Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Taline vyko Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimas

Sukurta 2020.06.02 / Atnaujinta 2020.06.02 15:38
   Taline vyko Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimas
   Taline vyko Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimas
   Taline vyko Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimas

   Birželio 2 dieną Taline (Estija) Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai  aptarė atsaką į COVID-19 pandemiją ir su viruso plitimu susijusių priemonių švelninimo žingsnius.

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius džiaugėsi glaudžiu ir sklandžiu Lietuvos, Latvijos ir Estijos bendradarbiavimu sukuriant koordinuotą regioninę asmenų judėjimo erdvę („Baltijos burbulą“). Ministras taip pat išreiškė viltį, kad prie šios erdvės artimiausiu  metu prisijungs ir kaimynai – Lenkija ir Suomija.

   Ministrai taip pat pasidalino nuomonėmis aktualiausiais regioninio saugumo, Europos Sąjungos (ES) Daugiametės finansinės perspektyvos ir ES ekonomikos gaivinimo plano klausimais, aptarė Trijų jūrų iniciatyvą. Ministrai pabrėžė, kad ir toliau aktyviai rems ES Rytų partnerystės programą.

   Susitikimo metu buvo aptartas Rusijos Dūmoje pateiktas siūlymas pripažinti negaliojančiu 1989 metų gruodžio 24 dienos SSRS Liaudies deputatų tarybos sprendimą, kuriuo pasmerkiamas 1939 metų sovietų ir vokiečių nepuolimo sutarties pasirašymas. Ministrai sutarė toliau stebėti situaciją, koordinuoti Baltijos valstybių ir Lenkijos veiksmus. Esant reikalui, šalys sutarė ryžtingai ir kategoriškai reaguoti į šį ir kitus bandymus perrašyti istoriją ir istorinio revizionizmo apraiškas.

   Kitas Baltijos valstybių užsienio reikalų ministrų susitikimas planuojamas birželio 15 dieną Vilniuje.

   Nuotraukos: Estijos URM.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_0639.jpg

   Birželio 30 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius atsisveikino su kadenciją baigiančia Estijos ambasadore Lietuvai Jana Vanaveski.

   Dvišaliai santykiai »
   2.jpg

   Birželio 17 dieną Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   starosta22.jpg

   Birželio 17 dieną Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Seinų apskrities vadovu Maciejumi Plesiewicziumi. Susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta dvišaliams pasienio regionų bendradarbiavimo klausimams aptarti.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   DSC_8636.JPG

   Birželio 15 dieną ministro Lino Linkevičiaus kvietimu Baltijos šalių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai Vilniuje aptarė tarpusavio bendradarbiavimą ir dėl Covid-19 pandemijos įvestų apribojimų lengvinimo veiksmus.

   Daugiašaliai santykiai »

   Birželio 15 dieną Vilniuje vyks Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kurio metu bus aptartas šalių bendradarbiavimas ir veiksmų derinimas toliau lengvinant dėl COVID-19 įvestus apribojimus bei Lenkijos prisijungimas prie Baltijos valstybių laisvo asmenų judėjimo erdvės.

   Daugiašaliai santykiai »
   _MG_0196.jpg

   Birželio 1 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išvyksta į Taliną (Estija) dalyvauti trijų Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrų susitikime.

   Daugiašaliai santykiai »