Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Rumunijoje surengta L. Donskiui atminti skirta konferencija

Sukurta 2019.06.07 / Atnaujinta 2019.06.07 13:19
  Rumunijoje surengta L. Donskiui atminti skirta konferencija

  Birželio 6-8 dienomis Rumunijoje, Konstancos Ovidijaus universitete, vyksta 10-oji tarptautinė Šiaurės ir Baltijos šalių studijų konferencija „Pasipriešinimas ir konformizmas Šiaurės, Baltijos ir Juodosios jūros regionuose“, dedikuota prof. Leonidui Donskiui atminti.

  „Leonidas Donskis prisimenamas kaip didis intelektualas, vienas svarbiausių šiuolaikinių Lietuvos filosofų, kuris stengėsi nūdienos pasaulio problemoms suteikti filosofinę perspektyvą, ir kuris ne tik kalbėjo apie universalias vertybes – demokratiją, toleranciją ir žmogaus teises – bet ir gyveno jomis“, teigė Lietuvos ambasados Rumunijoje atstovė Lina Kutkauskaitė-Žilaitė.

  Konferencijoje pranešimus skaitė Vytauto Didžiojo universiteto letorius dr. Andrius Švarplys bei Kauno regioninio valstybės archyvo direktorius Gintaras Dručkus.

  Prof. L. Donskis artimai bendradarbiavo su Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacija, jam buvo suteiktas Tirgovištės Valachijos universiteto garbės daktaro vardas. Iškart po prof. L. Donskio mirties asociacija jo vardu pavadino savo biblioteką Tirgovištėje.

  Renginį organizavo Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacija su Konstancos Ovidijaus universitetu, remiant Lietuvos Respublikos ambasadai Rumunijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_01152.jpg

  Vasario 25 dieną Timišoaros mieste Rumunijoje atidaryta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro „Karas po karo: ginkluotasis antisovietinis pasipriešinimas Lietuvoje 1944–1953 m.“

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  DSC01647.JPG

  Gruodžio 6 dieną Lietuva tradiciškai dalyvavo kasmetinėje Tarptautinės moterų asociacijos organizuojamoje kalėdinėje labdaros mugėje Bukarešte (Rumunijoje). Lietuvos ambasados Rumunijoje bei lietuvių bendruomenės pastangomis paruoštame Lietuvos stende lankytojai galėjo įsigyti lietuviško maisto, rankų darbo gaminių ir sudalyvauti loterijoje.

  Atstovybių naujienos »
  DSC_1451.jpg

  Spalio 17 dieną įvyko pažintinis užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus susitikimas su naujuoju Rumunijos ambasadoriumi Lietuvai Cosminu Georgu Dinescu.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_7013.jpg

  Rugsėjo 11 dieną vyko pažintinis užsienio reikalų viceministro Dariaus Skusevičiaus susitikimas su naujuoju Rumunijos ambasadoriumi Lietuvai Cosminu Georgu Dinescu. Susitikimo metu viceministras pasidžiaugė gerais ir intensyvėjančiais Lietuvos ir Rumunijos santykiais, padėkojo už Rumunijos pirmininkavimo Europos Sąjungai (ES) metu parodytą dėmesį Rytų partnerystei ir išreiškė viltį, kad abiejų šalių pastangomis pavyks jį ir toliau išlaikyti ES darbotvarkėje.

  Dvišaliai santykiai »
  _MG_3338_2.JPG

  Birželio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius priėmė kadenciją Lietuvoje baigiantį Rumunijos ambasadorių Daną Adrianą Balanescu. Ambasadorius Lietuvoje dirba nuo 2012 metų pabaigos.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »