Svarbi informacija dėl situacijos Ukrainoje

Sukurta 2022.02.24 / Atnaujinta 2023.08.03 17:17

Konsulinė informacija Ukrainoje esantiems Lietuvos piliečiams

   +370 5 236 2444

Informacija dėl Lietuvos piliečių, lietuvių kilmės asmenų, asmenų, pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymą turinčių teisę atkurti Lietuvos pilietybę ir jų šeimos narių perkėlimo iš Ukrainos į Lietuvą

   [email protected]
   +380 (67) 924 04 42, +380 (67) 924 04 27

Oficialios paramos Ukrainai įgyvendinimą koordinuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija.
Maloniai prašome Lietuvos institucijas, savivaldybes, asociacijas oficialius Ukrainos institucijų, įstaigų ir organizacijų prašymus dėl paramos siųsti el.paštu:

  [email protected].

Pasirinkite temą

Sekite URM naujienas

   

 

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Ministras Landsbergis su Kuleba.jpg

Lapkričio 28–29 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje.

Šio susitikimo metu įvyko pirmasis NATO ir Ukrainos Tarybos (NUC) posėdis užsienio reikalų ministrų lygiu. Sprendimas įsteigti NATO ir Ukrainos Tarybą buvo priimtas Vilniaus viršūnių susitikime šių metų liepą. 

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
Ministro anonsiniai i soc.tinklus_LT (1).png

Šiandien, lapkričio 28 d. Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai išplatino bendrą pareiškimą, kuriuo pasmerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir destrukciją, vykdomą ESBO viduje, ir apgailestavo dėl sprendimų, suteikusių galimybę Sergejui Lavrovui asmeniškai dalyvauti 30-ojoje ESBO Ministrų tarybos sesijoje.

Visas trijų ministrų pareiškimo dėl nedalyvavimo ESBO ministrų susitikime tekstas skelbiamas čia: https://www.urm.lt/uploads/default/documents/Baltic_Non-Attendance.pdf

 

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai »
Nuotrauka_amb V Verba_TATENA VT_20231124.jpg

Lapkričio 24 dieną Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) Valdytojų tarybos posėdyje Lietuvos ambasadorius prie tarptautinių organizacijų Vienoje Vaidotas Verba nacionaliniame pareiškime išreiškė nepertraukiamą Lietuvos paramą Ukrainai ir jos žmonėms, pasmerkė Rusijos vykdomą agresiją Ukrainoje ir jos nelegalią veiklą užgrobtoje Zaporižios atominėje elektrinėje, kurioje TATENA ekspertai stebi negerėjančią situaciją, ir pareikalavo Rusijos atsakomybės bei neatidėliotino pasitraukimo iš visos Ukrainos teritorijos.

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
DSC_2093.jpg

Lapkričio 21 dieną ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo JAV Valstybės sekretoriaus Antony J. Blinkeno kvietimu surengtame G7+ susitikime dėl energetinės paramos Ukrainai. Susitikime buvo aptarta pagalba Ukrainos energetikos sektoriui bei priemonės galinčios užtikrinti didesnį atsparumą.

Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Naujienos »
53335771335_551d4ebb56_k.jpg

Lapkričio 16 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos sesijos metu vykusioje konferencijoje „Vilnius – Ukrainos diasporos vienijimo centras“.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos »
28bbee2b-5b12-4bff-8ff6-d82b8f181b74.jpg

Lapkričio 15 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų taryboje (BRT), kurios metu už ES reikalus atsakingi valstybių narių ministrai daugiausiai tarėsi dėl ES plėtros ir ateities.

Situacija Ukrainoje » Europos Sąjunga »