Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva įgyvendins ES Dvynių projektą Makedonijoje

Sukurta 2016.06.16 / Atnaujinta 2016.06.16 14:47
  Lietuva įgyvendins ES Dvynių projektą Makedonijoje

  Lietuva laimėjo atranką ir įgyvendins trumpalaikį Europos Sąjungos Dvynių programos projektą Makedonijoje „Nacionalinių valdžios institucijų gebėjimų patikimai ir veiksmingai valdyti ES lėšas stiprinimas atsižvelgiant ir į naują ES reglamentą 2014–2020 metams“.

  Šešis mėnesius Lietuvos finansų ministerijos, Centrinės projektų valdymo agentūros ir Nacionalinės mokėjimų agentūros ekspertai padės Makedonijoje kurti ir stiprinti gebėjimus, reikalingus veiksmingam dabartinių ir naujų 2014–2020 m. daugiametės finansinės perspektyvos priemonių ES lėšų panaudojimui. Projektui įgyvendinti Europos Komisija skiria ketvirtį milijono eurų.

  Tai jau šeštasis Lietuvos laimėtas ES Dvynių projektas Makedonijoje, kur Lietuvos institucijos jau dalijosi patirtimi ES fondų administravimo bei apsaugos nuo grobstymo klausimais, rėmė Makedonijos pastangas vystyti darbo rinką, didinti švietimo sistemos kokybę ir gerinti žmogiškųjų išteklių valdymą.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 67 Dvynių projektų atrankas už daugiau kaip 55,5 milijonų eurų. Lietuvos įdirbis ES Dvynių programoje lenkia daugelio ES šalių narių pasiekimus, o Lietuvos institucijų patikimumas, patirtis ir ekspertizė vis labiau vertinama naudą gaunančiose šalyse bei tarp partnerių.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »