Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministras: Europos Sąjunga, nebe „jų“, o mūsų visų namai

Sukurta 2019.05.01 / Atnaujinta 2019.05.01 13:28
   Užsienio reikalų ministras: Europos Sąjunga, nebe „jų“, o mūsų visų namai
   Užsienio reikalų ministras: Europos Sąjunga, nebe „jų“, o mūsų visų namai
   Užsienio reikalų ministras: Europos Sąjunga, nebe „jų“, o mūsų visų namai

   Gegužės 1 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo iškilmingame 15-ųjų Lietuvos narystės ES metinių minėjime S. Daukanto aikštėje. Sveikindamas susirinkusius, jis priminė apie neseniai švęstą NATO narystės sukaktį ir pabrėžė, kad šių dviejų kelių pasirinkimas buvo lūžis Lietuvos istorijoje, mąstyme, likime.

   „Šiandien esame lyderiai pasaulinėje lazerių produkcijoje, regioninis centras gyvybės mokslų srityje, Lietuvoje - vienas greičiausių pasaulyje interneto ryšys. Šiuos Lietuvos pasiekimus puikiai vertina kiti. Bet visi pasiekimai neturės prasmės, jei kiekvienas žmogus nejus jų vertės, naudos. Tikiu, kad taip yra“, - kalbėjo užsienio reikalų ministras.

   L. Linkevičius taip pat prisiminė Ukrainos kovą dėl proeuropietiškos krypties ir prieš penketą metų Kijeve žuvusius žmones su ES vėliavomis rankose: „Europos Sąjunga taip pat yra apie vertybes, todėl svarbu prisiminti tuos, kurie šiandien vis dar dėl jų kovoja. Mes jautriau jaučiame tą kovą, suprantame, kad vertybės nėra tik lozungai, tai – mūsų kraujyje, genuose“.

   Užsienio reikalų ministras pasidžiaugė, kad lietuviai - vieni didžiausių euroentuziastų ir palinkėjo, kad  užpildžius šį tikėjimo indą žinojimu, atsirastų dar daugiau energijos ir įrankių, kaip pagerinti mūsų visų gyvenimą ir apginti europietiškas vertybes ir laisves.

   Lietuva Europos Sąjungos narė tapo 2004 metų gegužės 1 dieną.

    

   Nuotraukų autorius: Robertas Dačkus

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Liepos 13 dieną Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje ES ministrai aptarė ES santykius su Lotynų Amerikos ir Karibų šalims ir galimą ES pagalbą šiam regionui, taip pat vyko išsami diskusija apie ES santykių su Turkija bendradarbiavimo perspektyvas, kitas užsienio politikos aktualijas – situaciją Libijoje, Honkonge, Venesueloje, Artimųjų Rytų taikos procesą.

   Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »