Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva laimėjo dar vieną ES Dvynių projektą Gruzijoje

Sukurta 2017.08.02 / Atnaujinta 2017.08.02 13:40

Liepos 28 dieną Europos Sąjungos delegacija Gruzijoje informavo, kad Lietuva, kaip jaunesnioji partnerė, kartu su Jungtine Karalyste laimėjo ES Dvynių projektą „Techninės ir statybos priežiūros agentūros  gebėjimų stiprinimas plėtojant rinkos priežiūros sistemą Gruzijoje". Tai jau antras šiais metais Gruzijoje laimėtas projektas.

Dvejus metus Lietuvos valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos ir Šiaurės Airijos  ekonomikos departamento ekspertų komanda padės tobulinti Gruzijos rinkos priežiūros sistemos plėtrą bei stiprins Gruzijos techninės priežiūros agentūros  gebėjimus valdyti ir modernizuoti sistemą. Europos Komisija projekto įgyvendinimui skiria 1,5 mln. eurų.

 2017 m. pradžioje Lietuvos, Vokietijos ir Lenkijos konsorciumas pradėjo įgyvendinti projektą Gruzijoje, skirtą telekomunikacijų reguliavimo sistemai modernizuoti. Ankstesniais metais Lietuva Gruzijoje  prisidėjo prie nepriklausomos energetikos rinkos reguliavimo sistemos diegimo ir prie Gruzijos metrologijos ir standartizacijos infrastruktūros stiprinimo.

Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 89 ES Dvynių projektų atrankas už daugiau kaip 82,9 milijonus eurų. Europos Komisijos 2014–2016 metų duomenimis, Lietuva ES Dvynių programoje yra sėkmingiausių ES šalių penketuke po Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos ir Austrijos. Per šį laikotarpį Lietuvos laimėtų ES Dvynių projektų skaičius išaugo nuo aštuonių 2014 m. iki aštuoniolikos 2016 m.

Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

Susijusios naujienos Visos naujienos »