Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Tretjakovo galerijoje Maskvoje pristatyta lietuviškų filmų retrospektyva

Sukurta 2019.04.29 / Atnaujinta 2019.04.29 16:52
  Tretjakovo galerijoje Maskvoje pristatyta lietuviškų filmų retrospektyva

  Balandžio 26 dieną Maskvoje, Valstybinės Tretjakovo galerijos kino salėje, atidaryta du mėnesius truksianti lietuviško kino programa „Trumpa Lietuvos kino istorija“.

  Programos atidarymo metu Lietuvos ambasados Rusijoje ministras patarėjas Giedrius Galkauskas pažymėjo, kad Lietuvos kino istorija mums patiems nėra gerai žinoma ar ištyrinėta kultūros sritis, todėl ši retrospektyva ne tik  pateikia savitą mūsų kino istorijos paveikslą, bet ir prisideda prie šios istorijos suvokimo pasauliniame kontekste.

  „Trumpa Lietuvos kino istorija“ lietuviško kino šimtmetį apjungė į 15 seansų, kurių metu Maskvos auditorijai bus pristatyti 29 ne tik Rusijoje jau žinomų lietuviško kino meistrų šedevrai (V.Žalakevičiaus „Vienos dienos kronika”, R.Vabalo „Birželis, vasaros pradžia”,  A.Grikevičiaus „Faktas”, Š. Barto „Trys dienos“) bet ir plačiajai publikai iki tol beveik nežinomi filmai (J.Meko „Reminiscencijos iš kelionės į Lietuvą“, A.Kavaitės „Sangailės vasara“, K.Buožytės „Kolekcionierė“).

  Pirmasis programos seansas buvo skirtas iš Lietuvos kilusiam lėlių animacijos pradininkui Vladislovui Starevičiui. Seanso metu buvo parodyti 4 ankstyvieji V. Starevičiaus filmai bei visus sužavėjęs Donato Ulvydo ir Lino Augučio dokumentinis filmas „Vabzdžių dresuotojas“.

  „Trumpa Lietuvos kino istorija“ tęsia Tretjakovo galerijoje rengiamų pasaulinio kino istorijos programų ciklą. Jau buvo parodytos Švedijos, Lenkijos, Estijos, Izraelio, Gruzijos ir kitų šalių kino programos.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  67689004_474237770077768_2156616724156252160_n.jpg

  Rugpjūčio 5 dieną Lietuvos ambasadoje Atėnuose vyko susitikimas su itin ilgų distancijų bėgiku Aidu Ardzijausku bei restauruoto Arūno Žebriūno klasika tapusio filmo „Riešutų duona“ peržiūra.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_3747.jpg

  Liepos 27-28 dienomis Baltarusijos Vitebsko srityje, šalia Lietuvos sienos įsikūrusioje Kaptariūnų meno kolonijoje vyko jau tradiciniu tapęs tarptautinis literatūros forumas „Literatūros tarpjūris“.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Liepos 11 dieną į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam pareikštas protestas dėl Rusijos Federacijos Vakarų karinės apygardos sprendimo šį šeštadienį artilerijos saliutais pažymėti Lietuvos sostinės Vilniaus, o rugpjūčio 1 dieną – Kauno, užėmimo metines.

  Kalbos, pareiškimai »
  IMG_5138.JPG

  Liepos 5 dieną užsienio reikalų ministerijoje ministras Linas Linkevičius kartu su Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovais atidarė Pasaulio lietuvių metams skirtą meno parodą iš „Lewben Art Foundation“ ir Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijų.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  IMG_4869.JPG

  Liepos 5 dieną, 13.30 val., Užsienio reikalų ministerijoje (J. Tumo-Vaižganto 2, Vilnius) ministras Linas Linkevičius kartu su Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovais atidarys Pasaulio lietuvių metams skirtą vaizduojamojo meno parodą iš „Lewben Art Foundation“ ir Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijų.

  Kultūros renginiai »
  2019_06_30_38.jpg

  Birželio 30 dieną Austrijos federalinio Kanclerio tarnyba Vienos literatūros namuose iškilmingai įteikė valstybinį apdovanojimą Austrijos žurnalistui, rašytojui, radijo laidų vedėjui, vertėjui ir dideliam Lietuvos bičiuliui Cornelius Hell už šiuolaikinių Lietuvos rašytojų ir poetų kūrinių vertimus iš lietuvių į vokiečių kalbą.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata