Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras D. Skusevičius dalyvavo Rytų partnerystės pilietinės visuomenės forume

Sukurta 2018.12.11 / Atnaujinta 2018.12.11 15:55
  Viceministras D. Skusevičius dalyvavo Rytų partnerystės pilietinės visuomenės forume

  Gruodžio 11 dieną viceministras Darius Skusevičius Tbilisyje dalyvavo dešimtojoje metinėje Rytų partnerystės pilietinės visuomenės forumo asamblėjoje, kurioje paragino stiprinti pilietinės visuomenės įsitraukimą į Rytų partnerystės politiką.

  Viceministras pažymėjo, kad Rytų partnerystės dešimtmetis yra gera proga ne tik įvertinti svarius pasiekimus, bet ir sutarti dėl naujų konkrečių tikslų. Jis paragino sudaryti palankias sąlygas pilietinės visuomenės atstovams įsitraukti į asociacijos ir prekybos susitarimų su ES įgyvendinimą.

  „Siekiant asociacijos susitarimus pasirašiusių šalių europinės transformacijos, būtinas visiškas reformų ir priimtų teisės aktų įgyvendinimas. Svarbu, kad nevyriausybinės organizacijos plėstų savo ekspertizę ES teisės aktų perkėlimo srityje“, - pabrėžė D. Skusevičius.

  Tbilisyje viceministras taip pat susitiko su Sakartvelo užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vakhtangu Makharoblishvili ir aptarė Sakartvelo bendradarbiavimo su ES ir NATO klausimus.

  Rytų partnerystės pilietinės visuomenės forumo asamblėjoje gruodžio 10-12 dienomis dalyvauja 165 organizacijų atstovai iš Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Moldovos, Sakartvelo ir Ukrainos. Šių metų tema – „Kelias į demokratinę europinę ateitį“. Prieš penkerius metus Rytų partnerystės pilietinės visuomenės forumo asamblėja vyko Vilniuje kartu su Rytų partnerystės viršūnių susitikimu.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Birželio 18 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba. Pokalbio metu aptartas dvišalis bendradarbiavimas, reformų procesas Ukrainoje, Rytų partnerystės politika.

  Daugiašaliai santykiai »

  Birželio 11 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo neformalioje Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės valstybių užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje aptarė Rytų partnerystės politikos pasiekimus ir iššūkius.

  Daugiašaliai santykiai »

  Birželio 11 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su  Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės valstybių užsienio reikalų ministrais vaizdo konferencijoje aptars Rytų partnerystės politikos klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »

  Birželio 9 dieną įvyko užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pokalbis telefonu su Sakartvelo (Gruzijos) kolega Davidu Zalkalianiu. Ministrai aptarė pasirengimą birželį vyksiantiems renginiams – Europos Sąjungos (ES) ir Rytų Partnerystės šalių užsienio reikalų ministrų bei lyderių vaizdo konferencijoms, taip pat pasidalijo informacija apie kovą su COVID-19 pandemija, aptarė kitas aktualijas.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
  Germanas.jpg

  Birželio 8 dieną vaizdo konferencijos būdu vyko Europos Sąjungos (ES) vystomojo bendradarbiavimo ministrų taryba, kurioje pagrindinis dėmesys skirtas ES pagalbos su COVID-19 kovojančioms besivystančioms šalims pažangos įvertinimui.

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG-20200422-WA0002.jpg

  Balandžio 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius videokonferencijos būdu dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame pagrindinis dėmesys skirtas Ukrainai ir Rytų Partnerystės regionui, bei aptarta padėtis Libijoje.

  Europos Sąjunga »