Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Sutarta plėsti dvišalį Lietuvos ir Čekijos bendradarbiavimą

Sukurta 2019.11.04 / Atnaujinta 2019.11.04 20:53
   Sutarta plėsti dvišalį Lietuvos ir Čekijos bendradarbiavimą
   Sutarta plėsti dvišalį Lietuvos ir Čekijos bendradarbiavimą

   Lapkričio 4 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Prahoje susitiko su Čekijos užsienio reikalų ministru Tomašu Petričeku.

   „Esame dėkingi Čekijai už jos reikšmingą indėlį stiprinant mūsų regiono saugumą. Čekijos kariai dalyvauja Vokietijos vadovaujamose NATO priešakinėse pajėgose Lietuvoje. Šiuo metu čekų karinės oro pajėgos jau trečią kartą saugo Baltijos valstybių oro erdvę“, – susitikimo metu pabrėžė L. Linkevičius.

   Lietuvos ir Čekijos pozicijos europinės darbotvarkės klausimais yra artimos, todėl ministrai sutarė glaudžiai bendradarbiauti abiem šalims aktualiais sanglaudos ir bendrosios žemės ūkio politikos klausimais.

   Kalbėdami apie Rusiją ministrai sutarė, kad nėra pagrindo keisti ES politiką Rusijos atžvilgiu, nes pastarosios elgesys tarptautinėje arenoje išlieka agresyvus.

   Susitikime L. Linkevičius pažymėjo, kad labai svarbu yra išlaikyti paramą Ukrainai, ir pakvietė Čekijos kolegą atvykti į kitais metais Vilniuje vyksiančią Ukrainos reformų konferenciją.

   L. Linkevičius paragino Čekiją naudotis Lietuvos patirtimi ir pasiekimais aukštųjų technologijų srityje, e-valdžios sprendimais, pakvietė dalyvauti FinTech konferencijoje ir Gyvybės mokslų tarptautiniame forume.

   Rytoj, lapkričio 5 dieną, L. Linkevičius dalyvaus Sanglaudos draugų aukšto lygio susitikime. Susitikimo tikslas – pabrėžti Sanglaudos politikos svarbą ES regionų ekonominiam ir socialiniam vystymuisi, o taip pat užtvirtinti būtinybę šiai politikai numatyti pakankamą finansavimą ir 2021-2027 metų ES daugiamečiame biudžete.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Balandžio 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Čekijos Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Vitu Korseltu.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

   Balandžio 15 dieną JAV paskelbus apie sankcijas, reaguojant į agresyvią ir žalingą Rusijos Federacijos veiklą ir nepriimtiną elgesį finansuojant prieš JAV karius Afganistane nukreiptas veiklas, kibernetines atakas prieš „SolarWinds“, kišimąsi į JAV rinkimus, pasikėsinimą nunuodyti Rusijos opozicionierių A. Navalną bei jo įkalinimą, taip pat Krymo okupaciją, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis reiškia Lietuvos paramą ir solidarumą su JAV.

   NATO ir tarptautinis saugumas »

   Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

   Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Gruodžio 28 dieną ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Armėnijos užsienio reikalų ministru Ara Aivazianu, pasveikinusiu jį pradėjus eiti naujas pareigas.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   ecole-militaire.jpg

   Gruodžio 1 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas dalyvavo Prancūzijos Karo mokykloje „Eurodéfense“ asociacijos surengtoje virtualioje konferencijoje-diskusijoje.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   Ambasadorius Laimonas Talat-Kelpša įteikė skiriamuosius raštus Čekijos prezidentui.jpg

   Lietuvos ambasadorius Laimonas Talat-Kelpša spalio 21 d., trečiadienį, įteikė skiriamuosius raštus Čekijos prezidentui Milošui Zemanui.

   Dvišaliai santykiai »