Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Hurgadoje vyko lietuvių bendruomenės susitikimas

Sukurta 2021.04.13 / Atnaujinta 2021.04.13 14:56
   . Hurgadoje vyko lietuvių bendruomenės susitikimas
   .
Hurgadoje vyko lietuvių bendruomenės susitikimas
   .


Hurgadoje vyko lietuvių bendruomenės susitikimas

   Balandžio 9-10 dienomis Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Egipte Ernestas Grabažis bei ambasados Kaire darbuotojai susitiko su lietuvių bendruomene Hurgadoje ir aplankė šeštadieninę lituanistinę mokyklėlę „Jūros arkliukai“.

   Hurgadoje įsikūrę Lietuvos piliečiai sudaro didžiausią ir aktyviausią bendruomenės Egipte dalį, maždaug apie 100 laikinai ar nuolat gyvenančių žmonių. Bendruomenės nariai papasakojo apie nuveiktus darbus, indėlį į lietuvybės puoselėjimą ir lietuviškų tradicijų ir papročių išsaugojimą Hurgadoje.

   Jų pastangomis nuo 2013 metų veikiančioje lituanistinėje mokyklėlėje „Jūros arkliukai“ buvo pristatytas bendras mokyklėlės ir ambasados projektas „Sausio 13-osios dalyvių ir aukų atminimo išsaugojimas“. Ambasados darbuotojai vaikams suprantama kalba papasakojo, kuo Lietuvai ir visiems Lietuvos piliečiams pasaulyje svarbi sausio 13 diena – Laisvės gynėjų diena - ir kodėl mes ją kasmet paminime. Susidomėję pasakojimu apie didvyrius, gynusius televizijos bokštą šaltą 1991 m. sausio 13-osios naktį, vaikai su užsidegimu piešė į piešinius, skirtus Lietuvai.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Photo copyright - ©Presidency of the Arab Republic of Egypt 3.png

   Rugsėjo 15 dieną Lietuvos ambasadorius Egipte Artūras Gailiūnas įteikė skiriamuosius raštus Egipto Prezidentui Abdeliui Fattah El Sisi oficialios ceremonijos Prezidento rūmuose metu.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   99316_82e5886dc998588c7a46b79030a6325c.jpg

   Birželio 27 dieną vyko Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje ir edukacinio centro „Lighthouse” organizuojamas Tarptautinis jaunųjų talentų konkursas, kuriame pasirodė daugiau nei 40 dalyvių iš Jungtinės Karalystės, Airijos, Latvijos, Islandijos, Lietuvos ir kitų pasaulio šalių.

   Atstovybių naujienos »
   1.jpg

   Birželio 14 dieną Lietuvos ambasada Airijoje pirmą kartą prisijungė prie „Misija Sibiras“ organizuojamos akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“.

   Atstovybių naujienos »
   4.jpg

   Birželio 7 dieną užsienio reikalų ministras G. Landsbergis lankėsi Seinuose (Lenkijoje), kur susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais. Susitikimo metu Lenkijos lietuviai įvardijo aktualiausias problemas, susijusias su lituanistiniu švietimu – lietuviškų mokyklų skaičiaus mažėjimą, kokybiškų vadovėlių lietuvių kalba trūkumą, nepakankamą švietimo įstaigų finansavimą.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   DA mokymai.png

   Balandžio 19-21 dienomis vyksta pirmasis ryšių su diaspora stiprinimo forumas, skirtas stiprinti Lietuvos diplomatinių įstaigų ir konsulinių įstaigų bendradarbiavimą su diaspora. 

   Užsienio lietuviai »
   20210413_124418.jpg

   Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė ir Lietuvos ambasada surengė̇ vaikų ir jaunimo piešinių̨ konkursą̨ „Širdelė plaka už̌ tūkstančio mylių“. Dalyvių piešiniai yra eksponuojami Lietuvos ambasados Londone konsulinio priėmimo salėje.

   Atstovybių naujienos »