Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius dalyvavo virtualiame Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikime

Sukurta 2020.03.17 / Atnaujinta 2020.03.17 13:06

Kovo 17 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo kasmetiniame Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikime, kuris dėl COVID-19 viruso keliamo pavojaus vyko virtualioje erdvėje.

Diskusijos metu ministrai daugiausia dėmesio skyrė aptarti šalių veiksmus ir priemones kovoje su COVID-19 viruso plitimu bei padarinius šalių ekonomikoms.

„Svarbu krizę valdyti taip, kad nebūtų abejojama Europos Sąjungos atsparumu ir solidarumu. Būtinas aktyvus Europos Komisijos koordinacinis vaidmuo visose esminėse CODIV-19 suvaldymo srityse. Privalo būti užtikrintas ES valstybių narių piliečių grįžimas namo – nepaisant priimtų priemonių, būtina užtikrinti sklandžiai veikiantį humanitarinį koridorių. Be to, svarbu, kad be trikdžių judėtų ES šalių krovininis transportas,“ – sakė L. Linkevičius.

Ministrai taip pat pasikeitė nuomonėmis apie situaciją Sirijoje (Idlibe) Turkijos veiksmų kontekste. Sutarta, kad su NATO sąjungininke Turkija reikia palaikyti nuolatinį dialogą ir tęsti bendradarbiavimą migracijos srityje.

Trijų Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimai vyksta kasmet paeiliui vis kitoje šalyje. Šių metų susitikimo organizatorė – Estija.