Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras N. Germanas atidarė du Lietuvos garbės konsulatus Tunise

Sukurta 2018.02.07 / Atnaujinta 2018.02.09 10:57
   Viceministras N. Germanas atidarė du Lietuvos garbės konsulatus Tunise
   received_10212678001278234.jpeg Viceministras N. Germanas atidarė du Lietuvos garbės konsulatus Tunise

   Vasario 5-8 dienomis vykstančio darbo vizito metu, viceministras Neris Germanas, lydimas Tuniso Respublikai akrediruoto ambasadoriaus Daliaus Čekuolio, inauguravo du garbės konsulatus – Tunise ir Suse. Garbės konsulu Tuniso mieste skiriamas iš šalies turizmo pradininkų šeimos kilęs, kelioms įmonėms vadovaujantis Khaledas Fouratis, o Suso mieste – finansinių paslaugų grupės „Swicorp“ direktorius Šiaurės Afrikai Majdis Chaabounis. Ceremonijos metu Ambasadorius D. Čekuolis garbės konsulams perdavė egzekvatūras – leidimus vykdyti Lietuvos garbės konsulų Tunise pareigas.

   Viceministras susitiko su Tuniso užsienio reikalų ministru Khemaies Jhinaoui, kuriam perduotas kvietimas apsilankyti Lietuvoje.

   Vizito metu pasirašytas Lietuvos ir Tuniso užsienio reikalų ministerijų susitarimo memorandumas dėl dvišalių konsultacijų, įvyko pirmos politinės konsultacijos tarp abiejų šalių užsienio reikalų ministerijų. 

   Viceministras pažymėjo, kad Lietuva nuo šiol turės daugiau galimybių plėtoti ryšius su Tunisu. Tikimasi, jog paskirti Lietuvos garbės konsulai Tuniso ir Suso miestuose reikšmingai prisidės prie dvišalių politinių ir ekonominių santykių plėtros, kultūrinių projektų įgyvendinimo bei aktyvaus atstovavimo Lietuvos verslo interesams.

   Susitikimų Tunise metu taip pat aptarti Europos Sąjungos ir Tuniso santykiai, bendradarbiavimas Jungtinėse Tautose ir kitose tarptautinėse organizacijose, tarptautinės darbotvarkės klausimai.

   Viceministras taip pat susitiko su Samiru Majoulu, Tuniso pramonės, prekybos ir amatų sąjungos prezidentu, su kuriuo aptarė ekonominių santykių tarp Lietuvos ir Tuniso stiprinimą.

   Diplomatiniai santykiai tarp Lietuvos ir Tuniso buvo užmegzti 1992 metų birželio 30 dieną.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   d1_dsc_2226.jpg

   Liepos 1-3 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministerijos iniciatyva įvyko Lietuvos garbės konsulų suvažiavimas, kurio metu garbės konsulai iš viso pasaulio susitiko su šalies vadovais, arčiau  susipažino su aktualiais Lietuvos politikos ir ekonomikos klausimais.

   Ministerijos naujienos »
   GK 2017 Madridas 2.jpg

   Madride susirinkę Baltijos šalių garbės konsulai dalinasi savo darbo patirtimi, informuoja apie  jau įgyvendintus projektus bei planuojamas veiklas ir renginius 2018 metams, kai visos Baltijos šalys minės 100-mečio sukaktis. Sveikinimo kalboje LR ambasadorė Ispanijoje Skaistė Aniulienė  akcentavo garbės konsulų vaidmenį didinant Baltijos šalių žinomumą Ispanijoje bei padėkojo už aktyvų ir įvairiapusį  bendradarbiavimą.

   Atstovybių naujienos »
   tomas razmus-7231.JPG

   Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius lapkričio 28 dieną Vilniuje prodiuseriui, dainų kūrėjui, atlikėjui ir visuomenės veikėjui Jurgiui Didžiuliui įteikė egzekvatūrą – leidimą vykdyti Kolumbijos garbės konsulo Lietuvoje pareigas. Šią egzekvatūrą, atsižvelgdamas į Kolumbijos Prezidento ir diplomatijos vadovės sprendimą, pasirašė ministras L. Linkevičius.

   Dvišaliai santykiai » Kultūros renginiai »
   tomas razmus-0948.JPG

   Lapkričio 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Garbės konsulų  asociacijos Lietuvoje nariais bei jos prezidentu Linu Aldoniu. Susitikimo metu garbės konsulai pristatė savo veiklą, išreiškė pageidavimą dar glaudžiau bendradarbiauti su ministerija. 

   Naujienlaiškio prenumerata