Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva su Rumunija ir Suomija rems Moldovos pastangas kovoje su korupcija

Sukurta 2017.05.26 / Atnaujinta 2017.05.26 17:23
  Lietuva su Rumunija ir Suomija rems Moldovos pastangas kovoje su korupcija

  Europos Sąjungos delegacija Moldovoje pranešė, kad ES Dvynių projektą korupcijos nusikaltimų prevencijos ir tyrimo srityje laimėjo ir įgyvendins Lietuvos, Rumunijos ir Suomijos konsorciumas.

  Dvejus metus Lietuvai vadovaujant visų trijų konsorciumo šalių ekspertai padės stiprinti Moldovos teisėsaugos institucijų gebėjimus kovoje su korupcija. Lietuvai projekte atstovaus Specialiųjų tyrimų tarnyba, Vidaus reikalų ministerija, Policijos departamentas, Generalinė prokuratūra, Muitinės departamentas. Projektą administruos Centrinė projektų valdymo agentūra. Europos Komisija projektui įgyvendinti skiria 1 milijoną eurų.

  Tai jau šeštasis Lietuvos Dvynių projektas Moldovoje. Dvynių bendradarbiavimas su Moldova prasidėjo 2010 metais, kai kartu su Jungtine Karalyste buvo įgyvendinti du projektai maisto saugos ir vartotojų apsaugos klausimais. Nuo 2014 m. dvejus metus Lietuva su Moldova dalinosi valstybės tarnybos reformos patirtimi. 2016 m. Lietuvai vadovaujant pradėti įgyvendinti du dvimečiai projektai Moldovos vaistų ir medicinos prietaisų agentūrai stiprinti bei vieningai maisto saugos kontrolės sistemai kurti.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 83 ES Dvynių projektų atrankas už daugiau kaip 75 milijonus eurų. Europos Komisijos 2014–2016 metų duomenimis, Lietuva ES Dvynių programoje yra viena sėkmingiausių ES šalių. Per šį laikotarpį Lietuvos laimėtų ES Dvynių projektų skaičius išaugo nuo aštuonių 2014 m. iki aštuoniolikos 2016 m. Šiemet Lietuvai dalyvaujant jau laimėti 5 ES Dvynių projektai, kuriems įgyvendinti Europos Komisija iš viso skiria 7 mln. eurų sumą.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »