URM informacija keliaujantiems

Sukurta 2020.02.28 / Atnaujinta 2021.02.22 08:17

Dėl pasaulyje ir Lietuvoje sparčiai COVID-19 (koronaviruso) infekcijos Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtas karantinas. Iki 2021 m. vasario 28 d. 24:00 val. Lietuvoje galioja šios karantino sąlygos: Koronstop.lt

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių tiek į užsienį, tiek į Lietuvą.

Informacija apie apribojimus užsienio valstybėse ir rekomendacijos kelaujantiems nuolat atnaujinamos Keliauk.urm.lt

Užsienio reikalų ministerijos pagalbos telefonas (visą parą)  +370 5 236 2444      |     WhatsApp: +370 6 998 3537     |      el.paštas:     [email protected]     |      Kiti naudingi kontaktai
 • Pasirinkite temą:
     
 

 


Atvykstantiems į Lietuvą

Visiems, iš užsienio valstybės atvykusiems asmenims privaloma turėti COVID-19 (koronaviruso) nustatymo tyrimo rezultatą, atliktą 48 val. iki atvykimo, arba atlikti tyrimą atvykus į Lietuvą. Taip pat privaloma 10 dienų izoliacija, su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis 7 dieną, atlikus koronaviruso nustatymo tyrimą.

Visiems, atvykstantiems ar grįžtantiems į Lietuvą, galioja Lietuvoje paskelbto karantino apribojimai. Daugiau informacijos: Koronastop.lt

Registracija NVSC

Visiems, grįžtantiems ar atvykstantiems į Lietuvą bet kokiu transportu (oro, jūros, sausumos, nuosavu ar kt.) privaloma užsiregistruoti ir užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą.

Anketą galima užpildyti:

 • prieš atvykstant į Lietuvą, jeigu keliaujate vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautiniais maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis. Tokiu atveju  registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikite įlipdami į transporto priemonę. (Operacijų vadovo sprendimas Nr. 1463 p. 2.3);
 • per 12 valandų nuo atvykimo / grįžimo į Lietuvą dienos, jeigu keliavote nuosavu transportu.

Į temų pasirinkimą

Atvykstantiems iš paveiktomis laikomų šalių

Nuo vasario 8 d. visos užsienio šalys įtrauktos į paveiktų šalių sąrašą

 • Visiems asmenis, atvykstantiems ar grįžtantiems į Lietuvą iš užsienio šalių, privaloma 10 dienų izoliacija (yra galimybė sutrumptinti izoliaciją savo lėšomis 7 izoliacijos dieną atlikus COVID-19 (koronaviruso) tyrimą).
 • Privaloma turėti neigiamą COVID-19 (koronaviruso) nustatymo tyrimo, atlikto ne anksčiau nei 48 val. prieš atvykimą į Lietuvą, rezultatą.

Testą atlikti galima ir Lietuvoje:

 • Ne vėliau kaip per 24 val. nuo atvykimo į Lietuvą būtina užsiregistruoti skambinant Karštąja linija tel. nr. 1808 arba bet kurioje tyrimus atliekančioje patvirtintoje laboratorijoje.

Net ir gavus neigiamą koronaviruso (COVID-19) testo atsakymą, visiems atvykusiems iš paveiktomis laikomų šalių izoliacija yra privaloma.

Grįžtantiems iš šalių, kuriose nustatytas naujų COVID-19 (koronaviruso) mutacijų plitimas, galioja griežtesnės izoliacijos sąlygos.

VISKAS APIE IZOLIACIJĄ       |      IZOLIAVIMOSI IŠIMTYS      |      AR GALIU PALIKTI IZOLIAVIMOSI VIETĄ

SVARBU:

Persirgusiems COVID-19 ar vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą testuotis ir izoliuotis nereikia, jeigu yra gydymo įstaigos pažyma ar skiepijimų sertifikatas (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų k.) apie persirgimą 90 dienų laikotarpiu iki atvykimo arba atliktą vakcinaciją.

Paveiktų šalių sąrašas sudaromas remiantis Europos Tarybos rekomendacijomis ir suskirstant valstybes į keturias kategorijas (Oficialus Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro paveiktų šalių žemėlapis)

Daugiau informacijos: Koronastop.lt; NVSC

Į temų pasirinkimą

Sienos kirtimas ir tranzitas per Lietuvos teritoriją

Visiems, iš užsienio valstybės atvykusiems asmenims privaloma turėti COVID-19 (koronaviruso) nustatymo tyrimo rezultatą, atliktą 48 val. iki atvykimo, arba atlikti tyrimą atvykus į Lietuvą. Taip pat privaloma 10 dienų izoliacija, su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis 7 dieną, atlikus koronaviruso nustatymo tyrimą.

Visuose šalies oro uostuose ir jūrų uoste nuo vasario 8 d. įrengti keleivių kontrolės punktai, kuriuose budi NVSC bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos specialistai ir vykdo sustiprintą kontrolę. Kontrolės metu tikrinama, ar keliautojai teisingai užpildė keleivių anketas, ar asmenys turi koronaviruso diagnostinių tyrimų rezultatus, t. y. pažymą dėl neigiamo koronaviruso testo rezultato. Taip pat bus tikrinama ar asmenys, kurie buvo registruoti koronaviruso diagnostiniam tyrimui, tokį tyrimą atliko nustatytu laiku. Tyrimo neatlikus nustatytu laiku, asmenims gali grėsti administracinė atsakomybė.

Nuo vasario 22 d., iš užsienio sugrįžę ar atvykę vežėjai, ekipažų ir įgulų nariai privalės izoliuotis 10 dienų, skaičiuojant nuo atvykimo į Lietuvą dienos. Izoliacijos terminas gali būti trumpinamas, jei 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis yra atliekamas koronaviruso testas ir jo rezultatas yra neigiamas. Šie reikalavimai taikomi ekipažams ir įgulų nariams (tiek užsieniečiams, tiek Lietuvos piliečiams), dirbantiems Lietuvos ar tarptautinėse visų transporto priemonių vežėjų įmonėse. Izoliacija netaikoma tranzitu be sustojimų per Lietuvos teritoriją vykstantiems ekipažams, taip pat orlaivių ekipažams, kai ekipažo nariai tarp reisų nepalieka transporto priemonės.

 • Į Lietuvą leidžiama atvykti visiems Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, Andoros Kunigaikštystės, Monako Kunigaikštystės, San Marino Respublikos ir Šventojo Sosto (Vatikano Miesto Valstybės) piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims, tačiau atvykusiems užsienio, reikės atlikti koronaviruso (COVID-19) nustatymo testą ir 10 dienų praleisti izoliacijoje.
 • Į Lietuvą leidžiama atvykti užsieniečiams, turintiems teisę gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinantį dokumentą, ar dėl kurių Migracijos departamentas priėmė sprendimą išduoti teisę gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinantį dokumentą ir užsieniečiams, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečių ir užsieniečių, turinčių teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinančius dokumentus, šeimos nariai (tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), sutuoktiniai (asmenys, su kuriais sudaryta registruotos partnerystės sutartis), globėjai); taip pat, turintiems nacionalinę vizą ar dėl kurių Migracijos departamentas priėmė sprendimą išduoti nacionalinę vizą.
 • Visi, atvykstantys į Lietuvą, privalo užsiregistruoti NVSC ir laikytis karantino Lietuvos teritorijoje apribojimų.

Visi sienos kirtimo apribojimai ir išimtys: Nutarimas Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“

Vykimas per Lietuvos teritoriją tranzitu leidžiamas jeigu:

 • keliaujantieji grįžta į gyvenamosios vietos valstybę;
 • dėl keliaujančių asmenų yra motyvuotas užsienio valstybės prašymas;
 • keliaujantieji naudojasi supaprastintu asmenų tranzitu iš Rusijos Federacijos teritorijos į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį ir atgal. Šis asmenų tranzitas vykdomas tik per Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punktą ir Kybartų geležinkelio pasienio kontrolės punktą Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro nustatytomis sąlygomis.

Vykstantiems per Lietuvos teritoriją tranzitu registruotis NVSC nereikia.

Daugiau informacijos: pasienis.lt; Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos; NVSC

Į temų pasirinkimą

Naudingi kontaktai

Daugiau informacijos dėl COVID-19 ir rekomendacijų gyventojams galite rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

„Karštoji linija“ nemokamas telefonas 1808 (teikiamos konsultacijos gyventojams 8:00 - 20:00 val. kiekvieną dieną; galima skambinti ir rašyti trumpąsias SMS žinutes; skambinant iš užsienio +370 (37) 367 963). 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai konsultuoja ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais bei švenčių dienomis. Konsultacijos  teikiamos bendruoju konsultacijų telefono numeriu +370 (5) 264 9676 kasdien (I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45; savaitgaliais – 8:00–17:00).

Klausimais apie COVID-19 infekciją galima kreiptis elektroninio pašto adresu [email protected], kuriuo į visuomenės užklausas dėl koronaviruso atsakinėja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai.

Dažniausiai užduodami klausimai dėl valstybės sienos kirtimo karantino metu: http://pasienis.lt.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimti sprendimai dėl situacijos valdymo ir kita informacija apie padėtį šalyje: Koronastop.lt.

Į temų pasirinkimą