URM ir VDU sutartis dėl Lietuvos diplomatijai skirtos ekspozicijos steigimo
   Pasirašyta URM ir VDU sutartis dėl Lietuvos diplomatijai skirtos ekspozicijos steigimo
   Pasirašyta URM ir VDU sutartis dėl Lietuvos diplomatijai skirtos ekspozicijos steigimo

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius prof. Juozas Augutis gegužės 2 dieną Kaune pasirašė Užsienio reikalų ministerijos ir  VDU bendradarbiavimo sutartį dėl ekspozicijos „Lietuvos diplomatinė tarnyba 1918–2018 m.“ steigimo.

   „Kauną kaip buvusią laikinąją sostinę laikome modernios Lietuvos diplomatijos lopšiu. Steigiama ilgalaikė ekspozicija įprasmins Lietuvos valstybės ir diplomatinės tarnybos šimtmečio veiklą. Tai svarbus projektas Kauno miestui, kuris 2022 m. taps Europos kultūros sostine“, – pažymėjo L. Linkevičius.

   VDU rektorius prof. J. Augutis pabrėžė istoriškai glaudžius VDU ir Lietuvos diplomatinės tarnybos ryšius.

   „VDU vos keliais metais jaunesnis už Lietuvos valstybę – esame beveik bendraamžiai, todėl labai simboliška, kad pasitinkant valstybės atkūrimo šimtmetį, ekspozicija įsikurs universitete“, – teigė J. Augutis.

   Sutarties pasirašymo ceremonija įvyko buvusioje tarpukario Lietuvos ministrų kabineto salėje, priklausančioje Vytauto Didžiojo universiteto rektoratui. Dalyvavę Kauno miesto kultūrinių įstaigų vadovai žadėjo savo paramą URM ir VDU ekspozicijai, skirtai moksleiviams, akademinei bei besidominčioms Lietuvos ir užsienio bendruomenėms. Ekspozicija „Lietuvos diplomatinė tarnyba 1918–2018 m.“ taps sudėtine mieste vystomo „Diplomatinio Kauno“ projekto dalimi.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   c496e4d1-eb5b-4270-88de-ce10ffdf22ca.JPG

   Balandžio 14 dieną Stambulo Emirgano parke įvyko oficialus tulpių kompozicijos, vaizduojančios Gediminaičių stulpus, atidarymas. Gediminaičių stulpų kompozicija pasirodė garsiajame Stambulo tulpių festivalyje, kuris yra rengiamas jau tryliktus metus iš eilės ir vyksta balandžio mėnesį.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio lietuviai » Istorinė, kultūros diplomatija »
   KOS_5355.JPG

   Vasario 22 dieną Lietuvos ambasada Graikijoje surengė iškilmingą atkurtos Lietuvos valstybės 100-čio paminėjimą.

   Kultūros renginiai »
   tomas_razmus-5628.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 14 dieną Kaune vykusiame išvažiuojamame Vyriausybės posėdyje pristatė Lietuvos valstybės atkūrimo  ir diplomatinės tarnybos šimtmečiui skirtą projektą – ilgalaikę ekspoziciją „Lietuvos diplomatinė tarnyba 1918–2018 metais“. Ja siekiama supažindinti Lietuvos ir tarptautinę visuomenę su  diplomatinės tarnybos raida ir indėliu į Lietuvos valstybės kūrimą.

   Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata