Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras Graikijoje aptarė dvišalio bendradarbiavimo skatinimo galimybes

Sukurta 2017.05.17 / Atnaujinta 2017.05.17 16:38
   Viceministras Graikijoje aptarė dvišalio bendradarbiavimo skatinimo galimybes
   Viceministras Graikijoje aptarė dvišalio bendradarbiavimo skatinimo galimybes
   Viceministras Graikijoje aptarė dvišalio bendradarbiavimo skatinimo galimybes

   Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas gegužės 17 dieną lankydamasis Atėnuose, Graikijoje susitiko su Europos reikalų ministru Georgiosu Katrougalosu, Užsienio reikalų ministerijos generaliniu direktoriumi Petrosu Mavroidisu, Graikijos parlamento pirmininko pavaduotoju Anastassiosu Kourakisu ir tarpparlamentinių ryšių su Lietuva grupės nariais.

   Susitikimų Graikijos užsienio reikalų ministerijoje metu viceministras su G. Katrougalosu ir P. Mavroidisu aptarė aktualius dvišalių santykių klausimus, tarėsi, kaip būtų galima stiprinti Lietuvos ir Graikijos bendradarbiavimą ekonomikos, turizmo ir kitose srityse, derino pozicijas aktualiais ES ir NATO darbotvarkės klausimais.

   „Šiais metais pažymime Lietuvos ir Graikijos diplomatinių santykių atkūrimo 25-metį. Itin svarbi mūsų šalių partnerystė ES ir NATO – susiduriant su tais pačiais iššūkiais, svarbu reguliariai rengti politines konsultacijas. Sėkmingai bendradarbiaujame įgyvendindami prieglobsčio politiką, gynybos srityje, tarptautinėse organizacijose, tuo pačiu siekiame plėsti bendradarbiavimą ir kitose srityse, skatinti aktyvesnius žmogiškuosius ryšius“, – teigė užsienio reikalų viceministras.

   Konsultacijų metu viceministras su Graikijos užsienio reikalų ministerijos atstovais taip pat aptarė ES ateities klausimus, pabrėždamas ES projekto tęsimo, solidarumo, priimtų sprendimų įgyvendinimo svarbą. Graikijos atstovai informavo apie padėtį šalyje, sprendžiant migracijos krizę, padėkojo Lietuvai už pagalbą siunčiant įvairių sričių ekspertus. N. Germanas akcentavo būtinybę išlaikyti ES vienybę esminiais santykių su Rusija klausimais, paramos Ukrainai ir Krymo aneksijos nepripažinimo politikos, nuoseklaus ES dėmesio Rytų partnerystės politikai svarbą. Susitikimų dalyviai aptarė regioninio saugumo, padėties Turkijoje, Vakarų Balkanų regione klausimus. Užsienio reikalų viceministras pristatė Lietuvos susirūpinimą Baltarusijos veiksmais. Pasak viceministro, Baltarusija nesilaiko pripažintų tarptautinių standartų ir neskaidriai vysto Astravo atominės elektrinės projektą. N. Germanas paprašė Graikijos paramos šiuo klausimu.

   Susitikime su Graikijos parlamento atstovais N. Germanas pabrėžė parlamentinės diplomatijos stiprinimo svarbą.

   Lietuvos ir Graikijos diplomatiniai santykiai atkurti 1992 m. sausio 7 d.

   Nuotraukose: 1,2 Su Europos reikalų ministru Georgiosu Katrougalosu; 3  Su Graikijos parlamento pirmininko pavaduotoju Anastassiosu Kourakisu.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Concultations with Greek delegation 4.JPG

   Lapkričio 28 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Graikijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai – Asta Skaisgirytė ir Theodoros Georgakelos.

   Dvišaliai santykiai »
   2018 11 13 Crete governor and Kacinskas.jpg

   Lapkričio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Kretoje susitiko su šios salos gubernatoriumi Stavros Arnaoutakis, Kretos sostinės Herakliono ir Hersonissos miesto merais Vasiliu Labrinos ir Ioannis Mastorakis, apsilankė viename didžiausių Graikijos tyrimų ir technologijų centrų.

   Atstovybių naujienos »
   image1.jpeg

   Kretos salos sostinėje Heraklijone lapkričio 9-11 dienomis įvyko antrasis Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   111.jpg

   Spalio 17 dieną Atėnuose pirmą kartą surengtas verslo galimybių Baltijos valstybėse pristatymo renginys „Discover the Baltics“.  Renginį Lietuvos ambasada Graikijoje surengė kartu su Latvijos ir Estijos ambasadomis bei Graikijos partneriais – verslo plėtros agentūra „Enterprise Greece“ ir Graikijos įmonių federacija.

   Dvišaliai santykiai »
   _MG_2496.JPG

   Spalio 17 dieną Vilniuje užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitikime su Graikijos Parlamento Draugystės su Lietuva grupės atstovais Ioanniu Sarakiočiu ir Symeonu Balliu aptarė Lietuvos ir Graikijos  dvišalių santykių plėtros perspektyvas.

   Dvišaliai santykiai »
   2018.10.09 Ambasadoriu susitikimas (2).jpg

   Spalio 9-10 dienomis Atėnuose vyko Lietuvos ambasadorių, reziduojančių Viduržemio jūros regiono šalyse ir prie tarptautinių organizacijų, susitikimas.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata