Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Vizitą Gruzijoje Lietuvos užsienio reikalų ministras baigė susitikimu Gruzijos Parlamente ir vieša paskaita

Sukurta 2017.06.13 / Atnaujinta 2017.06.13 14:46
  Vizitą Gruzijoje Lietuvos užsienio reikalų ministras baigė susitikimu Gruzijos Parlamente ir vieša paskaita

  Birželio 13 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Gruzijos Parlamento pirmininku Irakliu Kobakhidze bei lankėsi Europos Sąjungos ir NATO informacijos centre, kur susitiko su studentais iš Gruzijos universitetų.

  Susitikime su Parlamento pirmininku didelis dėmesys skirtas šiuo metu svarstomai Gruzijos konstitucinei reformai. Ministras pabrėžė, kad Gruzija turi užtikrinti skaidrų ir atvirą procesą, įtraukiantį tiek visuomenę, tiek opozicines partijas. „Bendras sutarimas, net jei reikalauja daug daugiau laiko ir pastangų, visada yra geresnis būdas priimti svarbiausius šalies ateitį lemsiančius sprendimus; tai vienintelis būdas užtikrinti tokių žingsnių tvarumą ir plačią paramą jiems“, – teigė L. Linkevičius.

  Gruzijos Parlamento pirmininkas I. Kobakhidze pažadėjo, kad Gruzija įvertins absoliučiai kiekvieną Venecijos komisijos rekomendaciją.

  ES ir NATO informacijos centre Lietuvos užsienio reikalų ministras diskutavo su studentais apie Gruzijos kelią į ES ir NATO, kylančius iššūkius ir galimybes. Ministras kvietė jaunimą dalyvauti šalies politiniame gyvenime, palaikyti ir skatinti vyriausybę nuosekliai įgyvendinti reikalingas reformas. Pažymėta, kad aktyvi pilietinė visuomenė – vienas iš svarbiausių kiekvienos demokratijos ramsčių.

  Gruzijos vidaus ir užsienio politikos aktualijas ministras taip pat aptarė su opozicijos ir nevyriausybinio sektoriaus atstovais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  4.jpg

  Lietuvos ambasada Tbilisyje, 2019-aisiais mininti šimtmetį, vasario 25 dieną Tbilisio nacionaliniame archyve surengė diskusiją apie valstybių nueitą kelią, Sakartvelo (Gruzijos) užduotis kuriant europinę valstybę. Po diskusijos atidaryta Lietuvos centrinio valstybės archyvo parengta paroda, pasakojanti apie atstovybės Užkaukazėje įkūrimo aplinkybes, Lietuvos ir Sakartvelo ryšius ir bendradarbiavimą per pastarąjį šimtmetį.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  564687.jpg

  Lietuvos ambasada Tbilisyje gruodžio 13 dieną surengė Lietuvos ir Sakartvelo (Gruzijos) savivaldybių forumą, kuriame Sakartvelo savivaldybių atstovai buvo supažindinti su Birštono ir Akmenės rajono savivaldybių patirtimi, surengtos interaktyvios idėjų dirbtuvės, pristatyta abiejų šalių virtualios bendradarbiavimo platformos idėja.

  Atstovybių naujienos »
  3.jpg

  Tbilisyje esančiuose „Kaukazo namuose“ lapkričio 6 dieną pristatyta lietuvių rašytojo Antano Vienuolio knyga „Užkeiktieji vienuoliai“, išleista kartvelų (gruzinų) kalba.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  20181023URM0552.JPG

  Spalio 23 dieną Vilniuje surengtas penktasis Lietuvos ir Sakartvelo (Gruzijos) Europos ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdis, kuriam pirmininkavo abiejų šalių užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Davidas Zalkalianis.

  Dvišaliai santykiai »

  Spalio 23 dieną Lietuvoje su oficialiu vizitu lankysis Sakartvelo (Gruzijos) užsienio reikalų ministras Davidas Zalkalianis. Ministrą vizito metu priims Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Lietuvos ir Sakartvelo užsienio reikalų ministrai taip pat dalyvaus penktajame dvišalės Lietuvos ir Sakartvelo Europos ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdyje. Susitikimų metu numatoma aptarti dvišalį bendradarbiavimą, Sakartvelo integracijos į ES ir NATO pažangą, šalies politinę padėtį artėjant prezidento rinkimams ir saugumo situaciją regione.  

  Su Radviliskio meru.JPG

  Lietuvos ambasadorius Sakartvele Giedrius Puodžiūnas šį savaitgalį vykusios Chašurio miesto šventės metu už išskirtinę Lietuvos ambasados partnerystę, bendrų projektų inicijavimą ir įgyvendinimą paskelbtas miesto garbės piliečiu.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata