Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Raudonojo kryžiaus konferencijoje Lietuva išreiškė tvirtą paramą humanitarinei veiklai

Sukurta 2019.12.11 / Atnaujinta 2019.12.11 10:12
   . Raudonojo kryžiaus konferencijoje Lietuva išreiškė tvirtą paramą humanitarinei veiklai
   .
Raudonojo kryžiaus konferencijoje Lietuva išreiškė tvirtą paramą humanitarinei veiklai
   .
Raudonojo kryžiaus konferencijoje Lietuva išreiškė tvirtą paramą humanitarinei veiklai

   Gruodžio 9-12 dienomis Ženevoje vykstančioje 33-ojoje tarptautinėje Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo konferencijoje Lietuva pabrėžė tvirtai remianti judėjimo veiklą ir informavo apie įnašą Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto Ukrainoje vykdomos programoms.

   Lietuvos delegacijai vadovaujantis Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas atkreipė dėmesį, kad Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo pamatiniai principai yra tvaraus humanitarinės pagalbos teikimo pagrindas, ir pareiškė Lietuvos pagarbą ir ištikimybę tarptautinės humanitarinės teisės normoms.

   „Šimto metų sukaktį mininti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija yra viena seniausių nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje, kurios svarus indėlis teikiant humanitarinę pagalbą yra labai vertinamas ir reikalingas,“ – sakė A. Krivas.

   Lietuvos atstovas taip pat informavo, kad Lietuva nusprendė skirti 100 tūkstančių eurų Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto veiklai Ukrainoje. Šių metų gegužę Lietuva skyrė 100 tūkstančių eurų Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijos koordinuojamai humanitarinei pagalbai Venesuelos žmonėms teikti.

   Ambasadorius taip pat išreiškė Lietuvos paramą Tarptautinės humanitarinių faktų nustatymo komisijos veiklai ir paskatino šalis pripažinti šios komisijos kompetenciją ir naudotis jos pajėgumais.

   Tarptautinė Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo konferencija rengiama kas ketverius metus, siekiant aptarti humanitarės teisės įgyvendinimui ir humanitarinės pagalbos teikimui kylančius iššūkius. Jos metu priimamos rezoliucijos, užtikrinančios tvaresnį 1949 metų Ženevos konvencijų dėl karo aukų apsaugos ir kitų tarptautinės humanitarinės teisės instrumentų įgyvendinimą, renkamas Judėjimo nuolatinis komitetas. Šiais metais konferencijoje kartu su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos lyderiais dalyvauja Lietuvos užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministerijų atstovai.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Gruodžio 30 dieną, atsižvelgdama į Kroatijos humanitarinės pagalbos prašymą dėl šalyje įvykusio žemės drebėjimo, Lietuva skyrė 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai šalyje.

   Dvišaliai santykiai »
   IRC2.jpg

   Lapkričio 30 dieną Lietuvos ambasada Armėnijoje suteikė humanitarinę paramą nuo karo Kalnų Karabache nukentėjusiems armėnams.

   Dvišaliai santykiai »

   Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 75 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai nukentėjusiems nuo karo veiksmų Kalnų Karabacho regione. Lėšos bus pervestos Tarptautiniam Raudonojo Kryžiaus komitetui.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Lietuva, siekdama prisidėti prie tarptautinės bendruomenės atsako į COVID-19 krizę ir pabėgėlių, kaip vienos pažeidžiamiausių visuomenės grupių, problemas, skyrė lėšų humanitarinei pagalbai.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »