Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras Albinas Zananavičius dalyvaus specialiajame ES Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje

Sukurta 2018.07.19 / Atnaujinta 2018.07.19 15:03

Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius liepos 20 dieną Briuselyje dalyvaus Specialiame ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, skirtame aptarti Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES derybų eigą.

Specialiojoje BRT ES vyriausiasis Brexit derybininkas Michel Barnier pristatys naujausią informaciją apie pažangą ES- Jungtinės Karalystės derybose, Europos Komisijos ir valstybių narių atstovai apsikeis pirminėmis nuomonėmis apie liepos 12 dieną Jungtinės Karalystės Vyriausybės publikuotą Baltąją knygą dėl Jungtinės Karalystės-ES ateities santykių. Taip pat M. Barnier pristatys ir su valstybėmis narėmis apsvarstys Europos Komisijos komunikatą dėl pasirengimo nesusitarimo dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES (No-deal) scenarijui.

Baltąją knygą dėl Jungtinės Karalystės -ES ateities santykių Jungtinė Karalystė išleido po liepos 6–7 dienos Chequers vykusio susitikimo, kuriame Jungtinės Karalystės ministrų kabinetas diskutavo dėl Brexit modelio.

Liepos 16-19 dienomis, Briuselyje vyksta derybų turas dėl Jungtinės Karalystės Išstojimo sutarties.  Šių metų birželio 29 dieną  vykusiame specialiajame Europos Vadovų Tarybos (50 str.) posėdyje buvo konstatuota nedidelė pažanga derybose dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES. Sunkiausi klausimai – dėl Airijos sienos ir Išstojimo sutarties įgyvendinimo bei ginčų sprendimo mechanizmo – kol kas atviri.

2018 metų spalį numatoma derybų pabaiga. 2019 metų kovo 29 dieną – Jungtinės Karalystės išstojimo data (paskutinė Jungtinės Karalystės narystės ES diena). 2020 metų gruodžio 31 dieną – pereinamojo laikotarpio pabaiga.

Informacija, susijusi su Brexit derybomis ir pasekmėmis, skelbiama URM interneto svetainėje.

Jungtinės Karalystės Baltąją knygą dėl ateities santykių galima rasti čia.

Jungtinės Karalystės Baltosios knygos santrauką lietuvių kalba galima rasti čia.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
20181119_084214_resized.jpg

Lapkričio 19 dieną Briuselyje vykusioje specialioje Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryboje (BRT) aptarta dabartinė situacija derybose dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES siekiant pasirengti neeilinei Europos Vadovų Tarybai (EVT). Valstybės narės aptarė svarbiausius ateities santykių su Jungtine Karalyste prioritetus.

Daugiašaliai santykiai »

Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius lapkričio 19 dieną Briuselyje dalyvaus specialiame ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, skirtame aptarti situacijai derybose dėl Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš ES ir pasirengti neeilinei Europos Vadovų Tarybai (EVT), kuri vyks lapkričio 25 dieną.  

Europos Sąjunga »
20181016_095053_brt.jpg

Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius spalio 16 dieną Liuksemburge dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko pasirengimas spalio 18 dienos Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui bei diskutuota dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.

Europos Sąjunga »
20180918 Zananavicius BRT.jpg

Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 18 dieną Briuselyje dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko ministrų apsikeitimas nuomonėmis dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.

Europos Sąjunga »
Zananavicius.jpg

Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius liepos 20 dieną Briuselyje dalyvavo specialiosios Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame aptarta Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES derybų eiga, įvyko valstybių narių atstovų apsikeitimas nuomonėmis apie liepos 12 dieną Jungtinės Karalystės Vyriausybės publikuotą Baltąją knygą dėl Jungtinės Karalystės-ES ateities santykių, taip pat aptarta būtinybė ruoštis Jungtinės Karalystės išstojimui iš ES be Susitarimo (No-deal). 

Europos Sąjunga »
0704barnie.jpg

Liepos 4 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su Vilniuje viešinčiu Europos Sąjungos vyriausiuoju derybininku Brexit klausimais Michel Barnier ir aptarė svarbiausius Lietuvos interesus Brexit derybose – Lietuvos piliečių, gyvenančių, dirbančių ir studijuojančių Jungtinėje Karalystėje teisių ir socialinių garantijų išsaugojimą, ES vienijančių principų laikymąsi, taip pat Lietuvos prioritetus dėl ES ateities santykių su Jungtine Karalyste.

Europos Sąjunga »

Naujienlaiškio prenumerata