Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasisakė Žmogaus teisių taryboje dėl Ukrainos ir Sakartvelo

Sukurta 2021.03.23 / Atnaujinta 2021.03.24 09:18
  Lietuva pasisakė Žmogaus teisių taryboje dėl Ukrainos ir Sakartvelo

  Kovo 22-23 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų vyriausiąja žmogaus teisių komisare, kuriai atstovavo jos pavaduotoja Nada Al-Nashif, dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje bei techninės pagalbos ir gebėjimų stiprinimo bendruosiuose debatuose.

  Dialoge dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje Lietuva išreiškė tvirtą paramą Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui pagal tarptautiniu mastu pripažintas jos sienas bei pasmerkė besitęsiančią Rusijos agresiją prieš Ukrainą. Konstatuota toliau dėl karo blogėjanti žmogaus teisių padėtis ir humanitarinė situacija Rytų Ukrainos regionuose bei Rusijos okupuotame Kryme ir Sevastopolio mieste.

  „Rusijos pasų primetimas, priverstinis šaukimas į karinę tarnybą, trėmimai ir netinkamas elgesys su sulaikytaisiais, Krymo totorių persekiojimas, taip pat nuolatiniai pagrindinių saviraiškos, religijos ir susirinkimų laisvių apribojimai turi būti nedelsiant nutraukti“, – sakė ambasadorius.

  Bendruosiuose debatuose dėl techninės pagalbos ir gebėjimų stiprinimo Lietuva išreiškė paramą Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro Sakartvele vykdomai veiklai teikiant techninę pagalbą, teigiamai įvertino Sakartvelo bendradarbiavimą su biuru ir išreiškė paramą rezoliucijai dėl bendradarbiavimo su Sakartvelu. Lietuva išreiškė susirūpinimą dėl žmogaus teisių pažeidimų, įskaitant diskriminaciją etniniu pagrindu, savavališkų sulaikymų ir kliūčių šalies viduje perkeltiems asmenims ir pabėgėliams Rusijos kontroliuojamose Abchazijoje ir Pietų Osetijoje. Ambasadorius paragino Rusiją imtis tinkamų veiksmų pagal 2021 metų sausio 21 dienos Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo išvadą, kurioje konstatuota Rusijos atsakomybė už daugybinius žmogaus teisių pažeidimus Abchazijoje ir Pietų Osetijoje. Lietuva priminė tvirtai remianti Sakartvelo suverenumą ir teritorinį vientisumą pagal tarptautiniu mastu pripažintas jo sienas bei paragino suteikti prieigą tarptautiniams žmogaus teisių stebėtojams į Rusijos okupuotus Sakartvelo regionus, nutraukti jos neteisėtą karinį buvimą Sakartvele.

  Žmogaus teisių tarybą sudaro 47 išrinktos Jungtinių Tautų šalys narės. Šios organizacijos pagrindinis veiklos tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms ir tinkamai reaguoti į jų pažeidimus. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybą 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje stebėtojos statusu.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20210702_120704_resized.jpg

  Liepos 2 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo nuotoliniame renginyje „Economy, environment, education – possible seeds for Ukraine’s growth?“, kuriame Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos pilietinės visuomenės platforma pristatė savo siūlymus dėl Ukrainos prioritetų būsimoje reformų darbotvarkėje. Pilietinės iniciatyvos autorių vertinimu, reformos turi būti orientuojamos pagal tris esminius principus – nauja švietimo kokybė, nauji ekonomikos augimo elementai ir nauja aplinkosaugos politika.

  Dvišaliai santykiai »
  ART_0443.jpg

  Birželio 26 dieną baigdami vizitą Pietų Kaukaze Lietuvos, Austrijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis, Alexanderis Schallenbergas ir Bogdanas Aurescu Tbilisyje susitiko su Sakartvelo Ministru Pirmininku Irakliu Garibashviliu ir vicepremjeru bei užsienio reikalų ministru Davidu Zalkalianiu.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
  GK_Luckas1.jpg

  Birželio 11 d. Ukrainos Voluinės srities Lucko mieste oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas. Per iškilmingą atidarymą Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pasveikino Serhijų Martyniaką pradėjus eiti Lietuvos garbės konsulo Lucke pareigas.

  Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai »
  M. ADOMENAS.jpg

  Birželio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vizito Kijeve (Ukraina) metu susitiko su Ukrainos prezidento patarėju Ihoru Zhovkva ir užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru.

  Dvišaliai santykiai »

  Birželio 8 dieną Lietuva kartu su Jungtinių Tautų (JT) Žurnalistų apsaugos draugų grupės pirmininkėmis Prancūzija ir Graikija bei kitomis grupės narėmis paskelbė bendrą pareiškimą dėl Baltarusijoje sulaikyto žurnalisto Ramano Pratasevičiaus ir Sofios Sapegos.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  UN7895693_6-3-21_ED_2327_.jpg

  Birželio 3 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorius Rytis Paulauskas Niujorke (JAV) įteikė skiriamuosius raštus JT generaliniam sekretoriui Antonio Guterresui.

  Daugiašaliai santykiai »