Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Prof. L. Mažylis Helsinkyje dalinosi Nepriklausomybės Akto atradimo įspūdžiais

Sukurta 2019.03.26 / Atnaujinta 2019.03.26 08:13
  Prof. L. Mažylis Helsinkyje dalinosi Nepriklausomybės Akto atradimo įspūdžiais

  Kovo 22 dieną Lietuvos ambasadoje Suomijoje viešėjo Berlyno politiniame archyve 1918 metų Lietuvos Nepriklausomybės Aktą suradęs Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis.

  Susitikime su Suomijoje gyvenančiais lietuviais ir Suomijos lietuvių bičiulių draugijos „Donelaitis“ nariais mokslininkas ir visuomenės veikėjas L. Mažylis pasidalino savo sėkmės istorija, papasakojo apie iššūkius, su kuriais teko susidurti ieškant Lietuvos istorijai reikšmingo Nepriklausomybės Akto bei atskleidė apie savo tolimesnius planuojamus tyrimus.

  Profesorius susirinkusiems svečiams taip pat kalbėjo apie XX a. pradžioje Europoje susiklosčiusias naujas geopolitines aplinkybes, vedusias Lietuvą link 1918 metų vasario 16 dienos Nepriklausomybės Akto pasirašymo, apie Lietuvos valstybininkų politines ir diplomatines pastangas įtvirtinti  nepriklausomos Lietuvos statusą.

  Gausiai susirinkusiems svečiams Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas pristatydamas svečią pabrėžė, kad tik profesoriaus mokslinis entuziazmas ir ryžtas, o taip pat ir tikėjimas sėkme bei nuoseklus ir metodinis darbas leido pasiekti visą Lietuvą sudrebinusį rezultatą – vieno iš svarbiausio Lietuvos valstybingumo dokumento atradimą. 

  Įdomų ir reikšmingą prof. Mažylio pranešimą tęsė šilta ir draugiška diskusija su klausytojais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20190515_124620.jpg

  Gegužės 15 dieną Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas lankėsi Oulu mieste. Susitikimų su Oulu miesto, universiteto ir regiono prekybos rūmų vadovybe bei vietinio verslo atstovais metu buvo pristatytos ir aptartos bendradarbiavimo mokslo ir verslo srityse galimybės, būsimo Lietuvos garbės konsulato Oulu mieste veikla.

  Atstovybių naujienos »
  2019-05-09 Tampere 2.jpg

  Gegužės 10 dieną Suomijos Tamperės mieste buvo surengtas Lietuvos inžinerijos pramonės pristatymo renginys šio Suomijos regiono verslininkams.

  Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
  2019-03-28 NB8 helsinkis.JPG

  Kovo 27 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Suomijos mieste Tamperėje atidarė Lietuvos garbės konsulatą. Nuo šiol Suomijoje Lietuvai atstovaus jau penki garbės konsulai.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  1..jpeg

  Kovo 16 dieną Suomijoje, Espoo miesto „Akseli“ bibliotekoje vyko „Lietuvių kalbos dienos 2019“. 

  Atstovybių naujienos »
  Team LT-FI 2019-03-19.jpg

  Kovo 18 dieną Lietuvos ambasadoje Suomijoje surengtas trečiasis Lietuvos ir Suomijos ekonominio bendradarbiavimo skatinimo grupės (toliau – „Team Finland–Lithuania“) posėdis.

  Atstovybių naujienos »
  2019-03-01 Hanko II.jpg

  Kovo 1 dieną Hanko rotušės galerijoje atidaryta  lietuvių dailės paroda „Lietuvos dailininkai Hanko mieste“. Parodoje eksponuojami 34 tapybos kūriniai, nutapyti 2018 metų vasarą Hanko mieste surengto dailės plenero metu. Parodą organizuoja Turku regiono Donelaičio draugijos skyrius.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata