Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Į Lietuvą iš Venesuelos atvyko dar 17 lietuvių ir jų artimųjų

Sukurta 2021.12.03 / Atnaujinta 2021.12.03 22:55
  Į Lietuvą iš Venesuelos atvyko dar 17 lietuvių ir jų artimųjų

  Gruodžio 3 dieną, iš Venesuelos į Vilnių perkelta 17 Lietuvos piliečių, lietuvių kilmės asmenų bei jų šeimos narių. Perkėlimą organizavo Lietuvos ambasada Ispanijoje, įgyvendinama Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymą. Šiuo metu į Lietuvą iš Venesuelos iš viso perkelti 74 asmenys.

  Atvykusius lietuvius ir jų šeimų narius Vilniuje pasitinka Pabėgėlių centro atstovai, kurie pasirūpina atvykusiųjų laikinu apgyvendinimu ir karantinavimu. Vėliau perkeltiems asmenims skiriamos išmokos įsikūrimui bei būtiniausioms reikmėms, teikiama pagalba vaikų ugdymui bei lietuvių kalbos mokymuisi, padedama darbo paieškose ir teikiama kita pagalba integruojantis Lietuvos visuomenėje.

  Sunki politinė, ekonominė, institucinė, socialinė ir daugialypė humanitarinė krizė Venesueloje dar labiau paaštrėjo per COVID-19 (koronaviruso) pandemiją.

  Kitas asmenų perkėlimo skrydis iš Venesuelos į Lietuvą planuojamas 2022 metų vasario mėnesį. Lietuvių bendruomenė Venesueloje vienija apie 400 lietuvių kilmės asmenų. Manoma, kad Venesueloje gyvena apie 1 000 Lietuvos piliečių ir lietuvių kilmės asmenų.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Pasaulio lietuvių vienybės dienos proga skyrė apdovanojimus Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai.png

  Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Pasaulio lietuvių vienybės dienos (minimos liepos 17-tą dieną) proga, Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų teikimu,  garbės ženklu ,,Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ apdovanojo JAV lietuvių bendruomenę ir nusipelniusius užsienyje gyvenančius lietuvius.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
  20210129_141825.jpg

  Sausio 29-osios naktį, iš Venesuelos į Vilnių atskrido 13 Lietuvos piliečių, lietuvių kilmės asmenų bei jų šeimos narių. Tai jau ketvirtas perkėlimas, kurį, įgyvendindama Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymą, suorganizavo Lietuvos ambasada Ispanijoje. Šiuo metu į Lietuvą iš Venesuelos iš viso perkelti 26 asmenys.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai » Naujienos »