Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

ESBO Nuolatinėje taryboje – Lietuvos reikalavimas Baltarusijai liautis į Lietuvą siųsti nelegalius migrantus

Sukurta 2021.07.16 / Atnaujinta 2021.07.16 20:20

Liepos 16 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuvos nuolatinės atstovybės prie tarptautinių organizacijų Vienoje laikinoji reikalų patikėtinė informavo ESBO dalyvaujančias šalis apie naujausią padėtį, susijusią su nelegalios migracijos srautais, pastaruoju metu į Lietuvą plūstančiais iš Baltarusijos pusės.

Lietuvos atstovė pabrėžė, kad tai, jog staiga itin smarkiai (net 24 kartus, lyginant su 2020 metais) išaugo nelegalių sienos kirtimo atvejų iš Baltarusijos pusės skaičius, yra ne kas kita kaip Minsko režimo kerštas Lietuvai už jos aktyvią laikyseną Baltarusijoje vykdomų žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių pažeidimų atžvilgiu.

Be to, priminta ir tai, kad ši hibridinė ataka prieš Lietuvą prasidėjo netrukus po to, kai 2021 m. gegužės 23 d. Minske buvo priverstinai nutupdytas civilinis Ryanair orlaivis, skridęs iš Atėnų į Vilnių, siekiant sulaikyti žinomą Baltarusijos tinklaraštininką R. Pratsevičių, kas iššaukė griežtą Europos Sąjungos ir daugybės kitų valstybių reakciją, tarp jų ir tikslines ekonomines sankcijas Baltarusijos atžvilgiu.

Lietuva padėkojo Europos Sąjungai, jos valstybės narėms ir kitiems Lietuvos tarptautiniams partneriams už jų solidarumą su Lietuva ir labai konkrečią pagalbą kovojant su šiuo beprecedenčiu iššūkiu. Lietuvos atstovė taip pat pareikalavo, kad Baltarusija liautųsi siųsti į Lietuvą nelegalius migrantus ir laikytųsi savo prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų, taip pat ir ESBO kontekste, bei paragino ESBO institucijas atidžiai stebėti, kaip Baltarusija šiuos savo įsipareigojimus įgyvendina.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Random 1.jpg

Šiandien, gruodžio 2 dieną, įsigalioja naujas Europos Sąjungos (ES) ribojamų priemonių paketas, kuriame yra  28 fiziniai ir juridiniai asmenys (17 asmenų ir 11 įmonių), prisidėję prie neteisėtos migracijos organizavimo politinio spaudimo tikslais bei represijų prieš Baltarusijos žmones organizavimo.

Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
ESBO (URM foto).jpeg

Gruodžio 2 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis savo kalboje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų taryboje Stokholme, Švedijoje, ragino ESBO dalyvaujančias šalis susitelkti, sprendžiant tebesitęsiančius konfliktus Ukrainoje, Sakartvele, Moldovoje, vykdyti savo įsipareigojimus teisės viršenybės, demokratijos ir žmogaus teisių srityje. Ministras pasmerkė demokratijos ir žmogaus teisių suvaržymus Rusijoje ir Baltarusijoje, Minsko režimo vykdomą hibridinę ataką, instrumentalizuojant neteisėtą migraciją prie išorinės Europos Sąjungos (ES) sienos.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Random 1.jpg

Gruodžio 1-2 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų tarybos 28-ajame susitikime Stokholme, Švedijoje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

Lapkričio 15 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti situaciją ES ir Baltarusijos pasienyje, taip pat Vakarų Balkanuose ir Sahelyje. 

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
20211109 Minister Landsbergis visits ministre actuel est Jean-Yves Le Drian in Paris 850_3917 Photo Ludo Segers.jpg

Vėlų lapkričio 9 dienos vakarą užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, lankydamasis Paryžiuje, susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves Le Drian.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Copy of Klauskite konsulo.png

Lapkričio 4 dieną Lietuva kartu su 34 kitomis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) valstybėmis, reaguodamos į tebesitęsiančius grubius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje ir Aliaksandro Lukašenkos režimo vykdomą neteisėtos migracijos instrumentalizavimą, Nuolatinės tarybos posėdyje inicijavo ESBO Vienos mechanizmą.

Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »