Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva skyrė pagalbą Palestinos pabėgėliams

Sukurta 2020.06.23 / Atnaujinta 2020.06.23 16:31
   Lietuva skyrė pagalbą Palestinos pabėgėliams
   Lietuva skyrė pagalbą Palestinos pabėgėliams
   Lietuva skyrė pagalbą Palestinos pabėgėliams

   Birželio 23 dieną Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Raimonda Murmokaitė dalyvavo Jungtinių Tautų (JT) Palestinos pabėgėlių paramos ir darbo agentūros (UNRWA) aukšto lygio vaizdo konferencijoje, kurią organizavo Švedijos vystomojo bendradarbiavimo ir Jordanijos užsienio reikalų ministerijos. Konferencija buvo skirta sutelkti šalis donores, siekiant įveikti COVID-19 pandemijos sukeltus iššūkius ir sumažinti agentūros biudžeto lėšų trūkumą.

   Donorų konferencijoje Lietuva išreiškė nuoseklią paramą gyvybiškai svarbią humanitarinę pagalbą teikiančiai agentūrai ir siekį tikslingai prisidėti prie pagalbos bendruomenėms, paveiktoms Artimųjų Rytų konflikto.

   „Lietuva solidarizuojasi su tarptautine bendruomene ir, suprasdama dėl COVID-19 pandemijos pabėgėlių stovyklose susidariusią sunkią humanitarinę situaciją, yra įsipareigojusi padėti UNRWA užsitikrinti finansinius išteklius, kad ji galėtų teikti kokybiškas paslaugas Palestinos pabėgėliams“, – sakė R. Murmokaitė.

   Lietuva taip pat paskelbė apie šiais metais paskirtą 50 tūkst. eurų paramą JT Palestinos pabėgėlių paramos ir darbo agentūrai.

   UNRWA yra 1949 metais JT Generalinės Asamblėjos įkurta agentūra, įgaliota teikti humanitarinę pagalbą ir švietimo, sveikatos apsaugos ir kitas paslaugas 5,6 mln. Palestinos pabėgėlių, esančių 59 stovyklose Vakarų Krante, Libane, Jordanijoje ir Sirijoje. Agentūra veikia JT valstybių savanoriškai skiriamomis lėšomis ir daugiau nei pusę jos biudžeto sudaro ES ir valstybių narių skiriama parama.

    


    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   bv.jpg

   Kovo 28 dieną Lietuvos ryšių su Palestina biuro vadovas Bertas Venckaitis susitiko su Palestinos moterų reikalų ministre Dr. Amal Hamad.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   fot.jpg

   Kovo 18 dieną Lietuvos ryšių su Palestina biuro vadovas Bertas Venckaitis su Palestinos kultūros ministru Dr. Atefu Abu Saifu aptarė Lietuvos ir Palestinos bendradarbiavimą kultūros srityje.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   su PM.jpg

   Sausio 11-12 dienomis Lietuvos  ryšių su Palestina biuro vadovas Bertas Venckaitis susitikimuose su Palestinos ministru pirmininku Mohammadu Ishtayyehu ir užsienio reikalų viceministre Amal Jadou aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimą.

   Dvišaliai santykiai »

   Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 17 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Palestinai. Lėšos bus pervestos Tarptautiniam Raudonojo Kryžiaus komitetui.

   Dvišaliai santykiai »