Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Prancūzijos rabinų suvažiavime – diskusija apie Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus

Sukurta 2020.05.19 / Atnaujinta 2020.05.19 14:54
  Prancūzijos rabinų suvažiavime – diskusija apie Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus

  Gegužės 19 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas specialiojo svečio teisėmis dalyvavo kasmetiniame Prancūzijos rabinų suvažiavime, šiemet vykstančiame nuotoliniu būdu.

  Ambasadorius aukščiausiems žydų religiniams lyderiams iš visos Prancūzijos pristatė Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metų programą ir vykdomus renginius šiems metams paminėti. „Vilniaus Gaonas yra Lietuvos žydų istorijos simbolis, kurio dėka Vilnius tapo Šiaurės Jeruzale – pasaulinio garso judaizmo ir žydų kultūros puoselėjimo centru“, – sakė N. Aleksiejūnas.

  Ambasadorius savo kreipimesi į Prancūzijos rabinus taip pat pristatė šia proga planuojamus renginius Prancūzijoje, visų pirma – „Litvakų dienas“ Paryžiuje, Prancūzijoje gyvenusių ir kūrusių litvakų Žako Lipšico ir Arbito Blato kūrybos parodą, vienos žymiausių Lietuvos pianisčių – Mūzos Rubackytės koncertą.

  Kasmet gegužę Paryžiuje šaukiamam Prancūzijos rabinų suvažiavimui pirmininkavęs Prancūzijos didysis rabinas Haimas Korsia dėkojo už Lietuvos pastangas puoselėjant Vilniaus Gaono palikimą bei išreiškė tvirtą pasirengimą toliau bendradarbiauti Lietuvos žydų istorijos klausimais. Į suvažiavimo dalyvius taip pat kreipėsi Jeruzalės didysis rabinas Shlomo Amaras, Paryžiaus didysis rabinas Michelis Gugenheimas, buvęs Strasbūro didysis rabinas Renė Gutmanas, kurie pabrėžė Vilniaus Gaono svarbą judaizmui bei žydų kultūrai.

  Suvažiavime aptariami svarbiausi ir aktualiausi Prancūzijos žydų religinio, kultūrinio ir visuomeninio gyvenimo, taip pat kovos su antisemitizmu klausimai, santykiai su kitomis šalies religinėmis bendruomenėmis.


   
  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  97450_b9c59dbbcd61ca4b526115eed15b4433.jpg

  Vasario 3 dieną Lietuvos ambasada Prancūzijoje surengė virtualų seminarą, skirtą stiprinti Lietuvos-Prancūzijos bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje.

  Atstovybių naujienos »
  2HKHTQ~C.JPG

  Sausio 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Paryžiuje kartu su Prancūzijos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrais bei Sviatlana Cichanouskaja atidarė nuotolinį seminarą apie padėtį  Baltarusijoje.

  Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »
  1.JPG

  Sausio 19 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtos ceremonijos metu Lietuvos pilietės pasas įteiktas aktyviai lietuvybės puoselėtojai Rimai Puniškai.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  137334921_4051433494866979_1693433451498455275_o.jpg

  Sausio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas dalyvavo virtualioje diskusijoje su Paryžiuje įsikūrusios aukštosios Tarptautinių santykių ir politikos mokyklos (HEIP) studentais. Joje didžiausias dėmesys buvo skirtas Lietuvos ir Prancūzijos vaidmeniui kuriant stipresnę Europą.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  201204 Kaledos Lietuvos ambasados Paryziuje 850_5764 Photo Ludo Segers _2.jpg

  Gruodžio 13 dieną Lietuvos ambasada Paryžiuje kartu su Prancūzijos lietuvių bendruomene ir Prelato Jono Petrošiaus lituanistine mokykla surengė Prancūzijos lietuvių Kalėdas.

  Atstovybių naujienos »
  DSC_2883.jpg

  Rugsėjo 29 dieną ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves‘u Le Drianu. Susitikimo metu ministrai aptarė aktualius dvišalius santykius, padėtį Baltarusijoje ir Ukrainoje, santykius su Rusija, saugumo situaciją regione ir Pietų Kaukaze, aktualius Europos Sąjungos (ES) ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »