Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ukrainos Prezidentas padėkojo Lietuvos ir Švedijos ministrams už paramą Ukrainai

Sukurta 2017.06.16 / Atnaujinta 2017.06.16 08:41
  Ukrainos Prezidentas padėkojo Lietuvos ir Švedijos ministrams už paramą Ukrainai

  Birželio 15 dieną Kijeve su darbo vizitu besilankantys Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Švedijos užsienio reikalų ministrė Margot Wallström susitiko su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenko. Prezidentas padėkojo Lietuvai ir Švedijai už nuoseklią politinę ir praktinę paramą Ukrainai.

  „Džiaugiuosi išskirtinai draugiškais ir unikaliais ryšiais tarp mūsų šalių“, – sakė P. Porošenko.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad įsigaliojęs Ukrainos ir ES šalių bevizis režimas atveria naujas galimybes Ukrainos žmonėms ir užtikrino, kad Lietuva ir toliau visokeriopai rems Ukrainos europines reformas.

  Ukrainos Prezidentas informavo, kad ką tik lankėsi Rytų Ukrainoje ir atkreipė dėmesį, kad nuo balandžio pradžios Donbase pablogėjo saugumo situacija, ypač didelį nerimą kelia tai, kad apšaudomos mokyklos, ligoninės, padaugėjo civilių gyventojų aukų. Prezidentas pažymėjo, kad tebesitęsianti Rusijos agresija neleidžia siekti taikos ir Minsko susitarimų įgyvendinimo.

  Vizito Kijeve metu Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai taip pat susitiko su Ukrainos Premjero pavaduotoja Ivanna Klympuš-Tsintsadze ir užsienio bei vidaus reikalų viceministrėmis Olena Zerkal ir Anastasia Deeva, su kuriomis aptarė Ukrainos euroatlantinės integracijos klausimus, taip pat susitiko su Ukrainos laikinai okupuotų teritorijų ministru Vadymu Černyšu ir su Ukrainos pilietinės visuomenės atstovais. Kartu su Ukrainos pirmuoju Premjero pavaduotoju Stepanu Kubivu Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai atidarė Švedijos ir Ukrainos verslo forumą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  tomas_razmus-5006.JPG

  Vasario 19 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vykusio susitikimo su moksleiviais iš rytų Ukrainos metu buvo prisiminti Ukrainos Dangaus šimtinės didvyriai, žuvusieji 2014 metų vasario mėnesį Maidane. Lietuvos diplomatai kartu su moksleiviais pagerbė žuvusiuosius už Ukrainos laisvę tylos minute, pasidalino prisiminimais apie įvykius Maidane.

  Dvišaliai santykiai »
  003 atidarymas.jpg

  Vasario 13-15 dienomis Kijeve vyko mokomasis seminaras, skirtas žmogaus teisių ir teisės viršenybės įtvirtinimo, žodžio laisvės bei žurnalistų saugumo klausimams. Mokymuose dalyvavo apie trisdešimt Kijevo ir kitų Ukrainos regionų policijos pareigūnų ir darbuotojų, kurie klausėsi profesionalių ekspertų iš Kanados, Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), Ukrainos, taip pat Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje atstovų pranešimų.

  Dvišaliai santykiai »
  0112 ukrainieciai.jpg

  Sausio 12 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Ukrainos piliečiais, 1991 metų sausį gynusiais Lietuvos Respublikos Seimą. Ministras pažymėjo, kad ukrainiečių būrys buvo vienintelis užsieniečių savanorių dalinys, 1991 metais atvykęs į Vilnių ir prisidėjęs prie svarbiausių šalies objektų gynybos.

  Dvišaliai santykiai »
  tomas_razmus-2016.JPG

  Gruodžio 21 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Lietuvoje besimokančiais vaikais iš Ukrainos Donecko ir Luhansko sričių.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_7745.JPG

  Gruodžio 11 dieną Lietuvos ambasada Ukrainoje, šiuo metu vykdanti NATO kontaktinės ambasados funkcijas, kartu su NATO atstovybe surengė NATO-Ukrainos išskirtinės partnerystės 20-mečio metų baigiamąjį renginį.

  NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »
  Ministras_PCox1.jpg

  Šiandien, gruodžio 8 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Pat Cox, Europos Parlamento misijos Ukrainoje, kuri yra parengusi rekomendacijas dėl Ukrainos Verchovnos Rados darbo gerinimo ir Ukrainos teisės derinimo prie ES normų, vadovu.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata