Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ženevoje Žmogaus teisių tarybos paraštinio renginio metu pasmerkta kankinimų laisvės atėmimo įstaigose praktika

Sukurta 2021.03.15 / Atnaujinta 2021.03.15 18:32
   Ženevoje Žmogaus teisių tarybos paraštinio renginio metu pasmerkta kankinimų laisvės atėmimo įstaigose praktika
   Ženevoje Žmogaus teisių tarybos paraštinio renginio metu pasmerkta kankinimų laisvės atėmimo įstaigose praktika

   Kovo 15 dieną surengtas Ženevoje vykstančios Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos paraštinis renginys apie kankinimų atvejus sulaikymo ir įkalinimo vietose bei prieigos tarptautiniams stebėjimo mechanizmams užtikrinimą.

   Renginio metu aptarta tebesitęsianti sisteminio kankinimo praktika tardymo izoliatoriuose ir įkalinimo įstaigose Baltarusijoje, Rusijoje, Rusijos okupuotame Kryme bei valstybės nekontroliuojamose Rytų Ukrainos teritorijose, taip pat nepriklausomų stebėjimo mechanizmų vaidmuo vykdant tokios praktikos prevenciją ir panaikinimą.

   Diskusijoje, kurią moderavo „Žmogaus teisių namų fondo“ Ženevos padalinio ekspertas Matthew Jones, dalyvavo ESBO Maskvos mechanizmo pranešėjas prof. Wolfgang Benedek, buvęs Kankinimo prevencijos pakomitečio pirmininkas seras Malcolm Evans, nevyriausybinių organizacijų – Pasaulinės organizacijos prieš kankinimą, Krymo žmogaus teisių grupės – atstovai, taip pat Lenkijos, Lietuvos nuolatiniai atstovai, Jungtinės Karalystės bei JAV nuolatinių atstovų pavaduotojai bei Kanados nuolatinės atstovybės ekspertas. Dalyviai pabrėžė, kad prieigos tarptautiniams mechanizmams užtikrinimas yra vienas svarbiausių pagarbos žmogaus teisėms užtikrinimo ir kankinimo prevencijos įrankių. Šalyse, kurios nenori bendradarbiauti ir suteikti prieigos nepriklausomiems mechanizmams, esminis tampa vietinių ir tarptautinių nevyriausybinių organizacijų, žmogaus teisių gynėjų vaidmuo, galimybė susitikti su nukentėjusiais ir rinkti įrodymus nuotoliniu būdu.

   Paraštinį renginį organizavo Jungtinės Karalystės ir Lenkijos nuolatinės atstovybės Ženevoje, nevyriausybinė organizacija „Žmogaus teisių namų fondas” (Human Rights House Foundation), kartu su Lietuvos, JAV ir Kanados nuolatinėmis atstovybėmis Ženevoje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   ID_UA.png

   Gruodžio 18 dieną Lietuva dalyvavo interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų (JT) Generalinio sekretoriaus pavaduotoja žmogaus teisių klausimams Ilze Brands Kehris dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
   JT pastato Ženevoje nuotrauka.png

   Spalio 1 dieną Lietuva dalyvavo Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 45-os sesijos interaktyviame dialoge su Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės (VŽTK) pavaduotoja Nada Al-Nashif dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.

   Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
   Ambasadorius A. Krivas.jpg

   Rugsėjo 30 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė Ženevoje vykstančios 45-iosios Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) sesijos interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų Generalinio sekretoriaus pavaduotoja žmogaus teisių klausimams Ilze Brands Kehris dėl persekiojimo, kurį patiria asmenys, bendradarbiaujantys su Jungtinėmis Tautomis, jų atstovais ir mechanizmais žmogaus teisių srityje.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »