Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Prof. L. Mažylis Helsinkyje dalinosi Nepriklausomybės Akto atradimo įspūdžiais

Sukurta 2019.03.26 / Atnaujinta 2019.03.26 08:13
  Prof. L. Mažylis Helsinkyje dalinosi Nepriklausomybės Akto atradimo įspūdžiais

  Kovo 22 dieną Lietuvos ambasadoje Suomijoje viešėjo Berlyno politiniame archyve 1918 metų Lietuvos Nepriklausomybės Aktą suradęs Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis.

  Susitikime su Suomijoje gyvenančiais lietuviais ir Suomijos lietuvių bičiulių draugijos „Donelaitis“ nariais mokslininkas ir visuomenės veikėjas L. Mažylis pasidalino savo sėkmės istorija, papasakojo apie iššūkius, su kuriais teko susidurti ieškant Lietuvos istorijai reikšmingo Nepriklausomybės Akto bei atskleidė apie savo tolimesnius planuojamus tyrimus.

  Profesorius susirinkusiems svečiams taip pat kalbėjo apie XX a. pradžioje Europoje susiklosčiusias naujas geopolitines aplinkybes, vedusias Lietuvą link 1918 metų vasario 16 dienos Nepriklausomybės Akto pasirašymo, apie Lietuvos valstybininkų politines ir diplomatines pastangas įtvirtinti  nepriklausomos Lietuvos statusą.

  Gausiai susirinkusiems svečiams Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas pristatydamas svečią pabrėžė, kad tik profesoriaus mokslinis entuziazmas ir ryžtas, o taip pat ir tikėjimas sėkme bei nuoseklus ir metodinis darbas leido pasiekti visą Lietuvą sudrebinusį rezultatą – vieno iš svarbiausio Lietuvos valstybingumo dokumento atradimą. 

  Įdomų ir reikšmingą prof. Mažylio pranešimą tęsė šilta ir draugiška diskusija su klausytojais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui atnaujinti reguliarius skrydžius į Paryžių, Kopenhagą, Bilundą, Nicą ir Turku.

  Ministerijos naujienos » Naujienos »
  20200214_110301 resized.jpg

  Vasario 14 dieną Lietuvos ambasados Suomijoje kolektyvas tradiciškai apsilankė Helsinkio Hietaniemio kapinėse, kuriose pagerbė prieškario laikotarpiu Lietuvai nusipelniusių žymių veikėjų prof. Roberto Augusto Niemio ir Lietuvos generalinio konsulo Ragnaro Öllerio atminimą.

  Atstovybių naujienos »
  2020-01-14 Helsinkis - seminaras 1.jpg

  Sausio 14 dieną Lietuvos ambasadoje Suomijoje surengtas politinis seminaras tema „Baltijos valstybių nepriklausomybės atkūrimo 1990-1991 metais pripažinimas“. Šis renginys skirtas paminėti  Sausio 13-osios įvykius ir artėjantį Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  3.jpg

  Gruodžio 3 dieną Lietuvos ambasada Suomijoje kartu su „Donelaičio“ Lietuvos bičiulių draugija Hamina miesto bibliotekoje atidarė Lietuvos fotomenininkų parodą, skirtą Baltijos kelio 30-mečiui paminėti.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_2094(1).jpg

  Lapkričio 12 dieną Helsinkyje, Suomijoje, Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Suomijos Europos reikalų ministre Tytti Tuppurainen, Suomijos Ministro pirmininko kanceliarijos ES reikalų sekretoriumi Jari Luoto ir Suomijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Matti Anttonen.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
  DSC_4153.jpg

  Spalio 28 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikime su Suomijos kolega Pekka Haavisto aptarė dvišalio bendradarbiavimo galimybes, Europos Sąjungos (ES) aktualijas, bendradarbiavimą su NATO, situaciją Turkijoje ir Ukrainoje.

  Dvišaliai santykiai »