Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Salonikuose pristatyta šiuolaikinė Lietuvos poezija

Sukurta 2018.05.04 / Atnaujinta 2018.05.04 10:29
   Salonikuose pristatyta šiuolaikinė Lietuvos poezija
   Salonikuose pristatyta šiuolaikinė Lietuvos poezija

   Gegužės 3 dieną 15-oje Tarptautinėje Salonikų knygų mugėje pristatyta šiuolaikinės lietuviškos poezijos antologija graikų kalba. Knygoje publikuojami septynių šiuolaikinių Lietuvos jaunosios kartos poetų kūriniai.

   Antologijos išleidimas ir pristatymas mugėje – vienas iš Lietuvos ambasados organizuojamų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtų renginių ir projektų Graikijoje.

   Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas pristatydamas antologiją sakė, kad poezija Lietuvoje suvaidino svarbų vaidmenį išsaugojant atmintį apie Lietuvos nepriklausomybę ir budinant lietuvių tautos laisvės troškimą.

   „Laisvė ir poezija yra neatskiriamos kaip dvi sesės dvynės. Lietuvoje laisvė dažnai buvo budinama poeto balsu“, – sakė R.Kačinskas.

   Knygos pristatyme taip pat dalyvavo antologijos sudarytoja Dalia Staponkutė, vertėjas Sotirios Souliotis bei du iš septynių antologijoje pristatomų poetų - Aušra Kaziliūnaitė ir Marius Burokas.

   Antologiją išleido leidykla „Saikspirikon“, o jos sudarymą ir leidybą parėmė Lietuvos kultūros institutas bei Lietuvos Respublikos ambasada Atėnuose.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   2018.10.09 Ambasadoriu susitikimas (2).jpg

   Spalio 9-10 dienomis Atėnuose vyko Lietuvos ambasadorių, reziduojančių Viduržemio jūros regiono šalyse ir prie tarptautinių organizacijų, susitikimas.

   Daugiašaliai santykiai »
   kryziai.jpg

   Ministras Linas Linkevičius laiške Graikijos užsienio reikalų ministrui Nikos Kotzias pareiškė gilią užuojautą dėl didžiulių gaisrų Graikijoje, nusinešusių daugybę gyvybių. Ministras palinkėjo stiprybės aukų artimiesiems ir visiems nukentėjusiems šiuo sunkiu laikotarpiu.

   Kalbos, pareiškimai »
   Graikija2.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kovo 25 dieną pasveikino Graikijos užsienio reikalų ministrą Nikos Kotzias Nepriklausomybės dienos proga ir palinkėjo Graikijos  žmonėms sėkmės ir gerovės.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_0405.jpg

   Kovo 14 dieną Atėnų Universiteto Botanikos sode Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas ir Vilniaus Universiteto botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila pasodino iš Lietuvos atgabentą kadagį.

   Atstovybių naujienos »
   KOS_5355.JPG

   Vasario 22 dieną Lietuvos ambasada Graikijoje surengė iškilmingą atkurtos Lietuvos valstybės 100-čio paminėjimą.

   Kultūros renginiai »

   Atkurtų diplomatinių santykių tarp Graikijos ir Lietuvos 25-metį žyminčių metų pabaigoje Lietuvos ambasada Atėnuose gruodžio 19 dieną pakvietė Graikijos pareigūnus, žurnalistus, ekspertus ir verslo atstovus įvertinti dvišalių santykių būklę bei aptarti naujas dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo sritis ir temas.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata