Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vilniuje aptartos Lietuvos ir Prancūzijos pozicijos Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais

Sukurta 2020.09.29 / Atnaujinta 2020.09.29 12:43
  Vilniuje aptartos Lietuvos ir Prancūzijos pozicijos Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais

  Rugsėjo 29 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su už Europos reikalus atsakingu Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Clement‘u Beaune‘u, atvykusiu į Lietuvą kartu su prezidento Emmanuelio Macrono delegacija.

  Susitikime aptartos Lietuvos ir Prancūzijos pozicijos esminiais Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimais – dėl Europos ekonomikos atkūrimo, kovos prieš klimato kaitą, derybų su Jungtine Karalyste, nesaugios Astravo atominės elektrinės (AE).

  Viceministras A. Zananavičius pabrėžė, kad pandemijos situacija dar kartą atskleidė, kad yra būtina  šalinti ES vidaus rinkoje tebeliekančias kliūtis, ypač paslaugų srityje. Spalio 1-2 dienomis Europos Vadovų Taryba turėtų suteikti aiškų mandatą šiam darbui.

  Lietuvos ir Prancūzijos atstovai aptarė emisijų mažinimo tikslus, kurių būtų siekiama iki 2030 metų. A. Zananavičius pabrėžė, kad Lietuva atsakingai žiūri į ES lygiu sutartų klimato kaitos tikslų įgyvendinimą bei ragina Europos Komisiją parengti išsamią poveikio analizę, kurioje būtų išaiškintas siūlomų tikslų poveikis ES valstybėms narėms ir jų ekonomikos sektoriams bei numatomų priemonių finansavimo šaltiniai. Itin svarbu, kad būtų numatytos priemonės, kurios kontroliuotų teršiančių ar nesaugių gamintojų iš trečiųjų šalių patekimą į ES rinką.

  Derybose su Jungtine Karalyste dėl ateities santykių Lietuva kviečia išlaikyti ES vienybę ir toliau konstruktyviai derėtis, siekiant plataus ir visaapimančio susitarimo.

  Viceministras A. Zananavičius kvietė Prancūziją ir toliau prisidėti sprendžiant nesaugios Baltarusijos AE klausimą. Didelę patirtį branduolines technologijos plėtojimo  patirtį turinčios Prancūzijos palaikymas yra labai svarbus, siekiant įgyvendinti ES streso testų rekomendacijas Baltarusijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1-50260.jpg

  Kovo 18 dieną Europos kosmoso agentūros (EKA) taryba galutinai pritarė, kad Lietuvai būtų suteikiamas asocijuotos narystės statusas. Lietuvai skirtoje ceremonijoje Paryžiuje dalyvavo Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas ir naujasis EKA generalinis direktorius Josefas Aschbacheris.

  Atstovybių naujienos »
  97450_b9c59dbbcd61ca4b526115eed15b4433.jpg

  Vasario 3 dieną Lietuvos ambasada Prancūzijoje surengė virtualų seminarą, skirtą stiprinti Lietuvos-Prancūzijos bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje.

  Atstovybių naujienos »
  2HKHTQ~C.JPG

  Sausio 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Paryžiuje kartu su Prancūzijos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrais bei Sviatlana Cichanouskaja atidarė nuotolinį seminarą apie padėtį  Baltarusijoje.

  Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »
  1.JPG

  Sausio 19 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtos ceremonijos metu Lietuvos pilietės pasas įteiktas aktyviai lietuvybės puoselėtojai Rimai Puniškai.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  137334921_4051433494866979_1693433451498455275_o.jpg

  Sausio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas dalyvavo virtualioje diskusijoje su Paryžiuje įsikūrusios aukštosios Tarptautinių santykių ir politikos mokyklos (HEIP) studentais. Joje didžiausias dėmesys buvo skirtas Lietuvos ir Prancūzijos vaidmeniui kuriant stipresnę Europą.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  201204 Kaledos Lietuvos ambasados Paryziuje 850_5764 Photo Ludo Segers _2.jpg

  Gruodžio 13 dieną Lietuvos ambasada Paryžiuje kartu su Prancūzijos lietuvių bendruomene ir Prelato Jono Petrošiaus lituanistine mokykla surengė Prancūzijos lietuvių Kalėdas.

  Atstovybių naujienos »