Svarbi informacija dėl situacijos Ukrainoje

Sukurta 2022.02.24 / Atnaujinta 2023.08.03 17:17

Konsulinė informacija Ukrainoje esantiems Lietuvos piliečiams

   +370 5 236 2444

Informacija dėl Lietuvos piliečių, lietuvių kilmės asmenų, asmenų, pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymą turinčių teisę atkurti Lietuvos pilietybę ir jų šeimos narių perkėlimo iš Ukrainos į Lietuvą

   [email protected]
   +380 (67) 924 04 42, +380 (67) 924 04 27

Oficialios paramos Ukrainai įgyvendinimą koordinuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija.
Maloniai prašome Lietuvos institucijas, savivaldybes, asociacijas oficialius Ukrainos institucijų, įstaigų ir organizacijų prašymus dėl paramos siųsti el.paštu:

  [email protected].

Pasirinkite temą

Sekite URM naujienas

   

 

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Ministras su JT GS pavaduotoja Rosemary A DiCarlo2.jpg

Šiandien, rugsėjo 20 dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su Jungtinių Tautų (JT) Generalinio sekretoriaus pavaduotoja politiniams reikalams Rosemary A. DiCarlo aptarė JT vaidmenį siekti Rusijos atsakomybės už agresiją prieš Ukrainą.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
1.jpeg

Rugsėjo 19 dieną Briuselyje Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) metu ES šalių Europos reikalų ministrai susitiko su Ukrainos vicepremjere europinei integracijai Olha Stefanishyna.

Situacija Ukrainoje » Europos Sąjunga »
Pareiskima_STATEMENT i soc.tinklus.png

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia rugsėjo 8-10 d. Rusijos valdžios ir jos kolaborantų organizuotus gubernatorių, vietos parlamentų ir savivaldybių tarybų „rinkimus“ laikinai okupuotoje Ukrainos teritorijoje – Krymo Autonominėje Respublikoje ir Sevastopolio mieste, taip pat Zaporižios, Donecko, Luhansko ir Chersono regionų dalyse.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos »
Picture1.png

Rugpjūčio 24 dieną Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdyje, skirtame taikai ir saugumui Ukrainoje, Lietuvos nuolatinis atstovas JT ambasadorius Rytis Paulauskas, kalbėdamas Baltijos valstybių Estijos, Latvijos ir Lietuvos vardu, pabrėžė, kad Rusijos neteisėto karo prieš Ukrainą metu vykdomos tikslingos atakos prieš civilius gyventojus ir civilinę infrastruktūrą yra karo nusikaltimas. 

Situacija Ukrainoje » JT Saugumo Taryba »
dėl el.paslaugų (2).png

Lietuva ir Islandija suvienijo diplomatines pajėgas prieš neišprovokuotą Rusijos karinę invaziją Ukrainoje – Islandijai nusprendus į Kyjivą siųsti savo atstovą, Lietuva savo ambasados patalpose jam suteiks darbo vietą bei visas efektyviam darbui reikalingas priemones. Šis susitarimas įtvirtintas abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijų liepos mėnesį pasirašytame memorandume.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos »

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, kartu su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu ir žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku, bendru laišku kreipėsi į Europos Komisijos (EK) vadovus siūlydami stiprinti transporto maršrutą tarp Ukrainos ir Baltijos šalių, siekiant užtikrinti alternatyvių kelią Ukrainos grūdų ir kitų produktų išvežimui.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos »