Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Suomijoje pristatyti Lietuvos valstybės atkūrimo ypatumai

Sukurta 2018.11.29 / Atnaujinta 2018.11.29 17:07
  Suomijoje pristatyti Lietuvos valstybės atkūrimo ypatumai

  Lapkričio 29 dieną Turku universitete vyko tarptautinis seminaras „1918 m. reikšmė“, kuriame pranešimą tema „Lietuvos valstybės atkūrimo 1917-1918 m. ypatumai” skaitė užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimas prof. dr. Alfonsas Eidintas.

  Seminare buvo diskutuojama apie tai, kaip baigiantis Pirmajam pasauliniam karui Europoje klostėsi naujas geopolitinis žemėlapis, kaip pasibaigus Didžiajam karui atsivėrė naujos politinės realijos ir perspektyvos daugeliui Europos šalių, kurios vedė Lietuvą link 1918 metų vasario 16 dienos Nepriklausomybės akto pasirašymo.

  Ambasadorius A. Eidintas pabrėžė, kad ši data Lietuvoje tapo istoriniu tiltu, sujungusiu 1253-1795 metais egzistavusią Lietuvos valstybę ir 1990 metų kovo 11 dieną atkurtą Lietuvos nepriklausomybę. Ambasadorius kalbėjo apie Lietuvos valstybininkų politines ir diplomatines pastangas atkurti nepriklausomą Lietuvą – valstybę, pagrįstą piliečių lygybės, laisvės ir gerovės principais, pristatė šio proceso reikšmę regioniniame ir europiniame kontekste, sąsajas bei paraleles su dabartiniais politiniais procesais. Seminare dalyvavo Suomijos pareigūnai,  politikai, visuomenės veikėjai,  akademinė bendruomenė, užsienio valstybių diplomatai.

  Seminaro metu buvo atidaryta „1918 metų politinių plakatų“ ekspozicija, kurioje buvo eksponuoti plakatai ir iš Lietuvos.

  Lapkričio 28 dieną ambasadorius prof. dr. A. Eidintas šią temą pristatė ir Lietuvos ambasadoje Suomijoje organizuotame renginyje, kuriame dalyvavo Suomijos lietuvių bičiulių draugija „Donelaitis“, Suomijos lietuvių ir akademinės bendruomenės atstovai, Suomijos pareigūnai ir užsienio diplomatai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Matka2019.jpg

  Sausio 17-20 dienomis Helsinkyje vyksta didžiausia Šiaurės šalyse turizmo paroda „Matka“ (suom. Kelionė), kuri šiais metais pritraukė rekordinį dalyvių skaičių – joje dalyvauja 940 turizmo kompanijų bei organizacijų iš 86 valstybių.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_4086.jpg

  Gruodžio 5 dieną Suomijos sostinėje Helsinkyje viename iš didžiausių pasaulyje startuolių renginių „Slush“ vyko Lietuvos investicinės ekosistemos bei septynių Lietuvos finansinių technologijų (fintech) startuolių pristatymas.

  Atstovybių naujienos »
  Suomijos GKonsule181125.jpg

  Lapkričio 25 dieną Suomijos Seinejokio mieste savo veiklą pradėjo Lietuvos garbės konsulė Hanne Kristiina Orrenmaa. Jai priskirta konsulinė apygarda apima Pietų Pohjanmos regioną.

  Dvišaliai santykiai »
  111.jpg

  Lapkričio 22 dieną Lietuvos ambasada Suomijoje kartu su Suomijos–Lietuvos prekybos asociacija ir Suomijos prekybos rūmais organizavo Lietuvos inovacijų ir verslo pristatymo renginį šiais metais švenčiamo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio proga

  Dvišaliai santykiai »
  A14.jpg

  Lapkričio 6 ir 8 dienomis Lietuvos ambasada Suomijoje kartu su Donelaičio lietuvių bičiulių draugija jau 11-ąjį kartą pristatė „Lietuvišku filmų vakarus” Helsinkyje. Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas pasveikino gausiai susirinkusius vakaro svečius ir pasidžiaugė, kad lietuviškas kinas yra mėgiamas ir vertinamas Suomijoje.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_3578 (002).jpg

  Rugsėjo 5 dieną Helsinkio istorinėje – pirmojoje viešojoje bibliotekoje Šiaurės šalyse – buvo atidaryta tarptautinė knygrišystės paroda, skirta Kristijono Donelaičio „Metams“.

  Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata