Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Aptartos naujos galimybės plėsti Lietuvos ir JAV ekonominius ryšius

Sukurta 2021.11.11 / Atnaujinta 2021.11.11 13:54
  Aptartos naujos galimybės plėsti Lietuvos ir JAV ekonominius ryšius

  Lapkričio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės departamento ekonomikos ir verslo biuro vadovu Matt Murray.

  Pašnekovai pabrėžė tvirtos Lietuvos ir JAV strateginės partnerystės svarbą, aptarė galimybes dar intensyviau plėtoti dvišalę prekybą ir investicijas, bendradarbiauti siekiant užtikrinti tiekimo grandinių patikimumą ir diversifikaciją. Viceministras padėkojo už Valstybės departamento indėlį ir politinę paramą sprendimui plačiau atverti JAV rinką Lietuvos eksportuotojams, skatinti JAV investicijas Lietuvoje. Sutarta bendradarbiauti teikiant informaciją abiejų šalių verslininkams apie prekybos ir investicijų galimybes Lietuvoje ir JAV. „Lietuva yra suinteresuota intensyvinti ekonominį bendradarbiavimą su JAV, kuri yra pagrindinis Lietuvos ekonominis partneris už ES ribų“, - pažymėjo viceministras E.Meilūnas.

  Susitikimo metu taip pat aptartas atnaujintas Europos Sąjungos bei JAV bendradarbiavimas prekybos ir technologijų taryboje, pasidžiaugta rezultatyviais pirmaisiais tarybos susitikimais ir bendru abiejų pusių suinteresuotumu stiprinti ryšius, kuriant pasaulinius technologinius standartus ir atremiant nedemokratinių valstybių keliamus iššūkius tarptautinei prekybai. 

  2020 m. Lietuvos ir JAV prekybos apyvarta siekė 1,74 mlrd. EUR ir kilo 10,41 proc. JAV – 11 didžiausia Lietuvos prekybos partnerė. 2021 m. I pusmečio prekyba – 1,6 mlrd. EUR (+140,4%, lyginant su 2020 I pusm.). Prekių eksportas į JAV praėjusiais metais kilo 14,23%, iki 1,26 mlrd. EUR – 8 eksporto partnerė. Pažymėtina, kad pernai 88 procentus viso Lietuvos eksporto į JAV sudarė lietuviškos kilmės prekės -  tai didžiausia eksporto rinka lietuviškoms prekėms už ES ribų. 2021 m. I pusmečio eksportas – 1,08 mlrd. EUR. Praėjusių metų pabaigoje JAV investicijos Lietuvoje siekė – 320,55 mln. EUR (15-a didžiausia investuotoja), o šių metų pirmo pusmečio pabaigoje – 293 mln. EUR.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Sausio 3-iosios vakarą užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjo su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu ir Bukarešto devintuko (B9) šalių užsienio reikalų ministrais.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »

  Užsienio reikalų ministerija reiškia gilią užuojautą dėl Mayfield miestą JAV Kentukio valstijoje, taip pat Arkanzaso, Ilinojaus, Misūrio, Misisipės ir Tenesio valstijas nusiaubusių daugiau nei 30 tornadų, pasiglemžusių mažiausiai 89 žmonių gyvybes.  Reiškiame palaikymą aukų artimiesiems ir visiems šios baisios gamtos nelaimės paliestiems žmonėms bei linkime tvirtybės šiuo sunkiu metu.

  Kalbos, pareiškimai »

  Gruodžio 8 dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinken atidarys diskusiją „Politinių kalinių balsai“ (ang. Voices of Political Prisoners). Ši Lietuvos ir JAV organizuojama bendra diskusija yra JAV prezidento Joe Biden inicijuoto „Viršūnių susitikimo už demokratiją“ dalis.

  Užsienio reikalų ministro veikla »
  0a6432f8-ef3c-4089-8e4f-6d9a197229bb.jpg

  Lapkričio 11 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo ES Užsienio reikalų taryboje prekybos klausimais, kurioje ES prekybos ministrai aptarė pasirengimą 12-ajai Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ministrų konferencijai, vyksiančiai š. m. lapkričio 30 d. - gruodžio 3 d. Ženevoje (Šveicarija). Prekybos ministrai sutarė, jog būtina toliau intensyviai dirbti siekiant realistiškų rezultatų dėl PPO atsako į pandemiją, indėlio į tvarią žvejybą bei organizacijos reformos iniciavimo.

  arnoldas_Aspenas.jpg

  Dalyvaudamas lapkričio 2-4 dienomis Vašingtone (JAV) vykusio Aspeno saugumo forumo pagrindinėje programoje, užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalinosi Lietuvos patirtimi, atsakant į autoritarinių režimų politinį ir ekonominį spaudimą. A. Pranckevičius pabrėžė, kad situacija reikalauja vieningos Vakarų pozicijos, ginant demokratijos principus.

  Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
  unnamed (1).jpg

  Liepos 21 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso Baltarusijos draugų grupės paskelbimas.  Renginį atidarė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė, pažymėdama, kad už laisvę kovojantys žmonės visada ras prieglobstį Lietuvoje.

  Atstovybių naujienos »