Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Filmas „Nova Lituania“ pristatytas Prancūzijoje

Sukurta 2021.10.01 / Atnaujinta 2021.10.01 11:45
  Filmas „Nova Lituania“ pristatytas Prancūzijoje

  Rugsėjo 28-29 dienomis Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas lankėsi Turenės departamente, vidurio Prancūzijoje, kur buvo pristatytas režisieriaus Karolio Kaupinio filmas „Nova Lituania“.

  „Džiaugiamės ilgas tradicijas turinčiu Lietuvos bendradarbiavimu su Turenės regionu, kurį toliau stiprinsime ekonominėje ir kultūrinėje srityse. Būtent šiame regione pristatome naujos kartos Lietuvos režisieriaus – Karolio Kaupinio –  filmą „Nova Lituania“, kuris jau sulaukė daug dėmesio ir apdovanojimų“, – sakė ambasadorius N. Aleksiejūnas.

  Filmo pristatyme kartu su ambasadoriumi dalyvavo filmo režisierius K. Kaupinis ir Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje Austė Zdančiūtė.

  Vizito metu ambasadorius taip pat apsilankė La Croix-en-Touraine miesto merijoje, kuri yra įsikūrusi buvusiuose kraštovaizdžio architekto Edouard'o André, suprojektavusio peizažinio stiliaus parkus grafų Tiškevičių dvaruose Lentvaryje, Trakų Vokėje, Užutrakyje ir Palangoje, namuose. Susitikime su La Croix-en-Touraine mere Michèle Gasnier, miesto Tarybos ir susigiminiavusių La Croix-en-Touraine ir Birštono miestų koordinacinės valdybos nariais, N. Aleksiejūnas aptarė tolimesnius planus dvišaliui bendradarbiavimui stiprinti, ypač kultūros, švietimo ir verslo srityse. Ypatingas dėmesys skirtas La Croix-en-Touraine ir Birštono ryšių stiprinimui.

  Turenės regionas ryšius su Lietuva užmezgė iškart po šalies nepriklausomybės atkūrimo, 1990 metais buvo įsteigta Turenės–Baltijos šalių draugystės asociacija.