Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis Briuselyje: Į Rusijos veiksmus visada reaguojame reaktyviai, šįkart ES gali pasielgti kitaip

Sukurta 2021.03.22 / Atnaujinta 2021.03.22 17:25

Kovo 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarti ES–Turkijos santykiai, ES Pietų kaimynystės politika, situacija Rusijoje, Sakartvele, Vakarų Balkanuose, žmogaus teisių ir demokratijos padėtis Venesueloje, Mianmare ir Honkonge.

Taryboje Lietuvos diplomatijos vadovas atkreipė dėmesį į tebesitęsiančias Kremliaus represijas prieš pilietinę visuomenę ir opoziciją, kvietė laikytis vertybinės politikos Rusijos atžvilgiu.

„Kremlius ir toliau demonstruoja visišką nepagarbą demokratiniams principams ir vertybėms. Artėjant rinkimams į Dūmą, stebime vis agresyvesnes represijas prieš tuos, kuriuos Kremlius laiko grėsme sau – suimti apie 200 savivaldos deputatų.  Tikiu, kad ES santykiai su Rusija bus visų pirma grįsti principais ir vertybėmis – pagarba demokratijai ir žmogaus teisėms bei kitų valstybių suverenitetui, o ne ekonominiais interesais. Į Rusijos veiksmus Europa iki šiol visada reaguodavo reaktyviai, šįkart ES gali pasielgti kitaip“, – sakė ministras G. Landsbergis.

Pasak užsienio reikalų ministro, nėra galimybių siūlyti Rusijai platesnio dialogo, kol Kremlius nepradės gerbti tarptautinės teisės ir tautų suverenumo.

Kalbėdamas apie politinę krizę Sakartvele, ministras akcentavo ES įsitraukimo tarpininkavimo svarbą, pabrėžė, kad tai itin savalaikis ES geopolitinis žingsnis, atvėręs galimybes politinių jėgų dialogui.

„ES partneriai puikiai supranta mūsų susirūpinimą dėl krizės padėties Sakartvele, šiandien tai labai aiškiai girdėjau iš daugelio kolegų“, - sakė užsienio reikalų ministras.

ES užsienio reikalų ministrų nuotoliniame susitikime su Jungtinių Tautų vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet G. Landsbergis išreiškė susirūpinimą blogėjančia žmogaus teisių padėtimi daugelyje pasaulio regionų, įskaitant ES kaimynystės: Rusijoje, Baltarusijoje, okupuotose Ukrainos ir Sakartvelo teritorijose.

„Nebaudžiamumas už rimtus žmogaus teisių pažeidimus kuria palankią terpę tokių nusikaltimų sklaidai ir tolesnėms režimų represijoms. Tarptautinė bendruomenė turi imtis konkrečių žingsnių, kurie padėtų nubausti kaltuosius. Būtina stiprinti tarptautinius atskaitomybės mechanizmus, fiksuoti ir dokumentuoti pažeidimų mastą“, - sakė užsienio reikalų ministras.

Susitikimo metu patvirtintas platus geografinis sankcijų sąrašas pagal ES globalų žmogaus teisių sankcijų režimą. Sąraše 11 individų ir 4 juridiniai subjektai iš Kinijos, Šiaurės Korėjos, Rusijos, Libijos, Eritrėjos ir Pietų Sudano. Taip pat priimtas politinis sutarimas dėl sankcijų išplėtimo Mianmaro pareigūnams, atsakingiems už karinį perversmą ir besitęsiančias represijas.

 

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Europos Sąjungos nuotrauka.jpg

Gegužės 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje Briuselyje (Belgija), kurioje didžiausias dėmesys skirtas transatlantiniams santykiams, neatslūgstančiai įtampai ES santykiuose su Rusija, situacijai Vakarų Balkanų regione, Baltarusijoje ir kitoms užsienio politikos aktualijoms.

Daugiašaliai santykiai »
Riga StratCom 2.jpg

Gegužės 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo NATO Strateginės komunikacijos kompetencijų centro, įsikūrusio Rygoje (Latvija), renginyje „Rygos strateginės komunikacijos dialogas“, kurio metu skaitė pagrindinį pranešimą diskusijoje apie atgrasymo strategiją šiuolaikinių grėsmių akivaizdoje.

Daugiašaliai santykiai »

Šiandien, balandžio 28 dieną, į Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Lietuvos atstovybės Maskvoje vadovas Eitvydas Bajarūnas, kuriam buvo įteikta nota dėl dviejų Lietuvos atstovybės darbuotojų – diplomato ir valstybės tarnautojo – išsiuntimo. Ambasadorius buvo informuotas, jog šis Rusijos Federacijos žingsnis yra atsakas į oficialiojo Vilniaus veiksmus, kai praėjusį penktadienį du Rusijos ambasados Vilniuje darbuotojai buvo paskelbti nepageidaujamais asmenimis Lietuvoje dėl jų veiklos nesuderinamos su diplomato statusu, nurodant jiems išvykti iš Lietuvos per 7 dienas.

Dvišaliai santykiai »

Šiandien, balandžio 23 dieną, į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje atstovas, kuriam buvo įteikta nota, skelbianti du Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje darbuotojus nepageidaujamais asmenimis Lietuvoje už veiklą, nesuderinamą su diplomato statusu, ir nurodanti jiems išvykti iš Lietuvos per septynias dienas.

Konsulinės naujienos »

Balandžio 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Čekijos Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Vitu Korseltu.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Foto spaudai.jpg

Balandžio 20-21 dienomis Hagoje (Nyderlandai) vyksta Cheminio ginklo konvencijos Valstybių narių konferencijos 25-oji sesija, kurioje aptariami cheminio ginklo panaudojimo atvejai Sirijoje ir Rusijoje bei kiti klausimai.

Atstovybių naujienos »