Svarbi informacija dėl situacijos Ukrainoje

Sukurta 2022.02.24 / Atnaujinta 2022.06.28 13:54

Konsulinė informacija Ukrainoje esantiems Lietuvos piliečiams

   +370 5 236 2444

Informacija dėl Lietuvos piliečių, lietuvių kilmės asmenų, asmenų, pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymą turinčių teisę atkurti Lietuvos pilietybę ir jų šeimos narių perkėlimo iš Ukrainos į Lietuvą

   [email protected]
   +380 (67) 924 04 42, +380 (67) 924 04 27

Oficialios paramos Ukrainai įgyvendinimą koordinuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija.
Maloniai prašome Lietuvos institucijas, savivaldybes, asociacijas oficialius Ukrainos institucijų, įstaigų ir organizacijų prašymus dėl paramos siųsti el.paštu:

  [email protected]

Pasirinkite temą

Sekite URM naujienas

   

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Sausio 31 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankysis Rygoje, kur susitiks su Estijos užsienio reikalų ministru Urmu Reinsalu, Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi ir Lenkijos užsienio reikalų ministru Zbigniewu Rau.

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai »

Sausio 24 dieną JAV Valstybės sekretoriaus Antony J. Blinkeno kvietimu, ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo G7+ susitikime dėl energetinės paramos Ukrainai. Kartu su didžiausiomis pasaulio ekonomikomis susitikime aptarta būtinybė tiekti įrangą dėl Rusijos atakų nukentėjusios Ukrainos energetikos sistemos atstatymui ir sustiprinimui.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla »
Davoso Forumas 1 (2) - Copy.jpg

Šiandien, sausio 17 dieną, Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis pasisakė Pasaulio ekonomikos forumo sesijoje apie branduolinės konfrontacijos grėsmę „Apmąstant tai, kas neįsivaizduojama: Branduolinės konfrontacijos rizika“ (“Thinking the Unthinkable: The Risk of Nuclear Confrontation”).

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla »

Sausio 13 dieną ESBO pirmininkaujančios Šiaurės Makedonijos iniciatyva sušauktame neeiliniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje, skirtame aptarti Rusijos tebesitęsiančią agresiją prieš Ukrainą, Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje ambasadorius Vaidotas Verba pabrėžė, kad yra svarbu užtikrinti Rusijos atsakomybę už įvykdytus karo nusikaltimus, nusikaltimus žmoniškumui, o taip pat už agresijos nusikaltimą.

Situacija Ukrainoje »
fa092d4d-fb0d-4b63-bb99-f765f07dcf36.jpg

Gruodžio 13 dieną vykusio Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdžio metu Užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė aptarė šiuo metu aktualiausius ES darbotvarkės klausimus: karinės ir finansinės paramos teikimą Ukrainai, naujas ribojančias priemones Rusijai, ES gynybinių pajėgumų stiprinimą, ES plėtros perspektyvas ir diskusijas dėl Europos ateities.

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai »
URT.jpg

Gruodžio 12 dieną Briuselyje Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje (URT) bei susitikime su  Rytų partnerystės ministrais.

Situacija Ukrainoje » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »