Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Kaune prasidėjo savivaldybėms skirta konferencija lyčių lygybės klausimais

Sukurta 2018.10.04 / Atnaujinta 2018.10.04 14:19
  Kaune prasidėjo savivaldybėms skirta konferencija lyčių lygybės klausimais

  Spalio 4 dieną Vytauto Didžiojo universitete, Kaune, prasidėjo Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos surengta tarptautinė konferencija „Lyčių lygybė savivaldoje: Šiaurės Europos patirtis“. Konferencijos tikslas – perduoti Šiaurės Europos šalių miestų ir savivaldybių patirtį Lietuvos savivaldybėms tose lyčių lygybės įgyvendinimo srityse, kurios šiuo metu Lietuvos savivaldoje yra aktualiausios.

  „Moterų dalyvavimas politiniame gyvenime, ekonominis moterų įgalinimas ir smurto artimoje aplinkoje prevencija – itin aktualios temos mūsų šalyje. Čia svarbus ir Stambulo konvencijos ratifikavimo klausimas. Šiaurės Europos šalys yra strateginės mūsų partnerės užsienio politikos klausimais, todėl labai norėtųsi, kad ir savivaldybių lygiu vyktų aktyvus bendradarbiavimas“, – konferencijoje kalbėjo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė pažymėjo: „Lietuvos savivaldybėms užtikrinti lyčių lygybę regionuose tampa išties nemenku iššūkiu. Šiaurės šalys šioje srityje labiausiai pažengusios Europoje. Labai tikiuosi, kad Šiaurės šalių kolegų patirtis mūsų savivaldybėms bus labai naudinga ir lyčių lygybė Lietuvoje bus įgyvendinta ne tik nacionaliniu, bet ir savivaldos mastu.“

  Konferencijoje, kurioje dalyvauja apie 150 Lietuvos savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų, mokslo institucijų atstovų, svečių iš Šiaurės Europos šalių, nagrinėjamos savivaldybėms aktualiausios temos: savivaldybė kaip darbdavė, lyčių lygybės dėmens integravimas į savivaldybės veiklą, smurto artimoje aplinkoje prevencija, moterų ekonominės veiklos skatinimas, savivaldybių tikslinių priemonių planavimas ir vertinimas, bendradarbiavimas su nevyriausybinėmis organizacijomis, visuomenės švietimo programos.

  Spalio 4-5 dienomis vykstančią konferenciją organizuoja Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos savivaldybių asociacija. Partneriai: Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Kauno miesto savivaldybė, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno technologijos universitetas, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, Europos lyčių lygybės institutas, Norvegijos ir Švedijos ambasados. 

  Susijusios naujienos Visos naujienos »