Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis Briuselyje: Į Rusijos veiksmus visada reaguojame reaktyviai, šįkart ES gali pasielgti kitaip

Sukurta 2021.03.22 / Atnaujinta 2021.03.22 17:25

Kovo 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarti ES–Turkijos santykiai, ES Pietų kaimynystės politika, situacija Rusijoje, Sakartvele, Vakarų Balkanuose, žmogaus teisių ir demokratijos padėtis Venesueloje, Mianmare ir Honkonge.

Taryboje Lietuvos diplomatijos vadovas atkreipė dėmesį į tebesitęsiančias Kremliaus represijas prieš pilietinę visuomenę ir opoziciją, kvietė laikytis vertybinės politikos Rusijos atžvilgiu.

„Kremlius ir toliau demonstruoja visišką nepagarbą demokratiniams principams ir vertybėms. Artėjant rinkimams į Dūmą, stebime vis agresyvesnes represijas prieš tuos, kuriuos Kremlius laiko grėsme sau – suimti apie 200 savivaldos deputatų.  Tikiu, kad ES santykiai su Rusija bus visų pirma grįsti principais ir vertybėmis – pagarba demokratijai ir žmogaus teisėms bei kitų valstybių suverenitetui, o ne ekonominiais interesais. Į Rusijos veiksmus Europa iki šiol visada reaguodavo reaktyviai, šįkart ES gali pasielgti kitaip“, – sakė ministras G. Landsbergis.

Pasak užsienio reikalų ministro, nėra galimybių siūlyti Rusijai platesnio dialogo, kol Kremlius nepradės gerbti tarptautinės teisės ir tautų suverenumo.

Kalbėdamas apie politinę krizę Sakartvele, ministras akcentavo ES įsitraukimo tarpininkavimo svarbą, pabrėžė, kad tai itin savalaikis ES geopolitinis žingsnis, atvėręs galimybes politinių jėgų dialogui.

„ES partneriai puikiai supranta mūsų susirūpinimą dėl krizės padėties Sakartvele, šiandien tai labai aiškiai girdėjau iš daugelio kolegų“, - sakė užsienio reikalų ministras.

ES užsienio reikalų ministrų nuotoliniame susitikime su Jungtinių Tautų vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet G. Landsbergis išreiškė susirūpinimą blogėjančia žmogaus teisių padėtimi daugelyje pasaulio regionų, įskaitant ES kaimynystės: Rusijoje, Baltarusijoje, okupuotose Ukrainos ir Sakartvelo teritorijose.

„Nebaudžiamumas už rimtus žmogaus teisių pažeidimus kuria palankią terpę tokių nusikaltimų sklaidai ir tolesnėms režimų represijoms. Tarptautinė bendruomenė turi imtis konkrečių žingsnių, kurie padėtų nubausti kaltuosius. Būtina stiprinti tarptautinius atskaitomybės mechanizmus, fiksuoti ir dokumentuoti pažeidimų mastą“, - sakė užsienio reikalų ministras.

Susitikimo metu patvirtintas platus geografinis sankcijų sąrašas pagal ES globalų žmogaus teisių sankcijų režimą. Sąraše 11 individų ir 4 juridiniai subjektai iš Kinijos, Šiaurės Korėjos, Rusijos, Libijos, Eritrėjos ir Pietų Sudano. Taip pat priimtas politinis sutarimas dėl sankcijų išplėtimo Mianmaro pareigūnams, atsakingiems už karinį perversmą ir besitęsiančias represijas.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_4723.jpg

Rugpjūčio 20 dieną baigėsi dvi dienas trukęs ir apie 100 dalyvių iš Rusijos ir Vakarų sutraukęs Vilniaus Rusijos forumas, kuriame buvo aptariamos šiandieninės Rusijos aktualijos, artėjantys Rusijos Dūmos rinkimai, prastėjanti žmogaus teisių padėtis ir kliūtys pilietinės visuomenės veiklai.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_4468.jpg

Rugpjūčio 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo neeilinėje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarta itin sudėtinga situacija Afganistane, įsigalint Talibanui.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
DSC_2225.jpg

Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Lietuvoje reziduojančiais ir Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriais aptarė nelegalios migracijos srauto per Lietuvos – Baltarusijos sieną keliamus iššūkius ir padėkojo ES partnerėms už solidarumą ir paramą.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »
06_14_1.jpg

Birželio 14-ąją minint Gedulo ir vilties dieną Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas kartu su ambasados atstovais, gynybos atašė plk. Raimondu Matulaičiu Maskvoje esančiose Donskoje kapinėse prisijungė prie visuotinės tylos minutės akcijos ir pagerbė represinio režimo aukų atminimą.

Atstovybių naujienos »

Aut. Alicia González

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, jog naujas ES sankcijų Baltarusijai paketas padidins V. Putinui kainą, siekiant išsaugoti A. Lukašenką.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu » Lietuva pasaulio žiniasklaidoje »
DSC_6431-2.jpg

Birželio 11 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Lietuvos ambasados Prancūzijoje kartu su Prancūzijos tyrimų institutu FRS (Fondation pour la Recherche Stratégique) organizuotame seminare „Iššūkiai Europos civilinei branduolinei energetikai ir Bendrijos šalių bendradarbiavimui“, kuriame aptarti branduolinės energetikos geopolitikos ir atominės elektrinės Baltarusijoje klausimai.

Daugiašaliai santykiai »