Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva įgyvendins dar vieną ES Dvynių projektą Makedonijoje

Sukurta 2016.11.08 / Atnaujinta 2016.11.08 14:48
  Lietuva įgyvendins dar vieną ES Dvynių projektą Makedonijoje

  Europos Sąjungos delegacija pranešė, kad ES Dvynių programos projektą Makedonijoje „Gebėjimų veiksmingai įgyvendinti acquis vandens kokybės srityje stiprinimas“ įgyvendins Austrijos, Lietuvos ir Nyderlandus konsorciumas.

  Lietuvos aplinkos ministerijos, Geologijos ir Hidrometeorologijos tarnybų bei Aplinkos projektų valdymo agentūros ekspertų komanda dvejus metus kartu su partneriais iš Austrijos ir Nyderlandų padės pagal ES standartus stiprinti Makedonijos administracinius gebėjimus vandens valdymo srityje. Projektui įgyvendinti Europos Komisija skiria 1,2 mln. eurų.

  Tai jau septintas Lietuvos laimėtas ES Dvynių projektas Makedonijoje, kur Lietuvos institucijos jau dalijosi patirtimi ES fondų administravimo, jų apsaugos nuo grobstymo klausimais, rėmė Makedonijos darbo rinkos vystymą, kėlė švietimo sistemos kokybę ir prisidėjo gerinant personalo valdymo sistemas. 2016 m. pradėtas projektas, remiantis efektyvų ES lėšų valdymą pagal 2014–2020 m. finansinę perspektyvą.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 74 ES Dvynių projektų atrankas už daugiau kaip 62 milijonus eurų. Europos Komisijos 2013–2015 metų duomenimis, pagal dalyvavimą ir sėkmingumą ES Dvynių programoje Lietuva pirmauja tarp po 2004 m. įstojusių ES narių ir, lenkdama didžiąją daugumą senųjų narių, yra šešta Europos Sąjungoje po tokių šalių kaip Prancūzija, Austrija, Vokietija, Ispanija ir Italija.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »