Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

URM viceministras: „Stiprinant ES vaidmenį globalioje politikoje, dialogas su Izraeliu yra būtinas“

Sukurta 2018.08.31 / Atnaujinta 2018.08.31 15:57
  URM viceministras: „Stiprinant ES vaidmenį globalioje politikoje, dialogas su Izraeliu yra būtinas“

  Rugpjūčio 30-31 dienomis Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios Austrijos sostinėje Vienoje vykusiame neformaliame ES užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich), kurio metu aptarti transatlantinių santykių, Artimųjų Rytų, Vakarų Balkanų ir daugiašalės politikos klausimai.

  Ministrai aptarė transatlantinius santykius ir jų perspektyvas saugumo ir gynybos, ekonomikos, kitose tarptautinės politikos srityse bei sutarė dėl būtinybės skatinti ES-JAV bendradarbiavimą ir vengti nesutarimų dėl prekybos politikos eskalavimo. Viceministras N. Germanas atkreipė dėmesį, kad ES ir JAV partnerystė yra nepakeičiama, o bet kokiais nuomonių skirtumais tarp partnerių netrunka pasinaudoti trečiosios šalys.

  Susitikimo metu ypatingas dėmesys skirtas Artimųjų Rytų regionui. Viceministras N. Germanas pristatė rugpjūčio 23-26 dienomis Lietuvoje vykusio Izraelio Ministro Pirmininko Benjamino Netanyahu darbo vizito Lietuvoje rezultatus, pakartojo, kad Lietuva remia ES ir Izraelio dialogą, vertina šalies indėlį kovos su terorizmu srityje, tačiau pabrėžė, kad turi būti išsakyta ir kritika dėl žydų gyvenviečių plėtros Vakarų krante ir smurto Gazos ruože. Ministrai taip pat tarėsi dėl efektyvaus ES turimų instrumentų panaudojimo siekiant dviejų valstybių sprendimo Izraelio ir Palestinos konflikte, aptarė situaciją Sirijoje ir ES poziciją dėl įsitraukimo į rekonstrukcijos procesą, kalbėjo apie Irano vaidmenį regione.

  Diskusijos metu Vakarų Balkanų klausimu aptartas Albanijos ir Makedonijos pasirengimas jau kitais metais pradėti derybas dėl narystės ES. Europos Sąjungos vyriausioji užsienio reikalų įgaliotinė Federika Mogherini pristatė naujausią informaciją apie Belgrado-Prištinos dialogą. Susitikime didelis dėmesys skirtas rugsėjo 30 dieną vyksiančiam referendumui Makedonijos pavadinimo klausimu, pripažinta galima trečiųjų šalių įtaka pasirengimo procesui, bet išreikštas stiprus lūkestis, kad referendumas bus sėkmingas, kaip to ir siekia tiek Graikijos, tiek Makedonijos Vyriausybės.

  Dalyvaujant  ES valstybių kandidačių – Albanijos, Juodkalnijos, Makedonijos, Serbijos, Turkijos – ministrams, diskutuota daugiašalės politikos klausimais. Ministrai sutiko dėl būtinybės didinti klausimo matomumą, stiprinti ir plėsti partnerystes šioje srityje bei pripažino strateginės komunikacijos svarbą. Efektyvi daugiašalė politika ir pasaulinės taisyklėmis paremtos tvarkos stiprinimas yra tarp Austrijos pirmininkavimo ES tarybai prioritetų.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Sausio 31 – vasario 1 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) Rumunijos sostinėje Bukarešte.

  Europos Sąjunga »
  2.jpg

  Gruodžio 12 dieną Tel Avive vyko Lietuvos 100-mečiui ir Izraelio 70-mečiui  pažymėti skirtas renginys.

  Atstovybių naujienos »

  Gruodžio 12 dieną Tel avive vyks Lietuvos 100-mečiui ir Izraelio 70-mečiui  pažymėti skirtas renginys.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Rugpjūčio 30-31 dienomis Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvaus neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich) Vienoje. Darbotvarkėje numatyti transatlantinių santykių, Artimųjų Rytų, Vakarų Balkanų ir daugiašalės politikos klausimai.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata