Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva kviečia konsultacijų savo ambasadorių iš Minsko

Sukurta 2020.10.05 / Atnaujinta 2020.10.05 20:58

Spalio 5 dieną Užsienio reikalų ministerija intensyviai konsultavosi su Europos Sąjungos kolegomis dėl Minsko režimo reikalavimo, kad Lietuva ir Lenkija sumažintų savo darbuotojų ambasadose Baltarusijoje skaičių. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su ES vyriausiuoju įgaliotiniu Josepu Borrelliu, Lenkijos užsienio reikalų ministru Zbigniewu Rau bei Vokietijos užsienio reikalų ministru Heiko Maas. Šiuo metu dėl situacijos taip pat tariasi ES ambasadoriai Minske.

„Mūsų tikslas maksimaliai išsaugoti diplomatinius kontaktus. Tokią žinią nusiuntėme ir Baltarusijos pusei, su kuria kol kas sutarėme, kad laikinas ambasadorių pakvietimas konsultacijoms pasitarnautų įtampos mažinimui ir padėtų išsaugoti diplomatinį atstovavimą ambasadorių lygiu. Kartu su lenkais jau priėmėme sprendimą kviesti ambasadorius iš Minsko konsultacijų”, - sakė L. Linkevičius.

Pasak ministro, dėl personalo nemažinimo bent kol kas sutarti nepavyko, bet, jei Baltarusija ir toliau reikalaus, bus imtasi „veidrodinių“ priemonių. Esame dėkingi ES kolegoms už demonstruojamą solidarumą.

Visus savo veiksmus URM toliau koordinuojasi su Lenkija ir su kitomis ES šalimis narėmis.