Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ukraina: su Lietuva mus sieja broliški saitai

Sukurta 2017.02.11 / Atnaujinta 2017.02.11 18:23

"Ukrainos vadovai ir žmonės kalba ne tik apie nuoširdžią draugystę, bet ir apie broliškus ryšius tarp mūsų dviejų tautų", - apibendrindamas trijų dienų vizitą Ukrainoje sake Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Vasario 9-11 d. L. Linkevičius susitiko su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenko, užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu, vicepremjere Ivanna Klympuš-Tsindsadze, Verchovnos Rados pirmininko pirmąja pavaduotoja Iryna Heraščenko, Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos sekretoriumi Oleksandru Turčynovu, su Verchovnos Rados deputatėmis Julija Tymošenko ir Nadija Savčenko, Donecko srities ir Avdijivkos miesto vadovais. L. Linkevičius taip pat susitiko su aukšto lygio patarėjais iš Lietuvos, buvusiu ekonomikos ministru Aivaru Abromavičiumi.

"Ukrainoje nuolatos jautėme ypatingą padėką Lietuvai. Čia mūsų paramos ženklai yra matomi kone kiekvieną dieną. Lankantis nuo Rusijos remiamų separatistų apšaudymų nukentėjusioje Avdijivkoje sutikome "Blue-Yellow" organizacijos vadovą Joną Ohmaną, Lietuvos labdaros organizacijos "Pagalbos sparnas" vadovus, atvežusius eilinę didelę siuntą paramos. Sutikome ir Lietuvos žurnalistus. Ukrainiečiai kalbėjo apie 'didelį desantą' iš Lietuvos Avdijivkoje", - sakė L. Linkevičius.

"Nuolatinį 'desantą' iš Lietuvos turime ir kituose Ukrainos regionuose: ar tai būtų kariniai instruktoriai ar aukšto lygio patarėjai, kurių yra daugiau nei 10", - pažymėjo ministras.

L. Linkevičius Ukrainos vadovus užtikrino, kad Lietuva toliau teiks visokeriopą paramą Ukrainai reformų ir eurointegracijos srityse.

"Vykdyti reformas yra iššūkis. O karo metu - tai dvigubas iššūkis. Ukraina padarė didelę pažangą reformų kelyje. Dabar svarbu tęsti reformas, ypač antikorupcijos srityje," – susitikimuose  Kijeve kalbėjo Lietuvos ministras.

Tiek Ukrainos vadovai, tiek ir opozicijos atstovai dėkojo už nuolatinį Lietuvos dėmesį, paramą įgyvendinant reformas ir už ministro vizitą į Avdijivką, kaip aiškiausią solidarumo su Ukraina ženklą.

Susitikimuose Ukrainoje buvo šiltai priimtas ir įvertintas JAV Prezidento D.Trumpo sveikinimas Lietuvai, kuriame kalbama apie Lietuvos indelį kovoje už Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenitetą.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
tautos vienybe.jpg

Sausio 22 dieną Ukrainos Bila Cerkva mieste vyko Lietuvos skulptoriaus Tado Gutausko inicijuoto meninio projekto „Kelias į Ukrainos vienybę“ pristatymas. Šiame mieste planuojama pastatyti paminklą, skirtą Ukrainos Vienybės dienai, taip pat Ukrainos žmonių vienybės akcijai, įvykusiai 1990 metų sausio 21 dieną, atminti.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

Sausio 14-16 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Estijos, Latvijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrais vyksta solidarumo vizito į Ukrainą. Šį vizitą inicijavo ir organizavo Lietuva, siekdama priminti tarptautinei bendruomenei Rusijos veiksmų Azovo jūroje poveikį Ukrainos Mariupolio ir Berdiansko regionams.

Dvišaliai santykiai »
Ukrainos vaikai.JPG

Sausio 10 dieną ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu, atvykusiu į tradicinį saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikimą“.

Dvišaliai santykiai »

Ministras Linas Linkevičius sausio 10 dieną Vilniuje susitiks su Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu, atvykstančiu į tradicinį saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikimą“.

Dvišaliai santykiai »

Gruodžio 27 dieną Kijeve vyko nevyriausybinės užsienio politikos tarybos „Ukrainska Prizma“ surengto tyrimo apie 2018 metų Ukrainos užsienio politikos rezultatus pristatymas ir diskusija.

Dvišaliai santykiai »

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 30 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Ukrainai, kurie bus pervesti Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biurui (UNHCR). Šiais veiksmais toliau prisidedama prie JT Humanitarių reikalų koordinavimo biuro (OCHA) paskelbto humanitarinės pagalbos Ukrainai plano, kuris 2018 metais siekia 187 mln. JAV dolerių, tačiau šiuo metu įgyvendintas vos 38 proc.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Naujienlaiškio prenumerata