Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Baltarusijos ambasados Vilniuje atstovas

Sukurta 2021.05.23 / Atnaujinta 2021.05.23 21:40

Gegužės 23 dieną į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Baltarusijos ambasados Vilniuje atstovas dėl Baltarusijos sostinėje Minske priversto nusileisti „Ryanair“ kompanijos keleivinio lėktuvo, kuris skrido iš Atėnų (Graikijos) į Vilnių. Lėktuvą lydėjo du Baltarusijos kariniai orlaiviai, kurie jį nukreipė į Minsko oro uostą.

Baltarusijos Respublikos atstovo pareikalauta nedelsiant paleisti visus keleivius ir įgulą, kurie laikomi Minsko oro uoste.

Šiuo lėktuvu skrido ir Baltarusijos žurnalistas Ramanas Pratasevičius, kurį Baltarusijos režimo pareigūnai sulaikė iš karto lėktuvui nusileidus Minske. R. Pratasevičius pastaruoju metu gyveno ir dirbo Lietuvoje.

Ryanair lėktuvas buvo prie pat savo kelionės tikslo - Vilniaus, tačiau buvo priverstas pakeisti kryptį Minsko link su 171 keleiviu, tarp kurių piliečiai iš 12 Europos Sąjungos (ES) šalių. Užsienio reikalų ministerija turi informacijos apie 149 skridusius asmenis, tarp jų buvo: 1 austras, 1 belgas, 1 bulgaras, 1 kiprietis, 3 vokiečiai, 1 ispanas, 9 prancūzai, 1 gruzinas, 11 graikų, 94 lietuviai, 2 latviai, 4 lenkai, 5 rumunai, 4 baltarusiai, 3 rusai, 2 sirai, 1 nigerietis.
 

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Random 1.jpg

Šiandien, gruodžio 2 dieną, įsigalioja naujas Europos Sąjungos (ES) ribojamų priemonių paketas, kuriame yra  28 fiziniai ir juridiniai asmenys (17 asmenų ir 11 įmonių), prisidėję prie neteisėtos migracijos organizavimo politinio spaudimo tikslais bei represijų prieš Baltarusijos žmones organizavimo.

Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

Lapkričio 15 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti situaciją ES ir Baltarusijos pasienyje, taip pat Vakarų Balkanuose ir Sahelyje. 

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »
20211109 Minister Landsbergis visits ministre actuel est Jean-Yves Le Drian in Paris 850_3917 Photo Ludo Segers.jpg

Vėlų lapkričio 9 dienos vakarą užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, lankydamasis Paryžiuje, susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves Le Drian.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Copy of Klauskite konsulo.png

Lapkričio 4 dieną Lietuva kartu su 34 kitomis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) valstybėmis, reaguodamos į tebesitęsiančius grubius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje ir Aliaksandro Lukašenkos režimo vykdomą neteisėtos migracijos instrumentalizavimą, Nuolatinės tarybos posėdyje inicijavo ESBO Vienos mechanizmą.

Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

Rugpjūčio 5 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuva atmetė Baltarusijos teiginius, kad Baltarusija nėra atsakinga už migracijos krizę.

Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Naujienos »

Liepos 23-osios vakarą Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis informavo Europos Komisijos (EK) viceprezidentą, ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borellį apie naujausias Baltarusijos provokacijas ES ir Lietuvos atžvilgiu.

Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »