Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Seinuose aptarti Lietuvos-Lenkijos pasienio regionų bendradarbiavimo klausimai

Sukurta 2020.06.17 / Atnaujinta 2020.06.17 16:28
  Seinuose aptarti Lietuvos-Lenkijos pasienio regionų bendradarbiavimo klausimai

  Birželio 17 dieną Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Seinų apskrities vadovu Maciejumi Plesiewicziumi. Susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta dvišaliams pasienio regionų bendradarbiavimo klausimams aptarti.

  R. Motuzas pabrėžė, kad pandemijos plitimo laikotarpiu įsitikinome, kad kaimyninių valstybių bendradarbiavimas ir santykių plėtojimas tampa dar aktualesniu. „Turime skatinti kontaktus ne tik tarp valdžios institucijų, bet taip pat tarp Lietuvos ir Lenkijos žmonių bei visuomeninių organizacijų. Dar tebesant susisiekimo apribojimams su užsienio valstybėmis, turime išnaudoti galimybę turizmo vystymui, paskatinti didesnius turistų srautus Lietuvos ir Lenkijos lankytinose vietose, kad geriau pažintume kaimyninėje valstybėje esantį gamtos ir kultūros paveldą “, – sakė ambasadorius.

  Seinų apskrities vadovas pažymėjo, kad per pastaruosius metus įvyko teigiami poslinkiai santykiuose su Lietuva. Apskritis suaktyvino ryšius su Kauno, Jonavos  ir Alytaus savivaldybėmis. M. Plesiewiczius pasidžiaugė, kad Punsko Kovo 11-osios licėjus pagal ugdymo rezultatus patenka į geriausių Palenkės vaivadijos mokyklų dešimtuką, o Lenkijoje  užima 209 vietą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  4.jpg

  Birželio 7 dieną užsienio reikalų ministras G. Landsbergis lankėsi Seinuose (Lenkijoje), kur susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais. Susitikimo metu Lenkijos lietuviai įvardijo aktualiausias problemas, susijusias su lituanistiniu švietimu – lietuviškų mokyklų skaičiaus mažėjimą, kokybiškų vadovėlių lietuvių kalba trūkumą, nepakankamą švietimo įstaigų finansavimą.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  20210520_113513.jpg

  Gegužės 20 dieną Lietuvos Respublikos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitikime su Lenkijos lietuvių jaunimo sąjungos pirmininke Ingrida Vaznelyte ir jos nare Rita Vaina aptarė pasirengimą artėjančiam XVI Pasaulio lietuvių jaunimo kongresui, kuris prasidės virtualiai birželio 19 d. Šis forumas šiemet turėjo įvykti Punske, tačiau dėl pandemijos sumanymas negali būti įgyvendintas. Bet pasaulio lietuvių jaunimas Punske ketina susirinkti 2022 m. vasarą.

  Atstovybių naujienos »

  Šią liūdną dieną Ukrainos, Lietuvos ir Lenkijos žmonių vardu reiškiame nuoširdžią užuojautą Krymo totoriams. Su giliu liūdesiu ir gėla prisimename nekaltas 1944 m. įvykdyto genocido aukas ir pagerbiame jų atminimą.

  Daugiašaliai santykiai »
  UK.jpg

  Gegužės 5 dieną  Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kartu su Lenkijos ambasada ir Aberdyno universiteto Lenkijos-Lietuvos studijų centru surengė virtualų seminarą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms paminėti.

  Atstovybių naujienos »
  DSC_9167.jpg

  Gegužės 3 dieną, atidarydamas Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-osioms metinėms paminėti skirtą parodą, užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas pabrėžė, kad abu šie dokumentai įtvirtino lietuvių ir lenkų tautų lygiateisiškumą ir bendradarbiavimo tradiciją.

  Kultūros renginiai »
  DSC_2893.JPG

  Gegužės 3 dieną vienoje iš pagrindinių Prahos (Čekija) aikščių atidaryta lauko paroda „Abiejų Tautų Respublika. Europos pirmosios konstitucijos istorija, skirta paminėti Gegužės 3-osios Konstitucijos 230-ąsias metines.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »