Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva keturis Rusijos ambasados darbuotojus paskelbė nepageidaujamais asmenimis

Sukurta 2022.03.18 / Atnaujinta 2022.03.18 14:19
  Lietuva keturis Rusijos ambasados darbuotojus paskelbė nepageidaujamais asmenimis

  Kovo 18 dieną į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasadorius Aleksejus Isakovas, kuriam įteikta nota, skelbianti keturis Rusijos ambasados darbuotojus nepageidaujamais asmenimis Lietuvoje už veiklą, nesuderinamą su diplomato statusu, ir nurodanti jiems išvykti iš Lietuvos per penkias dienas.

  Lietuva priėmė tokį sprendimą, solidarizuodamasi su beprecedentę Rusijos karinę agresiją patiriančia Ukraina.

  Lietuva pasmerkė Rusijos karinę invaziją ir išreiškė visišką palaikymą Ukrainai, kuri šiuo metu kovoja su Rusijos režimo pradėtu brutaliu karu prieš suverenią valstybę. Rusijos specialiosios tarnybos aktyviai dalyvauja, planuojant ir vykdant karinę invaziją prieš Ukrainą, keldamos grėsmę ne tik Ukrainos, bet ir Lietuvos saugumui.

  Rusijos vykdomi kariniai išpuoliai prieš civilius, civilinės paskirties objektus, ligonines, mokyklas, gimdymo namus, kultūrinius objektus yra karo nusikaltimai ir nusikaltimai žmoniškumui.

  Lietuva ragina Rusiją grįžti į tarptautinės teisės vėžes, sustabdyti kruviną karą ir civilių kančias, išvesti okupacinę kariuomenę iš visos Ukrainos teritorijos.