Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva padės modernizuoti Azerbaidžano valstybines įdarbinimo paslaugas

Sukurta 2017.02.07 / Atnaujinta 2017.02.07 13:46
  Lietuva padės modernizuoti Azerbaidžano valstybines įdarbinimo paslaugas

  Europos Sąjungos delegacija Baku pranešė, kad ES Dvynių programos projektą „Parama Darbo ir socialinės apsaugos ministerijai modernizuojant valstybines įdarbinimo paslaugas Azerbaidžano Respublikoje“ įgyvendins Lietuvos vadovaujamas konsorciumas.

  Lietuvos, Austrijos ir Švedijos konsorciumo projektas atrankoje įveikė kitus tris projektinius pasiūlymus, kuriuos pateikė Slovakijos, Vengrijos ir Čekijos konsorciumas, Prancūzijos ir Bulgarijos konsorciumas ir Danija.

  Šio projekto tikslas – modernizuoti Azerbaidžano valstybinės užimtumo tarnybos valdymą ir veiklą, plėsti ir tobulinti viešųjų užimtumo tarnybų teikiamas paslaugas. Dvejus metus Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Darbo birža bei Austrijos ir Švedijos ekspertai padės kolegoms Azerbaidžane kurti įdarbinimo sistemą, padedančią efektyviai atsiliepti į darbo ieškančių asmenų ir darbdavių poreikius. Projekto finansinį-logistinį valdymą užtikrins Centrinė projektų valdymo agentūra. Europos Komisija projektui įgyvendinti skiria 1,2 mln. eurų.

  Tai šeštas Lietuvos ES Dvynių projektas Azerbaidžane, kur Lietuvos institucijos 2008–2009 metais teikė paramą Azerbaidžano Parlamentui ir su Azerbaidžano generaline prokuratūra dalijosi patirtimi kovos su korupcija klausimais, 2012–2014 metais lietuviai stiprino Azerbaidžano radiacinės saugos infrastruktūrą, taip pat padėjo vystyti Kultūros ir turizmo ministerijos Turizmo departamento gebėjimus. 2016 m. Lietuvos ekspertams patikėtas projektas Azerbaidžano valstybės tarnybai modernizuoti.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 77 ES Dvynių projektų atrankas už daugiau kaip 66,5 milijono eurų. Europos Komisijos 2013–2015 metų duomenimis, Lietuva ES Dvynių programoje yra sėkmingiausių ES šalių penketuke po Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos ir Austrijos.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »