Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: Tikimės teigiamo sprendimo dėl Albanijos ir Šiaurės Makedonijos stojimo į ES derybų pradžios

Sukurta 2020.02.17 / Atnaujinta 2020.02.17 16:42
  L. Linkevičius: Tikimės teigiamo sprendimo dėl Albanijos ir Šiaurės Makedonijos stojimo į ES derybų pradžios

  Vasario 17 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje. Taryboje diskutuota apie ES veiksmus stabilizuojant situaciją Libijoje bei ES santykius su Afrika ir Indija. ES užsienio reikalų ministrai su Albanijos ministru pirmininku Edi Rama taip pat aptarė Albanijos ir Šiaurės Makedonijos derybų dėl narystės ES pradžios perspektyvas.

  L. Linkevičius išreiškė tvirtą paramą Albanijos ir Šiaurės Makedonijos integracijai į ES: „Tikimės, kad kovo mėnesį bus priimtas sprendimas pradėti ES derybas su Albanija ir Šiaurės Makedonija. Turime atsižvelgti į kandidačių lūkesčius ir nuveiktus darbus. Abi šios šalys rodo, kad yra patikimos ES partnerės,  nuosekliai derina savo politiką su ES Bendrąja užsienio ir saugumo politika, o Albanija jau nuo 2009 metų yra NATO narė“. Anot ministro, stojimo į ES derybos su šiomis Vakarų Balkanų valstybėmis turėtų vykti paraleliai ES plėtros politikos peržiūrai.

  Diskusijoje apie ES santykius su Afrika ir prioritetus rengiamoje naujoje ES ir Afrikos strategijoje L. Linkevičius akcentavo lygiavertiškumo principą: „Bendradarbiavimas tarp ES ir Afrikos turi būti lygiavertė partnerystė. Esame pasiruošę ir toliau dalintis savo patirtimi su Afrikos partneriais, ypatingą dėmesį skirti ekonomikos plėtrai, klimato kaitai, švietimui, jaunimo įdarbinimui ir moterų įgalinimui – sritims, kuriančioms pagrindą taikai, saugumui ir stabilumui“, – teigė  ministras.

  Ministrai taip pat tarėsi dėl pagrindinių kovo 13 dieną vyksiančio ES-Indijos viršūnių susitikimo temų ir bendradarbiavimo krypčių iki 2025 metų. ES siekis – aktyvesnis ES-Indijos  žmogaus teisių dialogas, derybų dėl laisvos prekybos sutarties atnaujinimas. 

  Toliau prastėjant saugumo ir humanitarinei situacijai Libijoje ministrai aptarė ES vaidmenį užtikrinant ginklų embargą, ugnies nutraukimą bei ES bendros saugumo ir gynybos politikos priemonių panaudojimą JT pastangoms Libijoje paremti. Lietuva remia aktyvesnį ES vaidmenį padedant stabilizuoti saugumo situaciją Libijoje.

  L. Linkevičius Briuselyje taip pat dalyvavo tarptautinėje donorų konferencijoje, skirtoje paremti 2019 metais lapkritį nuo žemės drebėjimo nukentėjusią Albaniją.  Ši gamtos nelaimė nusinešė 51 gyvybę ir sužeidė mažiausiai 913 žmones. Lietuva skyrė 60 000 eurų humanitarinės pagalbos tikslais.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Random 1.jpg

  Spalio 18 dieną Liuksemburge užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje numatoma aptarti ES Rytų partnerystės politikos klausimą, situaciją Nikaragvoje ir Etiopijoje, ES bendradarbiavimą su Persijos įlankos šalimis.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  DSC_4468.jpg

  Rugpjūčio 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo neeilinėje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarta itin sudėtinga situacija Afganistane, įsigalint Talibanui.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  DSC_6080.jpg

  Gegužės 18 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo neeilinėje Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos vaizdo konferencijoje, kurioje aptarta gilėjanti krizė Izraelyje ir Palestinoje bei galimi ES veiksmai, siekiant sustabdyti besiplečiantį smurtą.

  Didėjant konfliktui Artimuosiuose Rytuose, gegužės 18 dieną rengiama neeilinė Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryba. Nuotoliniame posėdyje ES valstybių narių užsienio reikalų ministrai aptars situaciją Izraelyje ir Palestinoje bei būdus, kaip ES galėtų paskatinti konflikto puses grįžti prie derybų stalo.

  Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  DSC_5549.jpg

  Balandžio 23 dieną įvyko užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio ir Lietuvoje viešinčio Šiaurės Makedonijos vicepremjero Europos reikalams Nikola Dimitrovo susitikimas.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_7915.jpg

  Balandžio 19 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo nuotoliniu būdu vykusiose politinėse konsultacijose su Šiaurės Makedonijos užsienio reikalų viceministre Fatmire Isaki.

  Dvišaliai santykiai »