Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Alanijos lietuvių bendruomenė paminėjo Šv. Velykas

Sukurta 2021.04.06 / Atnaujinta 2021.04.06 14:35
   Alanijos lietuvių bendruomenė paminėjo Šv. Velykas
   Alanijos lietuvių bendruomenė paminėjo Šv. Velykas

   Balandžio 4 dieną Turkijos lietuvių bendruomenė Alanijoje paminėjo Šv. Velykas. Šventėje dalyvavo iš Alanijos, Antalijos, Stambulo ir kitų šalies regionų atvykę lietuviai.

   Šventės dalyvius pasveikino Lietuvos ambasados Turkijoje laikinoji reikalų patikėtinė Vaida Stankevičienė, pasidžiaugusi, kad, nepaisant panemijos, Turkijos lietuviai tęsia ilgametę tradiciją Velykų proga burtis Alanijoje, dažyti margučius, puoselėti lietuviškas tradicijas ir prisidėti prie jų išlaikymo.

   Velykų šventėje taip pat dalyvavo bei dalyvius pasveikino Turkijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Margiris Klenavičius ir Lietuvos garbės konsulas Alanijoje Mehmetas Sahinas. 

   Šventėje dalyvavo ir nemažai jaunųjų Turkijos lietuvių, kuriems buvo suorganizuotos Ebru dirbtuvės. Jose vaikai mokėsi piešimo subtilybių, įamžino ateinantį pavasarį. Taip pat atidaryta Lietuvos ir Turkijos vaikų piešinių paroda „Nupieški Lietuvą”, kuri buvo parengta pernai, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Paroda bus eksponuojama Alanijoje, mokyklose ir kitose vietose. 

   Tą pačią dieną vyko Turkijos lietuvių bendruomenės valdybos posėdis, jame trejų metų kadencijai buvo išrinkta nauja bendruomenės pirmininkė - Asta Buckiūnaitė. 

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Liepos 13 dienos vakare užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Vyriausybės kanclere Giedre Balčytyte bei vidaus reikalų viceministru Arnoldu Abramavičiumi atvyko į Ankarą, kur susitiko su Turkijos užsienio ir vidaus reikalų ministrais Mevlütu Çavuşoğlu bei Süleymanu Soylu. Pagrindinis vizito į Ankarą tikslas yra susijęs su bendrų veiksmų paieška, stabdant išaugusios nelegalios migracijos srautus per Baltarusiją į Lietuvą, užkertant kelią naujo nelegalios migracijos maršruto į Lietuvą per Baltarusiją atsiradimui bei išardant šiuo metu veikiančias nusikalstamas žmonių gabenimo schemas.

   Dvišaliai santykiai »

   Liepos 13 dieną ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Vyriausybės kanclere Giedre Balčytyte bei vidaus reikalų viceministru Arnoldu Abramavičiumi išvyko į Ankarą, kur susitiks su Turkijos užsienio ir vidaus reikalų ministrais Mevlütu Çavuşoğlu bei Süleymanu Soylu. Vizito metu bus aptarti bendri veiksmai, siekiant užkirsti kelią Baltarusijos režimo prieš Lietuvą vykdomoms hibridinio karo operacijoms, kurių metu nelegali migracija naudojama kaip ginklas.

   Dvišaliai santykiai »
   99316_82e5886dc998588c7a46b79030a6325c.jpg

   Birželio 27 dieną vyko Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje ir edukacinio centro „Lighthouse” organizuojamas Tarptautinis jaunųjų talentų konkursas, kuriame pasirodė daugiau nei 40 dalyvių iš Jungtinės Karalystės, Airijos, Latvijos, Islandijos, Lietuvos ir kitų pasaulio šalių.

   Atstovybių naujienos »
   2.jpg

   Birželio 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Italijoje susitiko su Turkijos kolega Mevlütu Çavuşoğlu. G. Landsbergis pristatė Baltarusijos prieš Europą vykdomą hibridinę ataką, pasitelkiant nelegalią migraciją prieš Lietuvą.

   Dvišaliai santykiai »
   1.jpg

   Birželio 14 dieną Lietuvos ambasada Airijoje pirmą kartą prisijungė prie „Misija Sibiras“ organizuojamos akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“.

   Atstovybių naujienos »
   4.jpg

   Birželio 7 dieną užsienio reikalų ministras G. Landsbergis lankėsi Seinuose (Lenkijoje), kur susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais. Susitikimo metu Lenkijos lietuviai įvardijo aktualiausias problemas, susijusias su lituanistiniu švietimu – lietuviškų mokyklų skaičiaus mažėjimą, kokybiškų vadovėlių lietuvių kalba trūkumą, nepakankamą švietimo įstaigų finansavimą.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »