Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ukraina: su Lietuva mus sieja broliški saitai

Sukurta 2017.02.11 / Atnaujinta 2017.02.11 18:23

"Ukrainos vadovai ir žmonės kalba ne tik apie nuoširdžią draugystę, bet ir apie broliškus ryšius tarp mūsų dviejų tautų", - apibendrindamas trijų dienų vizitą Ukrainoje sake Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Vasario 9-11 d. L. Linkevičius susitiko su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenko, užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu, vicepremjere Ivanna Klympuš-Tsindsadze, Verchovnos Rados pirmininko pirmąja pavaduotoja Iryna Heraščenko, Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos sekretoriumi Oleksandru Turčynovu, su Verchovnos Rados deputatėmis Julija Tymošenko ir Nadija Savčenko, Donecko srities ir Avdijivkos miesto vadovais. L. Linkevičius taip pat susitiko su aukšto lygio patarėjais iš Lietuvos, buvusiu ekonomikos ministru Aivaru Abromavičiumi.

"Ukrainoje nuolatos jautėme ypatingą padėką Lietuvai. Čia mūsų paramos ženklai yra matomi kone kiekvieną dieną. Lankantis nuo Rusijos remiamų separatistų apšaudymų nukentėjusioje Avdijivkoje sutikome "Blue-Yellow" organizacijos vadovą Joną Ohmaną, Lietuvos labdaros organizacijos "Pagalbos sparnas" vadovus, atvežusius eilinę didelę siuntą paramos. Sutikome ir Lietuvos žurnalistus. Ukrainiečiai kalbėjo apie 'didelį desantą' iš Lietuvos Avdijivkoje", - sakė L. Linkevičius.

"Nuolatinį 'desantą' iš Lietuvos turime ir kituose Ukrainos regionuose: ar tai būtų kariniai instruktoriai ar aukšto lygio patarėjai, kurių yra daugiau nei 10", - pažymėjo ministras.

L. Linkevičius Ukrainos vadovus užtikrino, kad Lietuva toliau teiks visokeriopą paramą Ukrainai reformų ir eurointegracijos srityse.

"Vykdyti reformas yra iššūkis. O karo metu - tai dvigubas iššūkis. Ukraina padarė didelę pažangą reformų kelyje. Dabar svarbu tęsti reformas, ypač antikorupcijos srityje," – susitikimuose  Kijeve kalbėjo Lietuvos ministras.

Tiek Ukrainos vadovai, tiek ir opozicijos atstovai dėkojo už nuolatinį Lietuvos dėmesį, paramą įgyvendinant reformas ir už ministro vizitą į Avdijivką, kaip aiškiausią solidarumo su Ukraina ženklą.

Susitikimuose Ukrainoje buvo šiltai priimtas ir įvertintas JAV Prezidento D.Trumpo sveikinimas Lietuvai, kuriame kalbama apie Lietuvos indelį kovoje už Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenitetą.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
scevchuk 2res.jpg

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 22 dieną susitiko su Ukrainos graikų katalikų bažnyčios vadovu Sviatoslav Ševčiuk, kuris dalyvauja Lietuvoje vykstančio Popiežiaus Pranciškaus vizito renginiuose.

Užsienio reikalų ministro veikla »

Bendradarbiaujant su išorės paslaugų teikėju ir siekiant Ukrainoje sudaryti palankesnes sąlygas kreiptis dėl nacionalinių (D) vizų išdavimo, nuo 2018 metų rugsėjo 3 dienos Ukrainos piliečiai ir joje gyvenantys užsieniečiai galės kreiptis dėl nacionalinių vizų išdavimo į Vizų centrus.

Konsulinės naujienos »
_MG_1797a.jpg

Rugpjūčio 24 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius priėmė Ukrainos Kremenčiuko miesto moksleivius ir mokytojus, nugalėjusius plakatų konkurse, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui pažymėti.

Dvišaliai santykiai »
_DSC1151.JPG

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 24 dieną su Nepriklausomybės diena pasveikino Ukrainos vicepremjerę Ivanną Klympush-Tsintsadze ir užsienio reikalų ministrą Pavlo Klimkiną.

Dvišaliai santykiai »
tomas_razmus-16 - Copy.JPG

Rugpjūčio 22 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV specialiuoju atstovu Ukrainos deryboms ambasadoriumi Kurtu Volkeriu. Susitikimo metu aptarta saugumo situacija Ukrainoje, tebesitęsiant Rusijos agresijai.

Dvišaliai santykiai »
tomas_razmus-9502.JPG

Liepos 4 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir viceministras Darius Skusevičius Vilniuje su Ukrainos žmogaus teisių komisare Liudmila Denisova aptarė Rusijoje neteisėtai kalinamų Ukrainos piliečių žmogaus teisių pažeidimus ir galimybes aktyviau kelti šį klausimą tarptautinėse organizacijose.

Dvišaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata