Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Valstybinė geležinkelio inspekcija padės Ukrainai kelti geležinkelio paslaugų kokybę

Sukurta 2016.05.02 / Atnaujinta 2016.05.02 16:53
  Valstybinė geležinkelio inspekcija padės Ukrainai kelti geležinkelio paslaugų kokybę

  Europos Sąjungos delegacija Ukrainoje pranešė, kad ES Dvynių projektą „Parama Ukrainos infrastruktūros ministerijai kuriant sąlygas taikyti Europos geležinkelio transporto paslaugų rinkos modelį“ įgyvendins Ispanijos ir Lietuvos konsorciumas, kurio parengtas projektinis pasiūlymas buvo įvertintas geriausiai iš keturių pateiktų.

  Šioje atrankoje taip pat dalyvavo Prancūzija ir Italijos bei Portugalijos, Lenkijos bei Vokietijos konsorciumai.

  Lietuvos valstybinė geležinkelių inspekcija prie Susisiekimo ministerijos kartu su partneriais iš Ispanijos dvejus metus bendradarbiaus su Ukrainos infrastruktūros ministerija kuriant konkurencingą geležinkelio rinką pagal ES standartus. Projektui įgyvendinti Europos Komisija skiria 1,6 mln. eurų.

  Ukrainoje Lietuvos patirtis ir ekspertizė vis labiau vertinama, bendradarbiavimo per ES Dvynių programą apimtys nuolat auga. Šis ES Dvynių projektas – jau aštuntas Ukrainoje. Nuo 2010 metų Lietuvos ir Ukrainos institucijos dalyvavo ES Dvynių programos projektuose teismų efektyvumo,  komercinio kelių transporto saugos, žemės ūkio paskirties žemės rinkos, valstybinės sienos apsaugos srityse. Bendradarbiavimas ypač suintensyvėjo per paskutinius metus, nuo 2015 m. pradžios jis išsiplėtė į muitinės, sanitarijos ir fitosanitarijos, konkurencijos sritis. 2016 m. vasarį Lietuva kartu su Vokietija ir Lenkija laimėjo Dvynių programos atranką Ukrainos sienų valdymo strategijai kurti.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 64 Dvynių projektų atrankas už daugiau nei 52 milijonus eurų. Lietuvos įdirbis ES Dvynių programoje lenkia daugelio ES šalių narių pasiekimus, o Lietuvos institucijų patikimumas, patirtis ir ekspertizė vis labiau vertinama naudą gaunančiose šalyse bei tarp partnerių.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Vasario 26 dieną, Ukrainoje pažymint Pasipriešinimo Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dieną, Užsienio reikalų ministerija reiškia tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui tarptautinės bendruomenės pripažįstamų sienų ribose. Griežtai smerkiame prieš septynerius metus prasidėjusią ir vis dar besitęsiančią Rusijos Federacijos karinę agresiją prieš Ukrainą bei įvykdytą Krymo ir Sevastopolio neteisėtą aneksiją, grubiai pažeidžiant tarptautinės teisės normas.

  Kalbos, pareiškimai »
  IMG-20210224-WA0019.jpg

  Vasario 24 dieną, tęsdamas vizitą Ukrainoje, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir kitais aukštais šalies pareigūnais.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_0340.JPG

  Vasario 23 dieną ministras Gabrielius Landsbergis Kijeve susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba, Ukrainos ortodoksų Bažnyčios vadovu metropolitu Epifanijumi ir neteisėtai Rusijoje įkalintų Ukrainos piliečių artimaisiais.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  Susitikimas su UA.jpg

  Vasario 4 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo nuotoliniame susitikime su Ukrainos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasyliu Bodnaru. Pokalbyje aptartos Lietuvos ir Ukrainos dvišalės darbotvarkės aktualijos, Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos santykiai, bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose klausimai.    

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_0408.jpg

  Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvavo antrajame „Liublino trikampio“ formato susitikime, kuris dėl pandemijos vyko nuotoliniu būdu.

  Daugiašaliai santykiai »

  Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvaus „Liublino trikampio“ formato vaizdo konferencijoje.

  Daugiašaliai santykiai »