Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Švedijoje ir Suomijoje vyko Gegužės 3-iosios Konstitucijai skirti renginiai

Sukurta 2019.05.06 / Atnaujinta 2019.05.10 15:52
   Švedijoje ir Suomijoje vyko Gegužės 3-iosios Konstitucijai skirti renginiai
   Švedijoje ir Suomijoje vyko Gegužės 3-iosios Konstitucijai skirti renginiai

   Lietuvos ambasada Švedijoje kartu su Lenkijos ambasada paminėjo Gegužės 3-iosios Konstituciją, kuri buvo priimta 1791 metais Abiejų Tautų Respublikoje. Ši Konstitucija laikoma pirmąja Europoje ir antrąja pasaulyje rašytine konstitucija po Jungtinių Amerikos Valstijų 1789 metais įsigaliojusios konstitucijos.

   Sveikinimo kalbas sakė Lietuvos ambasadorius Giedrius Čekuolis ir Lenkijos laikinasis reikalų patikėtinis Tomaszas Grzybkowskis, Švedijos vyriausybės vardu kalbėjo gynybos ministras Peteris Hultqvistas. Pianistė iš Lietuvos Julija Bagdonavičiūtė atliko W. Lutosławskio, F. Chopino ir L. van Beethoveno kūrinius.

   Lietuvos ambasada Suomijoje kartu su Lenkijos ambasada gegužės 8 dieną Helsinkyje organizavo Konstitucijos priėmimo paminėjimo renginį, į kurį susirinko Suomijos politikos, valdžios institucijų, visuomenės, kultūros atstovai, užsienio diplomatai bei Suomijos lietuvių ir lenkų bendruomenių atstovai.

   Sveikinimo kalbas sakė Lietuvos ambasadorius Valdemaras Sarapinas ir Lenkijos laikinasis reikalų patikėtinis Marcinas Tatarzyńskis. Ambasadorius V.Sarapinas pabrėžė, kad Lietuvą ir Lenkiją sieja ne tik glaudūs istoriniai ryšiai, bet ir dabartinė dvišalė strateginė partnerystė, narystė ES ir NATO, stiprinamas ekonominis, kultūrinis, visuomeninis bendradarbiavimas, įgyvendinami svarbūs regioniniai energetiniai ir infrastruktūriniai projektai, plėtojami tiesioginiai kontaktai tarp žmonių.

   Susirinkusiems svečiams lietuvių, lenkų ir suomių kompozitorių kūrinius grojo lietuvės Marijos Räisänen (smuikas) ir lenkės Maja Metelska-Räsänen (violančelė) duetas.

   Tai buvo jau antras kartas, kai Lietuvos ir Lenkijos ambasados Helsinkyje gegužės 3 d. abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos priėmimo paminėjimą organizavo kartu, tad tokia bendra šventė tampa gražia tradicija.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata