Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras A.Zananavičius aptarė pirmininkavimo ES Tarybai iššūkius su Kroatijos atstovais

Sukurta 2019.02.28 / Atnaujinta 2019.02.28 17:04
  Viceministras A.Zananavičius aptarė pirmininkavimo ES Tarybai iššūkius su Kroatijos atstovais

  Užsienio reikalų viceministras  A. Zananavičius susitiko su vasario 27-28 dienomis Vilniuje viešėjusia Kroatijos užsienio reikalų ministerijos delegacija, vadovaujama Europos reikalų direktorato generalinės direktorės Zrinkos Ujevič.

  Susitikime  Z. Ujevič pristatė Kroatijos pasirengimą artėjančiam pirmininkavimui Europos Sąjungos (ES) Tarybai ir domėjosi Lietuvos pirmininkavimo (2013 m. II pusmetis) patirtimi.

  Vienas pagrindinių Kroatijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetų bus Vakarų Balkanų šalių integracija į ES: 2020 metų gegužės mėnesį planuojamas ES-Vakarų Balkanų šalių vadovų susitikimas. Viceministras Zananavičius kvietė per Kroatijos pirmininkavimą nepamiršti Rytų Partnerystės.

  Kroatų delegacija taip pat susitiko su Europos Sąjungos, Europos šalių, Jungtinių tautų ir tarptautinių organizacijų, Rytų partnerystės politikos departamentų direktoriais ir jų atstovais. Susitikimuose aptarti dvišaliai santykiai, bendradarbiavimo galimybės rinkimuose į tarptautines organizacijas, Lietuvos santykiai su kaimyninėmis - Lenkija, Latvija, Baltarusija, Rusija ir Ukraina, ES plėtros klausimai. Svečiai išsamiai pristatė Vakarų Balkanų šalių aktualijas.

  Kroatija pirmininkaus Europos Sąjungos Tarybai 2020 metų pirmą pusmetį po Suomijos prieš Vokietiją.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  190627 Pusič Raguckienė Sabore.jpg

  Birželio 27 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zagrebe susitiko su Kroatijos parlamento (Saboro) Kroatijos ir Lietuvos tarpparlamentinės draugystės grupės pirmininke Vesna Pusić, su kuria aptarė abiejų šalių parlamentų bendradarbiavimą, Kroatijos pasirengimą pirmininkauti Europos Sąjungai (ES) bei svarbiausius ES darbotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  Kroatija1.jpg

  Birželio 25 dieną ministras Linas Linkevičius pasveikino Kroatijos Europos ir užsienio reikalų ministrę Mariją Pejčinovič Burič su Valstybės diena ir pasidžiaugė, jog Lietuva ir Kroatija yra sąjungininkės svarbiausiais užsienio politikos klausimais. Abiem šalims rūpi saugi, stabili ir atvira Europa, nes tik tokia Europa gali būti stipri pasaulyje.

  Dvišaliai santykiai »
  received_2269219873175001.jpeg

  Birželio 15 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zadare susitiko su šio miesto meru Branko Dukić ir kartu su Lietuvos garbės konsule Rima Koić atidarė tarptautinį šokių festivalį, kuriame dalyvavo šokių grupės iš visos Lietuvos.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_2316.jpg

  Birželio 6 dieną, oficialaus vizito Kroatijoje metu, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Kroatijos Parlamento pirmininko pavaduotoju Željko Reineriu ir Kroatijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretore Andreja Metelko Zgombič oficialiai atidarė Lietuvos ambasadą Zagrebe.

  Dvišaliai santykiai »
  Kroatijos URM nuotr.jpg

  Birželio 6 dieną Zagrebe, Kroatijoje, su oficialiu vizitu viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Kroatijos Ministru Pirmininku Andrejumi Plenkovićiumi. L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuva itin vertina Kroatijos indėlį į mūsų šalies gynybą ir yra dėkinga už Kroatijos Vyriausybės pasiryžimą vėl siųsti karius į NATO priešakinių pajėgų batalioną Lietuvoje 2020 metais.

  Dvišaliai santykiai »

  Birželio 5-7 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su oficialiu vizitu lankysis Zagrebe, Kroatijoje. 

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata