Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Salonikuose pristatyta šiuolaikinė Lietuvos poezija

Sukurta 2018.05.04 / Atnaujinta 2018.05.04 10:29
   Salonikuose pristatyta šiuolaikinė Lietuvos poezija
   Salonikuose pristatyta šiuolaikinė Lietuvos poezija

   Gegužės 3 dieną 15-oje Tarptautinėje Salonikų knygų mugėje pristatyta šiuolaikinės lietuviškos poezijos antologija graikų kalba. Knygoje publikuojami septynių šiuolaikinių Lietuvos jaunosios kartos poetų kūriniai.

   Antologijos išleidimas ir pristatymas mugėje – vienas iš Lietuvos ambasados organizuojamų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtų renginių ir projektų Graikijoje.

   Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas pristatydamas antologiją sakė, kad poezija Lietuvoje suvaidino svarbų vaidmenį išsaugojant atmintį apie Lietuvos nepriklausomybę ir budinant lietuvių tautos laisvės troškimą.

   „Laisvė ir poezija yra neatskiriamos kaip dvi sesės dvynės. Lietuvoje laisvė dažnai buvo budinama poeto balsu“, – sakė R.Kačinskas.

   Knygos pristatyme taip pat dalyvavo antologijos sudarytoja Dalia Staponkutė, vertėjas Sotirios Souliotis bei du iš septynių antologijoje pristatomų poetų - Aušra Kaziliūnaitė ir Marius Burokas.

   Antologiją išleido leidykla „Saikspirikon“, o jos sudarymą ir leidybą parėmė Lietuvos kultūros institutas bei Lietuvos Respublikos ambasada Atėnuose.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Concultations with Greek delegation 4.JPG

   Lapkričio 28 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Graikijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai – Asta Skaisgirytė ir Theodoros Georgakelos.

   Dvišaliai santykiai »
   2018 11 13 Crete governor and Kacinskas.jpg

   Lapkričio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Kretoje susitiko su šios salos gubernatoriumi Stavros Arnaoutakis, Kretos sostinės Herakliono ir Hersonissos miesto merais Vasiliu Labrinos ir Ioannis Mastorakis, apsilankė viename didžiausių Graikijos tyrimų ir technologijų centrų.

   Atstovybių naujienos »
   image1.jpeg

   Kretos salos sostinėje Heraklijone lapkričio 9-11 dienomis įvyko antrasis Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   111.jpg

   Spalio 17 dieną Atėnuose pirmą kartą surengtas verslo galimybių Baltijos valstybėse pristatymo renginys „Discover the Baltics“.  Renginį Lietuvos ambasada Graikijoje surengė kartu su Latvijos ir Estijos ambasadomis bei Graikijos partneriais – verslo plėtros agentūra „Enterprise Greece“ ir Graikijos įmonių federacija.

   Dvišaliai santykiai »
   _MG_2496.JPG

   Spalio 17 dieną Vilniuje užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitikime su Graikijos Parlamento Draugystės su Lietuva grupės atstovais Ioanniu Sarakiočiu ir Symeonu Balliu aptarė Lietuvos ir Graikijos  dvišalių santykių plėtros perspektyvas.

   Dvišaliai santykiai »
   2018.10.09 Ambasadoriu susitikimas (2).jpg

   Spalio 9-10 dienomis Atėnuose vyko Lietuvos ambasadorių, reziduojančių Viduržemio jūros regiono šalyse ir prie tarptautinių organizacijų, susitikimas.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata