Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vilniuje aptarta Rytų partnerystės ateitis

Sukurta 2019.11.18 / Atnaujinta 2019.11.18 09:39
   Vilniuje aptarta Rytų partnerystės ateitis
   Vilniuje aptarta Rytų partnerystės ateitis
   Vilniuje aptarta Rytų partnerystės ateitis
   Vilniuje aptarta Rytų partnerystės ateitis
   Vilniuje aptarta Rytų partnerystės ateitis

   Lapkričio 14 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko Rytų partnerystei skirtos tarptautinės „Vilniaus konsultacijos“, kurių tikslas – aptarti struktūruotų konsultacijų dėl Rytų Partnerystės ateities rezultatus ir suderinti šalių lūkesčius būsimai darbotvarkei.

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pažymėjo, kad Rytų partnerystė yra viena sėkmingiausių Europos Sąjungos politikų rytinių kaimynių atžvilgiu ir ji turi būti tęsiama.

   „Pirmųjų dešimties metų įgyvendinimo rezultatai įkvepiantys – asociacijos susitarimai su Ukraina, Sakartvelu ir Moldova, partnerystės susitarimas su Armėnija, 3 beviziai režimai su asocijuotais partneriais bei palengvinti vizų režimai su Armėnija ir Azerbaidžanu, o taip pat sparčiai auganti tarpusavio prekyba ir žmonių kontaktai“, – sakė L. Linkevičius.

   Pasak užsienio reikalų ministro, neabejotinas Rytų partnerystės politikos indėlis įgyvendinant reformas, stiprinant demokratines vertybes, procesus ir institucijas atneša daugiau stabilumo visam regionui ir pirmiausiai daugiau gerovės žmonėms.

   Ministras akcentavo, kad minėdami pasiekimus negalime užmiršti iššūkių, su kuriais nuolat susiduria mūsų partneriai. „Galima teigti, kad už europietiškų vertybių pasirinkimą šios šalys yra baudžiamos kitų kaimynų. Todėl turime dvigubinti savo pastangas padėti šioms šalims“, – sakė L. Linkevičius.

   Lietuvos interesas – kuo ambicingesni Rytų partnerystės politikos tikslai po 2020 metų, sukursiantys partneriams, o ypač asocijuotiems, motyvacines paskatas tęsti reformas bei gilinti politinę ir ekonominę integraciją su Europos Sąjunga, kas galiausiai padės joms tapti integralia ES vidaus rinkos dalimi.

   Nuotraukų galerija: https://www.flickr.com/photos/mfa_lithuania/albums/72157711776392378

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Vasario  4 dieną Vilniuje, Užsienio reikalų ministerijoje, rengiama tarptautinė konferencija „Viešojo valdymo kompetencijų pasitelkimas įgyvendinant ES vystomąjį bendradarbiavimą“. Konferencijos dalyviai ieškos atsakymų į klausimus, ar Lietuvos viešasis sektorius turi kuo pasidalinti su šalimis, gaunančiomis ES paramą, kokią naudą kuria viešojo valdymo ekspertinė patirtis ir kaip ją dar labiau  panaudoti įgyvendinant ES vystomojo bendradarbiavimo projektus.

   Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   DSC_2562.jpg

   Spalio 24 dieną Vilniaus Rotušėje prasidėjo tarptautinė konferencija „JT Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimas Lietuvos, Moldovos, Sakartvelo ir Ukrainos savivaldybėse: iššūkiai ir galimybės. ES šalių patirtis”. Konferencijos tikslas – Lietuvos, Rytų Partnerystės ir Europos šalių savivaldybių bendradarbiavimo stiprinimas bei patirties mainai savivaldybėse įgyvendinant Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslus (DVT).

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_7560.jpg

   Rugsėjo 17 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius pasveikino Tarpinstitucinės darbo grupės Rytų partnerystės politikos įgyvendinimui koordinuoti posėdžio dalyvius.

   Daugiašaliai santykiai »

   Siekiant suformuoti naują strateginę Rytų partnerystės viziją, Europos išorės veiksmų tarnyba ir Europos Komisija ES narių užsienio reikalų ministrams išplatino laiškus, kviečiančius prisidėti prie dešimtmetį švenčiančios Rytų partnerystės politikos tikslų ateinantiems dešimčiai metų formavimo.

   Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
   _MG_3338_2.JPG

   Birželio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius priėmė kadenciją Lietuvoje baigiantį Rumunijos ambasadorių Daną Adrianą Balanescu. Ambasadorius Lietuvoje dirba nuo 2012 metų pabaigos.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

   Birželio 17 dieną Liuksemburge vykstančios ES Užsienio reikalų tarybos metu ministras Linas Linkevičius teigė, kad Lietuva su nerimu stebi įvykius sudėtingą krizę išgyvenančioje Moldovoje, ir akcentavo politinio dialogo svarbą taikaus valdžios perdavimo procese.

   Europos Sąjunga »