Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Hagoje atidaryta ATR Gegužės 3-osios Konsitucijai ir Tarpusavio įžado 230-ies metų sukakčiai skirta paroda

Sukurta 2021.04.30 / Atnaujinta 2021.04.30 11:39
   Hagoje atidaryta ATR Gegužės 3-osios Konsitucijai ir Tarpusavio įžado 230-ies metų sukakčiai skirta paroda
   Hagoje atidaryta ATR Gegužės 3-osios Konsitucijai ir Tarpusavio įžado 230-ies metų sukakčiai skirta paroda

   Lietuvos ir Lenkijos ambasadoriai Nyderlanduose Vidmantas Purlys ir Marcinas Czepelakas atidarė bendrą parodą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijai ir Tarpusavio įžado 230-osioms metinėms.

   Lietuvos ir Lenkijos konstitucija buvo antroji po JAV pasaulyje ir pirmoji Europoje rašytinė konstitucija. Tai buvo pažangus Švietimo epochos teisinis dokumentas, kuriuo buvo kuriama moderni valstybės sąranga.

   Abiejų Tautų tarpusavio įžadas buvo integrali Konstitucijos dalis, svarbus Abiejų Tautų Respublikos politinės sistemos dalis, pagal kurį Lietuvos ir Lenkijos piliečiai buvo lygiomis teisėmis atstovaujami bendrose institucijose. Šiandien bendras istorinis valstybių paveldas bei Konstitucijoje įtvirtinti laisvės ir demokratijos principai įkvepia strateginį Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą užsienio politikos ir kitose srityse.

   Paroda prie Lenkijos ambasados Hagoje veiks iki birželio 3 dienos.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   UK.jpg

   Gegužės 5 dieną  Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kartu su Lenkijos ambasada ir Aberdyno universiteto Lenkijos-Lietuvos studijų centru surengė virtualų seminarą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms paminėti.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_9167.jpg

   Gegužės 3 dieną, atidarydamas Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-osioms metinėms paminėti skirtą parodą, užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas pabrėžė, kad abu šie dokumentai įtvirtino lietuvių ir lenkų tautų lygiateisiškumą ir bendradarbiavimo tradiciją.

   Kultūros renginiai »
   DSC_2893.JPG

   Gegužės 3 dieną vienoje iš pagrindinių Prahos (Čekija) aikščių atidaryta lauko paroda „Abiejų Tautų Respublika. Europos pirmosios konstitucijos istorija, skirta paminėti Gegužės 3-osios Konstitucijos 230-ąsias metines.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Suvalkai1.jpg

   Balandžio 22 dieną Lietuvos Konsulato Seinuose  vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Suvalkų (Lenkija) miesto prezidentu Czesławu Renkiewicziumi.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Informuojame, kad vasario 26 dieną buvo įvykdyta informacinė ataka prieš Lietuvos–Lenkijos santykius ir NATO karius. Melagingo pranešimo, kuris trumpai buvo pasirodęs viename iš lenkiškų portalų, taikiniu tapo Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, Lenkijos politinė vadovybė bei JAV kariai.

   Naujienos »
   .

   Vasario 8 dieną,  pirmojo vizito Lenkijoje metu ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Lenkijos Seimo maršalka Elžbieta Witek ir užsienio reikalų ministru Zbigniewu Rau.

   Dvišaliai santykiai »