URM informacija keliaujantiems

Sukurta 2020.02.28 / Atnaujinta 2021.06.07 09:34

Dėl pasaulyje ir Lietuvoje sparčiai COVID-19 (koronaviruso) infekcijos Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtas karantinas. Iki 2021 m. birželio 30 d. 24:00 val. Lietuvoje galioja šios karantino sąlygos: Koronstop.lt

Informacija apie apribojimus užsienio valstybėse ir rekomendacijos keliaujantiems į užsienį nuolat atnaujinamos Keliauk.urm.lt

Užsienio reikalų ministerijos telefonas +370 5 236 2444      |     WhatsApp: +370 699 83537     |      el.paštas:     [email protected]     |      Kiti naudingi kontaktai
 • Pasirinkite temą:


Atvykstantiems į Lietuvą

Nuo kovo 10 d. visiems, iš užsienio valstybės atvykusiems asmenims, vyresniems nei 16 metų, privaloma turėti neigiamą COVID-19 (koronaviruso) testo (SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo iš nosiaryklės) rezultatą, atliktą 72 val. iki atvykimo.

 • Vykstantiems tarptautinio susisiekimo maršrutais, reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu privaloma turėti neigiamą COVID-19 tyrimo, atlikto ne anksčiau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą, rezultatą.
 • Vykstantiems asmeniniu transportu, privaloma turėti neigiamą COVID-19 tyrimo, atlikto ne anksčiau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą, rezultatą, arba per 24 val. nuo atvykimo užsiregistruoti tyrimui Lietuvoje.

Neigiamo COVID-19 tyrimo rezultato nereikia pateikti:

 • asmenims iki 16 metų,
 • asmenims, persirgusiems COVID-19 (kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo ar atvykimo į Lietuvą),
 • pasiskiepijusiems asmenims, kurių skiepijimas yra baigtas viena iš Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre ir kitose kompetetingose institucijose registruotų vakcinų: „COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“, „Vaxzevria“;
 • ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis;
 • oficialių delegacijų nariams;
 • tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims.

Atvykstantiems privaloma 10 dienų izoliacija, su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis septintą izoliacijos dieną atlikus COVID-19 nustatymo tyrimą. Keliautojai, kuriems galėtų būti taikoma izoliacijos išimtis, gali pateikti izoliacijos išimtį įrodančius dokumentus pildydami NVSC anketą atvykstantiems.

Visiems, atvykstantiems ar grįžtantiems į Lietuvą, galioja Lietuvoje paskelbto karantino apribojimai. Daugiau informacijos: Koronastop.lt

Į temų pasirinkimą

Registracija NVSC

Visiems, grįžtantiems ar atvykstantiems į Lietuvą bet kokiu (organizuotu ar asmeniniu) transportu (oro, jūros, sausumos, nuosavu ar kt.) privaloma užsiregistruoti ir užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą iki atvykstant į Lietuvą.

Jeigu į Lietuvą keliaujate vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautiniais maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis, registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikite įlipdami į transporto priemonę kartu su kitais kelionės dokumentais (Žr. Aktualiausia informacija). (Operacijų vadovo sprendimas Nr. 1463 p. 2.3)

Į temų pasirinkimą

Atvykstantiems iš paveiktomis laikomų šalių

Šiuo metu grįžtantiems iš visų užsienio šalių galioja izoliacijos reikalavimai, kuriuos galite rasti paveiktų šalių sąraše (atnaujinamas kiekvieną pirmadienį).

 • Visiems, atvykstantiems ar grįžtantiems į Lietuvą iš užsienio šalių, privaloma 10 dienų izoliacija (yra galimybė sutrumptinti izoliaciją savo lėšomis septintą izoliacijos dieną atlikus COVID-19 (koronaviruso) nustatymo tyrimą) (izoliacijos išimtys).
 • Visiems, iš užsienio valstybės atvykusiems asmenims, vyresniems nei 16 metų, privaloma turėti neigiamą COVID-19 (koronaviruso) testo (SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo iš nosiaryklės) rezultatą, atliktą 72 val. iki atvykimo (išimtys).

Į Lietuvą vykstantys asmeniniu transportu tyrimą gali atlikti Lietuvoje:

 • Ne vėliau kaip per 24 val. nuo atvykimo į Lietuvą būtina užsiregistruoti skambinant Karštąja linija tel. nr. 1808 arba bet kurioje tyrimus atliekančioje patvirtintoje laboratorijoje.

Keliautojai, kuriems galėtų būti taikoma izoliacijos išimtis, gali pateikti izoliacijos išimtį įrodančius dokumentus pildydami NVSC anketą atvykstantiems.

VISKAS APIE IZOLIACIJĄ       |      IZOLIAVIMOSI IŠIMTYS      |      AR GALIU PALIKTI IZOLIAVIMOSI VIETĄ

SVARBU:

Persirgusiems COVID-19 ar vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą viena iš Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre ir kitose kompetetingose institucijose registruotų vakcinų („COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“, „Vaxzevria“) testuotis ir izoliuotis nereikia, jeigu asmuo turi sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą (su vertimu į bet kurią iš Europos Sąjungos kalbų):

 • patvirtinantį persirgimą, kai nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Lietuvą,
  arba
 • nurodantį, kad asmes skiepijimas Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 vakcina pagal pilną skiepijimo schemą yra baigtas.

(Daugiau informacijos)

Paveiktų šalių sąrašas sudaromas remiantis Europos Tarybos rekomendacijomis ir suskirstant valstybes į keturias kategorijas (Oficialus Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro paveiktų šalių žemėlapis)

Daugiau informacijos: Koronastop.lt; NVSC

Į temų pasirinkimą

Sienos kirtimas ir tranzitas per Lietuvos teritoriją

Nuo 2021 m. birželio 1 d. į Lietuvą leidžiama atvykti visiems, turintiems asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą, nurodantį, kad atvykstančio asmens skiepijimas viena iš COVID-19 vakcinų („COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“ ar „Vaxzevria“) pagal valstybės, kurioje buvo atlikta vakcinacija, kompetentingos institucijos patvirtintą skiepijimo schemą yra baigtas (dokumentai turi būti parengti viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų).

Iš užsienio valstybės atvykstantiems asmenims, vyresniems nei 16 metų, kurie nebuvo paskiepyti pilna skiepijimo schema, privaloma turėti neigiamą COVID-19 (koronaviruso) testo (SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo iš nosiaryklės) rezultatą, atliktą 72 val. iki atvykimo. Vykstantiems asmeniniu transportu, tyrimą galima atlikti Lietuvoje per 24 val. nuo atvykimo. Atvykusiems privaloma 10 dienų izoliacija, su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis septintą izoliacijos dieną atlikus koronaviruso nustatymo tyrimą (izoliacijos bei tyrimo reikalavimai ir išimtys).

Visuose šalies oro uostuose ir jūrų uoste įrengti keleivių kontrolės punktai, kuriuose budi NVSC bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos specialistai ir vykdo sustiprintą kontrolę. Kontrolės metu tikrinama, ar keliautojai teisingai užpildė keleivių anketas, ar asmenys turi koronaviruso diagnostinių tyrimų rezultatus, t. y. pažymą dėl neigiamo koronaviruso testo rezultato. Taip pat bus tikrinama ar asmenys, kurie buvo registruoti koronaviruso diagnostiniam tyrimui, tokį tyrimą atliko nustatytu laiku. Tyrimo neatlikus nustatytu laiku, asmenims gali grėsti administracinė atsakomybė.

Iš užsienio sugrįžę ar atvykę vežėjai, ekipažų ir įgulų nariai privalo izoliuotis 10 dienų, skaičiuojant nuo atvykimo į Lietuvą dienos. Šie reikalavimai taikomi ekipažams ir įgulų nariams (tiek užsieniečiams, tiek Lietuvos piliečiams), dirbantiems Lietuvos ar tarptautinėse visų transporto priemonių vežėjų įmonėse. Izoliacija netaikoma tranzitu be sustojimų per Lietuvos teritoriją vykstantiems ekipažams, taip pat orlaivių ekipažams, kai ekipažo nariai tarp reisų nepalieka transporto priemonės.

Visi sienos kirtimo apribojimai ir išimtys: Nutarimas Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“

Vykimas per Lietuvos teritoriją tranzitu leidžiamas jeigu:

 • keliaujantieji grįžta į gyvenamosios vietos valstybę;
 • dėl keliaujančių asmenų yra motyvuotas užsienio valstybės prašymas;
 • keliaujantieji naudojasi supaprastintu asmenų tranzitu iš Rusijos Federacijos teritorijos į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį ir atgal. Šis asmenų tranzitas vykdomas tik per Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punktą ir Kybartų geležinkelio pasienio kontrolės punktą Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro nustatytomis sąlygomis.

Vykstantiems per Lietuvos teritoriją tranzitu registruotis NVSC nereikia.

Daugiau informacijos: pasienis.lt; Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos; NVSC

Į temų pasirinkimą

Naudingi kontaktai

Daugiau informacijos dėl COVID-19 ir rekomendacijų gyventojams galite rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

„Karštoji linija“ nemokamas telefonas 1808 (teikiamos konsultacijos gyventojams 8:00 - 20:00 val. kiekvieną dieną; galima skambinti ir rašyti trumpąsias SMS žinutes; skambinant iš užsienio +370 66 01 1808). 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai konsultuoja ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais bei švenčių dienomis. Konsultacijos  teikiamos bendruoju konsultacijų telefono numeriu +370 (5) 264 9676 kasdien (I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45; savaitgaliais – 8:00–17:00).

Klausimais apie COVID-19 infekciją galima kreiptis elektroninio pašto adresu [email protected], kuriuo į visuomenės užklausas dėl koronaviruso atsakinėja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai.

Dažniausiai užduodami klausimai dėl valstybės sienos kirtimo karantino metu: http://pasienis.lt.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimti sprendimai dėl situacijos valdymo ir kita informacija apie padėtį šalyje: Koronastop.lt.

Į temų pasirinkimą