Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva laimėjo atranką organizuoti ES Baltijos jūros regiono metinį forumą 2021

Sukurta 2021.05.07 / Atnaujinta 2021.05.07 13:37

Gegužės 5 dieną Europos Sąjungos (ES) „Interreg“ Baltijos jūros regiono programos stebėsenos komitetas priėmė sprendimą skirti finansavimą ES Baltijos jūros regiono strategijos (toliau – ESBJRS) metinio forumo 2021 metais Lietuvoje organizavimui.

Šis forumas – didžiausias ESBJRS renginys, kasmet vykstantis vis kitoje ESBJRS valstybėje narėje. Forumas sutraukia iki 1000 dalyvių, o jo metu aptariami Baltijos jūros regionui aktualūs klausimai, kurių sprendimui būtinas kelių valstybių bendradarbiavimas.

Siekiant didinti žinomumą apie ESBJRS suteikiamas galimybes, užtikrinti aktyvesnį savivaldos ir jaunimo įsitraukimą, metinį forumą Užsienio reikalų ministerija organizuos su Kauno ir Klaipėdos miesto savivaldybėmis ir Baltijos miestų sąjunga.

Užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius pasidžiaugė, kad toks reikšmingas renginys rugsėjo 27 – spalio 1 dienomis vyks Lietuvoje: „Po 8 metų ESBJRS metinis forumas, nors ir virtualiai, sugrįžta į Lietuvą. Tai galimybė stiprinti regioninį bendradarbiavimą, kurio svarba ypač išaugo COVID-19 pandemijos laikotarpiu. Tikimės, kad Lietuvos visuomenė aktyviai dalyvaus forumo diskusijose ir teiks idėjas dėl bendrų visoms Baltijos jūros regiono valstybėms problemų sprendimo. Kartu forumą išnaudosime, siekdami didinti Lietuvos žinomumą, pristatyti Klaipėdą – šių metų Europos jaunimo sostinę ir Kauną – 2022 metų Europos kultūros sostinę“.

Atsižvelgiant į ambicingus ES žaliosios ir skaitmeninės transformacijos tikslus, taip pat ir tai, kad klimato klausimai integruoti į visas atnaujinto ESBJRS Veiksmų plano politikos sritis, pagrindine 2021 metų forumo tema pasirinktas Žaliasis atsigavimas. 

Forumą vienijančiu principu pasirinkta sinergija – renginyje siekiama sujungti svarbius politinius klausimus ir kultūrą, aktyvesnį vietos valdžios ir bendruomenės dalyvavimą, miestų įsitraukimą ir bendradarbiavimą.

Pirmą kartą ESBJRS metinis forumas Lietuvoje vyko 2013 metų lapkričio 11-12 dienomis  Vilniuje.

Naujausia informacija apie Forumą ir kitus su ESBJRS susijusius klausimus teikiama Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje

Informacija apie ankstesnius ESBJRS metinius forumus.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Birželio 1 dieną Vilniuje rengiamas Baltijos jūros regiono valstybių užsienio reikalų ministrų ir kitų aukšto lygio pareigūnų virtualus susitikimas, skirtas Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Jūros Valstybių Tarybos (BJVT) pabaigai pažymėti.

Daugiašaliai santykiai »